Aktualności

Opłatek seniorów naszej parafii

IMG 2238

Dnia 28 stycznia, już po raz kolejny , odbyło się spotkanie opłatkowe Seniorów z naszej parafii. Całe wyjątkowe wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą. Dalsza część spotkania odbyła się w salach szkoły. Uczniowie z klas I – III pod opieką swoich wychowawczyń przygotowały Jasełka. Dzieci pięknie przebrane za Maryję, Józefa, aniołów, pastuszków, mędrców ze wschodu, dzieci z różnych stron świata przypomniały o senesie narodzin Pana Jezusa. Oprawą muzyczną przedstawienia zajęli się wolontariusze Szkolnego Koła Caritas. Na zakończenie aktorzy złożyli wszystkim zebranym życzenia noworoczne, a ksiądz proboszcz zaprosił do tradycyjnego łamania się opłatkiem i składania życzeń. Po życzeniach przyszedł czas na ciepły posiłek oraz kawę i ciasteczko przygotowane przez panie z Parafialnego Oddziału Caritas. Następnie rozpoczęło się wspólne kolędowanie. Na akordeonie przygrywał pan Marek Kalarus a zebrani z pełnym zapałem śpiewali kolędy.

IMG 2335

Zapraszamy na fotoreportaż w wykonaniu Kasi do galerii.

Wolontariusze SKC jadą na spotkanie z papieżem Franciszkiem

IMG 0770

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Urszuli Ledóchowskiej z Tymowej wzięli udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Caritas Polska pod tytułem „Zacznij działać”. Celem konkursu było przygotowanie prezentacji multimedialnej lub filmu nt. działania wolontariatu przez grupę 3 – 7 osób.

Grupa siedmiu wolontariuszek   w składzie: Karolina Bednarek, Paulina Dębska, Zofia Fyda, Monika Grzegorzek, Marta Tucznio, Justyna Sikora oraz Gabriela Urbańczyk przygotowały film krótkometrażowy prezentujący działalność SKC w Tymowej. Film okazał się najlepszy. Jury uzasadniając wygraną zasugerował się ciekawym podejściem do tematu, czyli sposobem rekrutacji nowej osoby do wolontariatu i tym samym do działania.

Dziewczyny wywalczyły główną nagrodę. Wyjazd do Rzymu i spotkanie z papieżem Franciszkiem.

W niespełna 8 minut, bo tyle trwa film, autorki pokazują zakres działań SKC w Tymowej. Jednak aby ten film mógł powstać potrzeba było jedenastu lat pracy (kilkunastu roczników) młodzieży w Szkolnym Kole Caritas. Obecnie Koło liczy 54 wolontariuszy. Są to uczniowie klas gimnazjalnych, klasy siódmej oraz szóstej.

Zakres działalności wolontariuszy SKC jest szeroki (na miarę małej miejscowości): pomoc starszym i ubogim, charytatywny festyn serca, wyjazdy wakacyjne i zimowe dla dzieci z parafii, zbiórki i akcje na rzecz potrzebujących. Ich realizacja jest możliwa dzięki pomocy rodziców, instytucji, grup i organizacji tymowskich.

Piszą o nas:

 http://www.rdn.pl/religia/dzieci-tymowej-spotkaja-papieza

 http://www.diecezja.tarnow.pl/

 http://tarnow.gosc.pl/doc/4460283.Z-Tymowej-do-Rzymu

XX Spotkanie kolędników misyjnych w Tylmanowej

853972 1Ae3 IMG 4569 69

Dnia 13 stycznia 2018 r w kościele pw. Św. Biskupa Mikołaja w Tylmanowej kolędnicy misyjni diecezji tarnowskiej dziękowali Panu Bogu za dwudziestopięciolecie kolędowania. Naszą parafię reprezentowało 41 kolędników. Spotkanie rozpoczęło się od animacji prowadzonej przez wolontariuszy Stowarzyszenia Inicjatywa Misjom. Mogliśmy w tym czasie usłyszeć świadectwo księzy misjonarzy, oglądnąć film przedstawiający (oczywiście w wielkim skrócie) spotkania kolędnicze odbywające się przez 25 lat. Ponadto śpiewaliśmy piosenki religijne do których mogliśmy tańczyć. Wielkim zaskoczeniem było także usłyszeć po raz kolejny napisane przez nas hymny kolędnicze z 2013r. i 2016r. Po dużej dawce wiedzy misyjnej udaliśmy się na poczęstunek. Zjedliśmy pyszną drożdżówkę i wypiliśmy kubek cieplutkiej herbaty. O godz. 12.15 rozpoczęła się Msza św.   Eucharystii przewodniczył ks. bp Andrzej Jeż. Dwóch naszych kolędników miało zaszczyt nieść dary. Ksiądz biskup podczas kazania uświadomił kolędnikom, że zostawili swój ślad w 30 krajach świata. Prosił także, aby nie poprzestali na tym zadaniu. Po Mszy św. przyszedł czas na wyróżnienia w konkursach organizowanych przez Wydział Misyjny Diecezji Tarnowskiej. Nasi mali i duzi misjonarze brali udział w trzech konkursach. W dwóch zdobyliśmy wyróżnienie. Były to konkursy na hymn kolędników misyjnych i fotoreportaż z przygotowania kolędy. Jako nagrody otrzymaliśmy 3 globusy, 3 kalendarze oraz gadżety misyjne. Trzeci konkurs wiedzy jest jeszcze przed nami.

W drodze powrotnej tradycyjne wstąpiliśmy do Mac Donalda po zestawy Happy Meal ufundowane przez ks. proboszcza.

Boże Narodzenie 2017

700 FO72187489 cdaaef458e5423ae48b4c870d2136401