Zimowy odpoczynek w Krynicy

83239685 696061310927947 3816721076977664000 n

W dniu 26 stycznia 2020 roku dzieci i młodzież z naszej miejscowości wraz z opiekunami wyjechali na wyjazd zimowy do Krynicy-Zdrój. Kilka lat temu zimowiska były organizowane w Szczawnicy, lecz od kilku lat opiekunowie zdecydowali zmienić miejsce wypoczynku na ośrodek w Krynicy. W tym roku wyjazd do tego pięknego miasta był organizowany już po raz 4. Z Tymowej wyjechaliśmy niedzielnym popołudniem. Po pożegnaniach z rodzicami i rodzeństwem rozpoczęła się nasza przygoda. Do ośrodka „Willa Pogoń” dotarliśmy około 17. Po zakwaterowaniu wyruszyliśmy na pierwszy spacer ulicami tego cudownego miasta.

W Krynicy czekało na nas miłe zaskoczenie - w przeciwieństwie do Tymowej, tam znajdowało się dużo śniegu i codziennie trzeba było zakładać ciepły szalik, albowiem temperatury nie przekraczały 0 stopni. W poniedziałek, po pysznym śniadaniu, udaliśmy się na Górę Parkową. Mimo dużego wysiłku, po wejściu na sam szczyt wszyscy przekonali się, że było warto. Powitał nas piękny widok zimowej, krynickiej panoramy, od którego nie mogliśmy oderwać oczu. Po powrocie do ośrodka i pysznym obiedzie odwiedziliśmy lodowisko, gdzie także czekała na nas masa niespodziewanych przygód.

Wtorkowym porankiem udaliśmy się na krótki spacer do Pijalni Wód w Krynicy-Zdrój. Potem podobnie jak poprzedniego dnia, pojeździliśmy trochę na łyżwach, uważając, by nie doznać niepotrzebnych kontuzji ani zranień.

Dzięki obecności księdza proboszcza oraz wizytom księży Krzysztofa Majerczaka i Krzysztofa Romańskiego oprócz zabawy mogliśmy skupić się także na modlitwie. Nasze wycieczki przeplatane były z mszami w kaplicy, ale także z integracją grupową - spotykaliśmy się na świetlicy, grając w karty, jedząc pizzę czy rozmawiając. Część naszej grupy wraz z opiekunem przez pierwsze dwa dni chodziła na stok narciarski. Narciarze wieczorami wracali do ośrodka bardzo zmęczeni po całym dniu jeżdżenia i upadania na miękki śnieg. Na szczęście, tam czekała na nich pyszna, sycąca kolacja.

W środę wraz z opiekunami udaliśmy się na górkę, gdzie mogliśmy nacieszyć się śniegiem. Młodsi zjeżdżali na sankach i rzucali się śnieżkami. Starsi konkurowali ze sobą w różnych konkursach. Zabawa była przednia i wszyscy wrócili zmęczeni i przemoczeni.

Przez następne dni odwiedziliśmy Pijalnię, popisaliśmy się umiejętnościami na lodowisku oraz zrzuciliśmy trochę kilogramów na wieczornych spacerach. Nie mogliśmy uwierzyć, że to już koniec naszej przygody. Do Tymowej wróciliśmy zmęczeni po nocy filmowej. Bez większych urazów, każdy dotarł do swojego domu i odszedł w Krainę Morfeusza, wspominając nasz cudowny wyjazd.

Julia Pajor

83884277_2736552053119096_5461333461287567360_n.jpg

84613919_511526172902360_3151708114894454784_n.jpg

83286935_591762978046898_6842927833711378432_n.jpg

XV Konkursu Kolęd i Pastorałek o "Muszlę św. Jakuba"

460168 CgEP IMG 5043 98

W Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku 19 stycznia odbył się finał XV Konkursu Kolęd i Pastorałek o "Muszlę św. Jakuba". Nasza schola młodzieżowa w składzie: Justyna Sikora, Zofia Fyda, Natalia Motak, Paulina Dębska, Jakub Pachel i Grzegorz Kulig zajęli II miejsce w kategorii zespoły - młodzież szkół średnich.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorem Konkursu Kolęd i Pastorałek "O Muszlę św. Jakuba" jest parafia św. Jakuba Apostoła w Brzesku, Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe.

Spotkanie Kolędników Misyjnych w Krynicy

757162 JRlK IMG 1856 98

Dnia 11 stycznia dzieci należące do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci uczestniczyły w XXII Diecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych w parafii pw. św. Antoniego w Krynicy-Zdroju. Z kolędnikami, którzy przyjechali z całej diecezji, spotkał się biskup Andrzej Jeż. W homilii przypomniał, że celem akcji kolędników misyjnych jest podzielenie się radością Bożego Narodzenia, rozwijanie świadomości misyjnej i pomaganie dziełu misyjnemu przez zbieranie ofiar.

756983 Zh7l IMG 1582 98

II Rodzinny Koncert Kolęd i Pastorałek

Photo 1577968872216-01

Dnia 30 grudnia tuż po godz. 18.00 w naszym kościele miała miejsce wspaniała uczta duchowa dla wszystkich którzy lubią kolędować. Mianowicie odbył się już po raz drugi Koncert Kolęd i Pastorałek. Połączył on artystycznie przedstawicieli różnych pokoleń. Wykonawcy zaśpiewali zarówno znane wszystkim kolędy, jak i mniej słyszane pastorałki. Tekst każdego utworu były wyświetlany, więc licznie zgromadzeni Tymowiacy oraz goście mogli włączyć się do kolędowania. Wspólne spotkanie rozpoczął ks. proboszcz witając zebranych gości. Następnie młodzież wprowadzając w klimat kolędowania zaśpiewała kolędą „Wśród nocnej ciszy…”. W dalszej części wystąpili gitarzyści z istniejącego przy parafii kółka gitarowego. Młodym muzykom towarzyszył śpiew dzieci z PDMD. Po nich młodzież, która w tym roku zaprezentowała piosenki bożonarodzeniowe we własnej aranżacji muzycznej. Na zakończenie koncertu nie tylko usłyszeliśmy, ale przede wszystkim śpiewaliśmy kolędy z zespołem Kozaky – gościem II Rodzinnego Kolędowania.

W przygotowanie koncertu zaangażowało się wielu ludzi dobrej woli, którym składamy serdeczne Bóg zapłać. W sposób szczególny zespołowi Kozaky, p. Robertowi Wieciechowi – właścicielowi firmy nagłaśniającej, p. Beacie Malec – Suwara, redaktorowi Tarnowskiego Gościa Niedzielnego, p. Tomaszowi Leszczyńskiemu i Sandrze Bodek. Wszystkim wykonawcom i dużym i małym.

Zapraszamy do obejrzenia:

Galeria parafialna