Modlitwa różańcowa - RÓŻANIEC DO GRANIC

RDG

Zachęcamy wszystkich chętnych z naszej parafii do udziału w wielkiej ogólnopolskiej modlitwy różańcowej pod wspólnym mianem RÓŻANIEC DO GRANIC. Wspólna modlitwa   zaplanowana jest na sobotę 7 października 2017 w Święto Matki Różańcowej, na zakończenie obchodów 100. rocznicy Objawień fatimskich. Tego dnia, wierni całej Polski udają się na granice kraju i otoczą nasz kraj modlitwą. Szacuje się, że w skali kraju w modlitwie weźmie udział kilkaset   tysięcy wiernych.

Z naszej parafii zostanie zorganizowany wyjazd do kościoła w Wierchomli Koło Piwnicznej. W zależności od ilości osób chętnych – pojedzie bus lub autobus. Koszt -15 zł od osoby. Zapisy w pana kościelnego od 1 października. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej wpisując w wyszukiwarkę hasło: różaniec do granic lub na miejscu u p. Grażyny Chojeckiej. Zgłoszeni chętni z naszej parafii zostaną zarejestrowani, nie trzeba logować się indywidualnie. Młodzież niepełnoletnia, która chciałby wsiąść udział w wyjeździe musi mieć zgodę rodzica [jeżeli nie jedzie z rodzicem ] i wyznaczonego pełnoletniego opiekuna. Należy również zabrać ze sobą przede wszystkim różaniec, a także prowiant oraz odzież stosowną do pogody.

Perefrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej - parafia Tymowa

Peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej w rodzinach parafii św. Mikołaja Biskupa w Tymowej od 1 października 2017r.

Nagórze:

90. Janik Mariusz

2017-08-20 – Prośba o wsparcie dla ofiar tragicznej wichury

Komunikat Biskupa Tarnowskiego
dotyczący zbiórki pieniędzy na wsparcie dla ofiar tragicznej wichury w Polsce

Drodzy Diecezjanie!

Mimo iż od tragicznej wichury, która nawiedziła północne obszary Polski, minęło już ponad dwa tygodnie, nadal mamy przed oczami nieopisany ból wielu ludzi, którzy stracili swoich bliskich, oraz ogrom cierpienia związany z utratą nieraz całego dobytku ich życia. Pamiętając o wszystkich poszkodowanych w naszych wspólnotowych i osobistych modlitwach, pragniemy także przyjść im z konkretną pomocą materialną.

Proszę Was zatem, Drodzy Diecezjanie, abyście w najbliższą niedzielę, tj. 27 sierpnia, przyłączyli się do tej pomocy, składając do puszek Caritas ofiary. Zostaną one przekazane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej tym diecezjom, które zostały najbardziej poszkodowane przez kataklizm.

Wyrażając wdzięczność za ten gest solidarności, z serca Wam błogosławię.

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

PDMD i LSO w Krynicy

IMG 7838

Dnia 24 czerwca br. dzieci i młodzież należąca do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci oraz Liturgiczna Służba Ołtarza w nagrodę za całoroczna pracę udała się na jednodniowy wypoczynek do Krynicy Zdrój. Łącznie 80 osób.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wyjazdu kolejką na Górę Parkową. Po dotarciu na miejsce rozpoczęliśmy szaleństwo na „Rajskich ślizgawkach”. Korzystaliśmy z trzech metalowych rynien: od spokojnej fali poprzez spiralę, aż do jedynego w Polsce Kamikadze, którymi zjeżdża się w specjalnych filcowych kocykach oraz zjeżdżalni pontonowej. Po ponad dwugodzinnej zabawie szlakiem zeszliśmy do miasta, do Willi Pogoń na obiad. Na deser zjedliśmy pyszne lody. Po „obżarstwie” udaliśmy się na zakup pamiątek oraz Pijalni Głównej wód mineralnych. Spacerowaliśmy po deptaku oraz pięknym Parku Zdrojowym. Oczarowani miastem, atrakcjami oraz odrobinkę zmęczeni wsiedliśmy do autokaru. Zdjęcia z szaleństw w galerii.