II Rodzinny Koncert Kolęd i Pastorałek

Photo 1577968872216-01

Dnia 30 grudnia tuż po godz. 18.00 w naszym kościele miała miejsce wspaniała uczta duchowa dla wszystkich którzy lubią kolędować. Mianowicie odbył się już po raz drugi Koncert Kolęd i Pastorałek. Połączył on artystycznie przedstawicieli różnych pokoleń. Wykonawcy zaśpiewali zarówno znane wszystkim kolędy, jak i mniej słyszane pastorałki. Tekst każdego utworu były wyświetlany, więc licznie zgromadzeni Tymowiacy oraz goście mogli włączyć się do kolędowania. Wspólne spotkanie rozpoczął ks. proboszcz witając zebranych gości. Następnie młodzież wprowadzając w klimat kolędowania zaśpiewała kolędą „Wśród nocnej ciszy…”. W dalszej części wystąpili gitarzyści z istniejącego przy parafii kółka gitarowego. Młodym muzykom towarzyszył śpiew dzieci z PDMD. Po nich młodzież, która w tym roku zaprezentowała piosenki bożonarodzeniowe we własnej aranżacji muzycznej. Na zakończenie koncertu nie tylko usłyszeliśmy, ale przede wszystkim śpiewaliśmy kolędy z zespołem Kozaky – gościem II Rodzinnego Kolędowania.

W przygotowanie koncertu zaangażowało się wielu ludzi dobrej woli, którym składamy serdeczne Bóg zapłać. W sposób szczególny zespołowi Kozaky, p. Robertowi Wieciechowi – właścicielowi firmy nagłaśniającej, p. Beacie Malec – Suwara, redaktorowi Tarnowskiego Gościa Niedzielnego, p. Tomaszowi Leszczyńskiemu i Sandrze Bodek. Wszystkim wykonawcom i dużym i małym.

Zapraszamy do obejrzenia:

Galeria parafialna

Rozesłanie Kolędników Misyjnych w naszej parafii

Photo 1577447670214

Podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 w drugi dzień Świąt miało miejsce rozesłanie Kolędników Misyjnych. W tym roku mali misjonarze po raz pierwszy pomogą rówieśnikom chorym na zespół Downa w Atyrau, w Kazachstanie. Ponadto wesprą działalność szpitala w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej. Pomogą w budowie szkół, kaplic, świetlic, studni. Nie zapomną także o dzieciach w Amazonii, które są objęte patronatem papieskim.

Photo 1577525938148

HASŁO TOGOROCZNEGO KOLĘDOWANIA TO:

„YZGY HABAR! KEL BALALAR!”

Jest to język kazachski, używany w Kazachstanie,

gdzie misjonarze tarnowscy posługują od 1999 roku.

W języku polskim w wolnym tłumaczeniu hasło oznacza:

“DOBRA NOWINA! PRZYJDŹCIE DZIECI!”

Dzieci i młodzież odwiedziła nasze domy 27 grudnia.

Photo 1577479028580

Adoracja - Uwielbienie

Przyjdź Panie Jezu, czekamy na Ciebie. Świat na Ciebie czeka. Ja na Ciebie czekam. Czekam, abyś przemieniał moje serce. Abyś pomagał mi stawać się coraz lepszym człowiekiem.

Photo 1575669682596

„Młodzieńcze Tobie mówię wstań”

To hasło wprowadzające nas do przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

Cały ten rok będziemy rozważać te słowa w naszych sercach.

Prosimy Cię Panie, pomóż nam wstać, aby dawać świadectwo innym, aby głosić Twoje słowo, aby rozpalać w innych płomień tęsknoty za Tobą i chęci spotkania Cię w drugim człowieku.

Pomóż mi wstać, abym głosił Ciebie mimo lęku. Lęku przed wyśmianiem, odrzuceniem. Abym głosił Ciebie w szkole, w miejscu pracy, w domu.

Rozpal we mnie chęć spotkania Ciebie nie tylko w Lizbonie pośród tysięcy młodych ludzi, którzy tak jak ja chcą dawać świadectwo o Tobie, ale chęć spotkania Ciebie w codziennym życiu.

Photo_1575732508554.jpg

Spotkanie ze św. Mikołajem -7 grudnia

Photo 1575811635391

Dnia 7 grudnia w parafialnym kościele w Tymowej zebrały się wszystkie dzieci z naszej parafii. Niektóre maluchy były z rodzicami, a inne, wystarczająco duże - same. Każdy maluch z zapałem brał udział w zabawach i quizach zorganizowanych przez dziewczyny z klasy 8. Niektóre dzieci śpiewały piosenki inne recytowały wierszyki. Święty Mikołaj był zachwycony tym, jak dużo wiedzą o nim tymowskie dzieci! Na koniec oczywiście każdy dostał od niego symboliczny prezent. Na pożegnanie wszyscy zaśpiewaliśmy mu piosenkę. Każdy mógł zrobić sobie także pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem i jego pomocnicami.

Dziękujemy przede wszystkim mamom, które upiekły ciasta, z których zebrane fundusze zostały przeznaczone na paczki mikołajowe, a także fotografowi, opiekunom, chórkowi i wszystkim osobom, które pomogły nam zorganizować ten dzień jak najlepiej się dało.