Aktualności

I Charytatywny Turniej Piłki Halowej

TVL 6971

Dnia 3 lutego w szkole odbył się I Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej. Jego inicjatorem była grupa mężczyzn z Oldboy Tymowa. Zawody rozegrano między 5 "dzielnicami" – naszymi przysiółkami. Swoją reprezentację miały Granice, Zadebrze, Centrum, Nagórze i Zeliny. Sędzią spotkania był proboszcz ks. Mariusz Żuczek. Wygrały Zeliny, ale frajdę mieli wszyscy, zawodnicy, ich rodziny, kibice. W akcję zaangażowało się także Szkolne Koło Caritas i parafialny oddział Caritas, który przygotował poczęstunek. Dochód z turnieju został przeznaczony na wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży angażujących się w działalność na rzecz parafii i miejscowości. Oczywiście turniej będzie kontynuowany, być może wpisze się w tradycję Tymowej.

Spotkanie opłatkowe - Grupy Parafialne

20190202 181733 resized

Dnia 2 lutego bieżącego roku ksiądz proboszcz Mariusz Żuczek zorganizował spotkanie opłatkowe dla Rady Duszpasterskiej, Rady Gospodarczej oraz Caritasu. Opłatek rozpoczęto kolędą „Wśród nocnej ciszy…”, następnie odmówiono modlitwę. Gospodarz złożył wszystkim gościom życzenia, podziękował za dotychczasową pracę i życzył zdrowia, wytrwałości, siły  oraz wiary od nowonarodzonego Jezusa. Następnie wszyscy zebrani połamali się  opłatkiem. Przy kawie, herbacie i wspaniałym cieście rozpoczęto wspólne kolędowanie. Śpiewanie uświetnił swoją grą na harmonii pan organista Stanisław Sowa.

Opłatek dla seniorów

phoca thumb l dsc 0162

Okres Bożego Narodzenia, to dla wielu z nas najprzyjemniejszy czas roku. Spotykamy się w większym gromie rodzinnym, śpiewamy kolędy, oglądamy jasełka, a także uczestniczymy w spotkaniach opłatkowych .

       Tegoroczny opłatek dla seniorów rozpoczął się już tradycyjnie Mszą św., którą odprawił proboszcz ks. Mariusz Żuczek. Po Eucharystii zaprosił wszystkich do spotkania do szkoły. Tutaj dzieci z klas najmłodszych wystawy jasełka. Młodzi aktorzy, bardzo przekonywająco przedstawili okoliczności narodzenia Pana Jezusa. Pięknie śpiewali kolędy przy akompaniowaniu różnych instrumentów muzycznych, co mobilizowało do wspólnego kolędowania.

Wprowadzeni w odpowiedni nastrój uczestnicy spotkania, łamali się opłatkiem, składali sobie wzajemnie życzenia. Podczas posiłku przy ciastku i kawie przygotowanym przez panie z Parafialnego Oddziału Caritas wszyscy prowadzili ciekawe rozmowy. Ksiądz proboszcz zachęcał do śpiewania kolęd, by lepiej się śpiewało na akordeonie przygrywał pan Marek Kalarus.

Dekanalne Spotkanie Młodziezy w Czchowie

023205_Z7xc_IMG_6093_82.jpg

Dnia 31 stycznia przedstawiciele naszej parafii uczestniczyli w spotkaniu młodzieży z parafii naszego dekanatu. Spotkanie o godz. 19.00 rozpoczął dekanalny duszpasterz młodzieży ks. Wojciech Karpiel wspólną modlitwą. Następnie młodzież każdej parafii miała za zadanie powiedzieć kilka słów na temat wyznaczonej wcześniej kolędy oraz ją zaśpiewać. Naszej parafii przypadła kolęda „Anioł pasterzom mówił…”. Jej rys historyczny przedstawiła nasza animatorka Kasia, następnie Grześ i Antek grając na instrumentach wprowadzili nas w śpiew. Po wspólnym kolędowaniu 13 parafii ks. Wojciech podzielił się wspomnieniami oraz przedstawił świadectwo z udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Na zakończenie harcerze opowiedzieli o akcji Otulić Aniołka. Po dwugodzinnym spotkaniu wróciliśmy do Tymowej.

 https://tarnow.gosc.pl/gal/pokaz/5322663.Dekanalne-czuwanie-mlodych-w-Czchowie/77?fbclid=IwAR1FiYztgQHAWb8V6ZBNF1Qi5Z5uD6qhQDrfm-0dfblfjRKKQHdLzNMWQdQ#gt