Aktualności

Życzenia świąteczne - Wielkanoc

images

Niech Uroczystość  Zmartwychwstania  Pańskiego  napełnia  wasze serca pokojem, nadzieję i radością. Podjęte przez was wezwania roku  duszpasterskiego ,, Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelie ‘’pozwoli coraz głębiej  włączyć  się  w zwycięstwo Chrystusa,  coraz pełniej wniknąć  w przestrzeń  nowego  życia i otwierać swoje życie, aby  radość paschalna i radość nawrócenia rozrastały  się  ciągle  i trwały w  was zawsze.

Szczęść Boże !!!         Alleluja, Alleluja

Proboszcz parafii Tymowa

Ks. Jerzy Kawik

Ekstremalna Droga Krzyżowa z Tymowej do Limanowej po raz drugi

DSC 4982

Po raz drugi 27 .03. 2015 roku odbyła się Ekstremalna Droga Krzyżowa z naszej parafii do sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.  Kiedy rok temu zrodził się pomysł wytyczenia trasy i zorganizowania przejścia,  równocześnie nasuwała się myśl –czy będą chętni zmagać się całą noc z długa trasą i  własną niemocą? Ku zaskoczeniu, idea znana w krakowskich środowiskach  studenckich znalazła wielu naśladowców w mniejszych. W pierwszej EDK z Tymowej do Limanowej wzięło udział ok. 200 osób, a w tegorocznej 220, w tym z Tymowej 63 osoby.  Wyznaczono dwie trasy – dłuższą  -45 km i krótszą -40 km. Obydwie dosyć trudne, bo trzeba było pokonać kilka stromych wzniesień –najtrudniejsze podejście było od Laskowej przez las w kierunku wyciągu  na Łysej Górze. Aura nie była sprzyjająca – padał deszcz, wiał wiatr, widoczność ograniczała mgła, a gdzie nie było asfaltu droga była rozmokła i błotnista. Wydawało się, że w takiej sytuacji wielu zrezygnuje. Ale ani deszcz, ani chłód nie przeszkodziły tym, którzy mają hart ducha i potrzebę  pokonania własnych słabości. Bo ,,nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie…’’ Warto przypomnieć, że pątnicy idą w kilkuosobowych grupach,  w milczeniu, rozważając kolejne stacje drogi krzyżowej.

Msza św. na rozpoczęcie drogi odbyła się w Tymowej o godzinie 20.00, a o 21.00 wyruszyli na trasę. Pierwsi dotarli do celu już po 5.00, ostatni ok. 9.00. Nie sposób było ich nie zauważyć – ubłoceni, zmęczeni, ale zadowoleni, że osiągnęli cel. Mamy nadzieję, że za rok również nie zabraknie tych, którym nie straszny chłód, ból i zmęczenie…

Zapraszamy do oglądnięcia fotoreportażu na naszej stronie oraz https://picasaweb.google.com/108973237372543971382/FotoreportazZEkstremalnejDrogiKrzyzowej2015TymowaLimanowaFotJDebiec

Triduum Paschalne - nabożeństwa

W Wielki Czwartek – Pamiątka Ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. W Wielki Czwartek nabożeństwo zakończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i prywatną adoracją do 22.00.

Wielki Piątek – Pamiątka Męki i Śmierci Zbawiciela. Rano o godz. 8.00 rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. Następnie będzie udzielona Komunia św. dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Liturgii Wielkiego Piątku. O godz. 11.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, na którą  przyniosą skarbonki wielkopostne ze swoją, dziecięcą jałmużną postną.

O godz. 18.00 Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża i Komunią św. rozpocznie się o godz. 18.30 i potrwa do godz. 23.00. O godz. 21.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia i nie osiągnęli 60 obowiązuje post ścisły i abstynencja.  

W Wielką Sobotę czuwanie przy Grobie Pańskim rozpocznie się od godz. 8.00. Święcenie pokarmów co pół godziny od godz. 9.00 – 11.00. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończy się o 21.00. Na Wigilię Paschalną proszę  przynieść ze sobą świece.

Podsumowanie konkursu - Niedziela Palmowa

TVL 1286

W Niedzielę Palmową po Mszy Św. o godz. 9.00 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najładniej i najciekawiej wykonaną palmę wielkanocną.

Trzeba przyznać, że z roku na rok palmy są wyższe i staranniej wykonane. Komisja miała trudny wybór w związku z czym przyznano 3 miejsca i 3 wyróżnienia.  Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostali w ramach uznania dla ich pracy  słodki upominek.

Komisja w składzie: ks. proboszcz Jerzy Kawik, pani Małgorzata Surówka oraz pni Renata Malaga wyłonili następujących zwycięzców:

I miejsce – Rodzina Joanny i Piotra Chojeckich

II miejsce – Rodzina Agnieszki i Krzysztofa Midów

III miejsce – Rodzina Bożeny i Adama Łagosz

Wyróżnienie – Rodzina Krystyny i Tadeusza Pajor

Wyróżnienie – Rodzina Małgorzaty i Tadeusza Osuchów

Wyróżnienie – Rodzina  Lucyny i Mirosława Święchów.

Wszystkie palmy były bardzo piękne, a ich wykonanie kosztowało wiele pracy

Wszystkim biorącym udział w konkursie  gratulujemy i zapraszamy ponownie za rok!!!

Zdjęcia dostępne w galerii.