Aktualności

Zwycięstwo LSO w piłce halowej

46919160 563852607372024 8151703930439467008 n

Dnia 24 listopada 2018 r. na hali sportowej w Czchowie odbył się dekanalny etap Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej. Z naszej Parafii w rozgrywkach wzięli udział chłopcy w dwóch kategoriach: ministranci i lektorzy młodsi.

Miło nam przekazać, że drużyna lektorów młodszych (w składzie: Jakub Pachel, Jakub Bednarek, Mateusz Zgraja, Mateusz Hartabus, Szczepan Bartosik, Bartosz Karpiel, Jarosław Grzegorzek, Kamil Gnyla, Grzegorz Kulig, Dawid Kulig, Sebastian Kalarus oraz Szymon Wiśniowski) po zaciętej walce zajęła I miejsce.Tym samym będzie reprezentowała dekanat czchowski w rozgrywkach rejonowych.  Również I miejsce w rozgrywkach sportowych zajęła grupa lektorów starszych.

Natomiast drużynie ministrantów niestety nie udało się wyjść z grupy fazowej i zakwalifikować do finału. Wierzymy, że za rok będzie lepiej. Była to dla nich kolejna ciekawa i zdobyte doświadczenie.

Wszystkim chłopcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych Mistrzostwach Liturgicznej Służby Ołtarza.

LSO - mecz 11 listopada

TVL 2363

Do obchodów Narodowego Święta Niepodległości oraz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości dołączyła się także Liturgiczna Służba Ołtarza rozgrywając 11 listopada na boisku sportowym mecz w barwach biało – czerwonych.

Niedziela Misyjna - "Pełni ducha i posłani"

TVL 2138

Dnia 21 października obchodziliśmy Światowy Dzień Misyjny, zwany popularnie Niedzielą Misyjną. Jest to święto Papieskich Dzieł Misyjnych i całego Kościoła. W tym roku obchodzone pod hasłem: „Pełni ducha i posłani”. W modlitwę za misje kolejny raz włączyły się dzieci należące do PDMD. Przygotowały one oprawę misyjnej Mszy Świętej o godz. 11.00. W tygodniu z pomocą wolontariuszy SKC oraz mam prowadzą kolejny raz akcję FRYTKOWY ZAWRÓT GŁOWY z którego dochód przeznaczają dla przyjaciół z krajów misyjnych.

XVIII Dzień Papieski - "Promieniowanie Ojcostwa"

 

 

TVL 1943

Kolejny, już osiemnasty raz przeżywaliśmy w niedzielę 14 października Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Przed Mszą św. o godz. 10.45 młodzież naszej parafii przedstawiła montaż słono – muzyczny przypominający osobę św. Jana Pawła II i jego słowa dotyczące ojcostwa i miłości do Ojczyzny. Natomiast wolontariusze Szkolnego Koła Caritas postarali się, abyśmy poczuli się jak w Wadowicach rozprowadzając kremówki z przesłaniem św. Jana Pawła II.