Aktualności

Życzenia świąteczne - Boże Narodzenie

phoca thumb l DSC03354

„Spotkanie z dzieciątkiem Jezus czyni z nas osoby, które nie myślą tylko o sobie samych, ale otwierają się na oczekiwania i potrzeby braci” (Benedykt XVI)

Pochylając się nad tajemnicą Wcielenia Słowa Bożego i dziękując Bożej Dziecinie za kolejny rok duszpasterzowania we wspólnocie św. Mikołaja Biskupa w Tymowej pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia.

Niech Chrystus nowonarodzony darzy pokojem, zdrowiem i radością, a każda chwila życia mija w promieniach Jego miłości i ludzkiej życzliwości.

Niech Jezus błogosławi napełniając nasze serce nadzieją i radością na każdy dzień Nowego 2015 Roku.

Proboszcz ks. Jerzy Kawik

Odpust ku czci św. Mikołaja Biskupa

TVL 8454

Dzień odpustu to szczególny czas dla każdej wspólnoty parafialnej. Wspomina się wówczas patrona parafii poprzez wpatrywanie się w Jego świadectwo życia i wiary. Patronem naszej parafii jest św. Mikołaj biskup. Ks. Robert Kantor, który przewodniczył uroczystości tego dnia wskazywał na postać Św. Mikołaja jako osoby, która uczy nas dobroci i miłości. W homilii mówił o świętości wspominając postać św.  Jana Pawła II, który  nazwał św. Mikołaja "patronem daru człowieka dla człowieka" - daru, jaki winniśmy składać z siebie na co dzień.

Święty Mikołaju – módl się za nami.

Święty Mikołaj na świetlicy

TVL 8230

6 grudnia tradycyjnie był dniem wielkiej radości, gdyż odwiedził nas Święty Mikołaj. Spotkanie odbyło się w świetlicy parafialnej o godz. 11.00. Bardzo licznie przybyłe dzieci i dorośli oczekiwali Miłego Gościa z niecierpliwością. Większość wypatrywała za okno z ciekawości czym on do nas przyjedzie. Gdy okazało się, że słychać stukot koni i wozu wszyscy wiedzieli, że już jest blisko. wiedzieli.  Jakub grający marsza na saksofonie wprowadził Mikołaja. Zmęczonemu Mikołajowi śpiewaliśmy piosenki oraz recytowaliśmy wiersze. Rodzice uczestniczyli w quizie przygotowanym specjalnie dla nich na ta okazję. Pytania były tak trudne, że czasami dzieci same chciały odpowiadać. Na każdego za poprawną odpowiedź czekał słodki upominek. Następnie przyszedł czas na wręczanie upominków. Prezentów było tak dużo, że w ich rozdawaniu pomagali wolontariusze.  Po odebraniu paczek przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia ze Świętym Mikołajem. Żegnając się z nami Św. Mikołaj obiecał że wróci do  nas za rok. Więc do zobaczenia Mikołaju....

W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym „ŚWIĘTYM MIKOŁAJOM” za pomoc w zorganizowaniu czasu radości i niespodzianki, a więc wszystkim kochanym mamom, które upiekły pyszne ciasta oraz panu Andrzejowi Gneli.

DZIĘKUJEMY!!!!

„Dziś jest noc zaczarowana, dziś spełniają się marzenia…” - czyli jak obchodzono Andrzejki przez PDMD na świetlicy

„Od północy wieje wiatr
       Coś się stanie, coś się dzieje,
       Święty Andrzeju daj znać
    Co się z nami będzie dziać...?”

Od najdawniejszych czasów, pod koniec roku, kiedy dni stawały się krótsze a wieczory dłuższe, młodzież zbierała się w  domu, aby wspólnie śpiewać i bawić się. Działo się to w  wigilię św. Andrzeja, czyli 29 listopada. Dzień ten nazywano także dniem podejmowania najwłaściwszych decyzji.

                Wierni tradycji  na świetlicy gminno – parafialnej zorganizowaliśmy zabawę andrzejkową dla dzieci należących do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. W tym dniu pomieszczenia na świetlicy zamieniły się w sale balowe. Zabawę rozpoczęły baśniowe postacie Kubuś Puchatek i Koziołek Matołek. Maskotki wirowały z dziećmi podczas tańców. Po chwili pojawił się kolorowy klaun z różnymi ciekawymi zabawkami. Najwięcej frajdy sprawiła dzieciom słuchawka z której pryskała woda. W kuchennym kąciku  kosmetyczka Sylwia z klasy IIIg malowała dzieciom twarze. Natomiast Wiktoria i Sylwia z IIg przygotowywały poczęstunek dla wszystkich uczestników, dbając jednocześnie, żeby niczego na stole nie zabrakło. Wiele śmiechu i radości dostarczyły dzieciom przepowiednie, którymi zajmowali się wolontariusze z klasy Ig i VI.  Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się kto jako pierwszy będzie bogaty i zdobędzie wymarzony zawód. Rolę DJ przejęli Kasia W.,  Kasia K., Łukasz G. i Patryk M.

Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość… no cóż…zawsze  może się spełnić, bo tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.

Tego dnia wieczorem zabawę andrzejkową miała też  młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna. Bawiliśmy się do godz. 22.30.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować te spotkania. Przede wszystkim rodzicom oraz ks. proboszczowi.

DSC 0690