Rodzinny Koncert Kolęd

MG 1284

Kto śpiewa kolędy, w sposób szczególny rozważa tajemnicę Bożego Narodzenia - takimi słowami rozpoczął ks. proboszcz z Tymowej Koncert Kolęd. Parafialny kościół ledwo mieścił tych, którzy chcieli wspólnie śpiewać, a jednocześnie modlić się w niedzielę Świętej Rodziny. Idea zorganizowania popołudniowego spotkania z kolędą zrodziła się z zamiłowania do śpiewania i potrzeby propagowania wspólnego, rodzinnego spędzania czasu. Betlejemska szopka, to ulubione miejsce wszystkich dzieci. To także miejsce, które stwarza nastrój do rodzinnych świątecznych spotkań. A dodając do tego polską tradycję kolędowania, staje się esencją przeżywania okresu Świąt Bożego Narodzenia.

Na początek koncertu grała i śpiewała gościnnie występująca grupa kolędnicza z Łososiny Dolnej. Przypomnieli między innymi zapomniane pastorałki, które kiedyś śpiewane były przez naszych dziadków. W dalszej części do wspólnego kolędowania zachęcały dzieci z tymowskiego PDMD, które wystąpiły w strojach kolędniczych, wykonując utwory z towarzyszeniem instrumentów. Najliczniejszą grupę akompaniamentorów stanowili gitarzyści i ukuleliści z istniejącego przy parafii kółka gitarowego. Wspólne kolędowanie zakończył występ parafialnej scholii. Młodzież zaprezentowała kolędy we własnej aranżacji muzycznej.

Oby taka forma wspólnego, rodzinnego świętowania niedzieli była oczywista i zamiast w galeriach handlowych, czas spędzano, uczestnicząc w podobnych wydarzeniach.

Maria Sowa

W przygotowanie koncertu zaangażowało się wielu ludzi dobrej woli, którym składamy serdeczne Bóg zapłać. W sposób szczególny p. Robertowi Wieciechowi – właścicielowi firmy nagłaśniającej za umożliwienie pięknego wybrzmienia śpiewanych kolęd. Wszystkim wykonawcom i dużym i małym. Mamy nadzieję, że głośne brawa, jakie zabrzmiały na zakończenie koncertu, okazały się najlepszą nagrodą dla tych, którzy zechcieli przybyć do kościoła, by oddać cześć Chrystusowi. Pięknie było kolędować na chwałę Bogu! Zapraszamy za rok!!!

Organizatorzy

Zdjęcia z tego pięknego wydarzenia udostępnił nam Szymon Wiśniowski, zapraszamy do obejrzenia  https://drive.google.com/folderview?id=1QKAqerxZFaMc4AbbULaCn_T6PzpPqqqa

Rozesłanie Kolędników Misyjnych - 2018

TVL 4884

Tradycyjnie, w święto św. Szczepana odbywa się rozesłanie kolędników misyjnych. W naszej parafii liturgia rozesłania miała miejsce podczas Mszy św. o godz. 11.00. Błogosławieństwa dzieciom i młodzieży udzielił ks. biskup Stanisław Salaterski. Kolędnicy przygotowali liturgię, przedstawili krótką scenkę nawiązującą tematycznie do hasła tegorocznej kolędy misyjnej Suma yatiyawi sana munapxta” (Głosimy Dobrą Nowinę), otrzymali błogosławieństwo i zostali rozesłani do „dzielenia się wiarą” i zbierania funduszy na cele misyjne w  naszej parafii. We czwartek 27 grudnia kolędowało ponad 80 osób. Pomimo deszczowej aury kolędnicy misyjni z wielką radością ruszali w drogę.

Zebranymi ofiarami młodzi kolędnicy zapewnią wsparcie projektom  humanitarnym w Burundii, Rwandzie, Czadzie, Kamerunie, Madagaskarze, Republice Konga i Republice Środkowoafrykańskiej w ramach funduszu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i młodzieży za trud kolędowania. Rodzicom tych dzieci za pomoc i wsparcie w przygotowaniach i samej akcji. Serdecznie dziękujemy także wszystkim parafianom, którzy otworzyli drzwi swoich domów i serc przed kolędnikami.

Zapraszamy na RODZINNY KONCERT KOLĘD

49348506 349659915618582 6695586210368192512 n

PORZĄDEK KOLĘDY 2018/2019

PORZĄDEK KOLĘDY 2018/2019:

I Tydzień Kolędy: 27 – 30 XII 2018r.

Z  powodu choroby wizyta duszpasterska w tym tygodniu zostaje odwołana. Przepraszam za utrudnienia

1. 27 XII 2018r. (czw.) godz. 9.00 Nagórze (Andrzej Kornaś – Marek Fidziński)
  2. 28 XII 2018r. (pt.) godz. 9.00 Nagórze (Władysław Mida – Stefan Chełmecki)
  3. 29 XII 2018r. (sob.) godz. 8.30 Nagórze (Aleksander Gicala – Mariusz Janik