Mamy nowych lektorów

IMG 20190427 190136

„Panie oto stoję wobec tajemnicy Twego Słowa,

które mam przekazywać innym.

Pomóż mi być najpierw dobrym słuchaczem

i świadkiem Twego Słowa.

Oczyść moje wargi od wszelkiej nieczystości,

uczyń mnie swoim narzędziem,

bym mógł nieść Cię ludziom

w sercu, w dłoniach, na wargach.

Amen”

Na przełomie marca i kwietnia we Czchowie odbył się kurs lektorski w którym uczestniczyło 9 młodych chłopców z naszej parafii. Prowadził go ks. Mateusz Hojdak, dekanalny duszpasterz LSO naszego dekanatu. Podczas zajęć chłopcy doskonalili swoją wiedzę z zakresu fonetyki, liturgiki i biblistyki. Uroczystej Mszy św. 27 kwietnia na której chłopcy otrzymali święcenia lektorskie przewodniczył ks. Ryszard Biernat, dziekan dekanatu Czchów. Na zakończenie uroczystości ks. proboszcz Mariusz Żuczk wręczył "nowym" lektorom legitymacje.

Życzymy naszym lektorom dużo łask bożych i zapału do posługi lektorskiej.

IMG 20190427 191305

IMG 20190427 191349 1

Bierzmowanie 2019

TVL 8982

W drugi dzień Świąt Wielkanocnych czterdziestu dziewięciu uczniów klasy III gimnazjum  i ósmej przystąpiło do Sakramentu Bierzmowania. Darów Ducha Świętego młodzieży udzielił nasz rodak biskup Stanisław Salaterski podczas Mszy św. o godz. 11.00.  Msza św. koncelebrowana była  przez  ks. proboszcza Mariusza Żuczka oraz ks. Tomasza Stachel, obecny był także ks. Krzysztof Majerczaka . W homilii ksiądz biskup zwrócił obecnym uwagę na słowa Jezusa z Ewangelii, które wypowiedział do niewiast Go szukających, a dziś mówi nam: "Witajcie", "Nie lękajcie się" oraz "Idźcie i oznajmijcie moim braciom". Mówił dalej - Kiedy będziemy wrażliwi na Jezusowe "witajcie", "nie lękajcie się" oraz "idźcie i oznajmijcie braciom", wtedy życie będzie miało sens, da poczucie spełnienia i stanie się drogą do wiecznego szczęścia - zapewniał biskup.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na stronie tarnowskiego Gościa Niedzielnego i naszej galerii.

Niedziela Palmowa - konkurs

TVL 8174

Już po raz XII w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 11.00 odbył się Parafialny Konkurs Palm Wielkanocnych. W tym roku do konkursu jury wyłoniło 10 najwyższych palm. Trzeba powiedzieć, że wszystkie palmy zachwycały kolorami kwiatów, starannością wykonania, różnorodnością technik i form. Jury w składzie: ks. proboszcz Mariusz Żuczek, Ks. Krzysztof Majerczak, panie Grażyna Gicala oraz Dorota Lebiecka zaakcentowało wysoki poziom prac zgłoszonych do konkursu.

Po wnikliwej analizie, jury wyłoniła laureatów na najwyższą i najciekawiej wykonana palmę wielkanocną:

I miejsce: Rodzina Katarzyny i Grzegorza Żółtych

II miejsce: Rodzina Joanny i Piotra Chojeckich

III miejsce: Rodzina Edyty i Roberta Rutkowskich

IV miejsce: Rodzina Katarzyny i Zbigniewa Plesińskich

V miejsce: Rodzina Krystyny i Tadeusza Pajor

Zwycięscy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki rzeczowe. Pozostali uczestnicy do miejsca 10 ciekawe książki. Natomiast każde dziecko „coś słodkiego” . Gratulujemy i zapraszamy ponownie za rok!!!

EDK

Po raz szósty 12 kwietnia wyruszyliśmy  na Ekstremalną Drogę Krzyżową z Tymowej do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Jest to propozycja przeżycia wielkopostnego nabożeństwa doświadczając trudu i bólu, przełamując własne słabości. W trakcie długiej, około 40-kilometrowej wyprawy uczestnicy zyskują czas na refleksję i osobiste spotkanie z Jezusem.

Zapraszamy do fotorelacji z wyprawy do galerii.