Niedziela Palmowa

W Niedzielę Palmową po Mszy Św. o godz. 9.00 odbył się tradycyjnie kolejny, już dziesiąty w naszej parafii konkurs na najładniej i najciekawiej wykonaną palmę wielkanocną.

Komisja w składzie ks. proboszcz Jerzy Kawik, ks. Krzysztof Majerczak, ks. Tadeusz Michalik i pani Bożena Łagosz miała trudny wybór.

Ostatecznie wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Rodzina Żółtych – Monika i Maxymilian

II miejsce – Rodzina Rutkowskich – Piotr i Mateusz

III miejsce – Rodzina Pajorów – Tadeusz, Szymon

IV miejsce – Rodzina Plesińskich – Oliwia, Jakub i Kacper

V miejsce - Rodzina Chojeckich -   Kamil, Szymon, Zuzia i Natalia

Wszyscy uczestnicy w ramach uznania dla ich pracy otrzymali słodki upominek.

Gratulujemy i zapraszamy ponownie za rok!!!

Ekstremalna Droga Krzyżowa - 2018

793aa10568591ca57ac156352f01adeb 1-1

Ekstremalna Droga Krzyżowa wpisała się już w tradycję przeżywania Wielkiego Postu. Szczególnie jest ceniona przez tych, którzy zapracowani, nie mają czasu na regularne praktykowanie i przeżywanie wielkopostnych nabożeństw. Nikogo już zapewne nie dziwi widok pątników ubłoconych i zmęczonych, z krzyżem uczepionym do plecaka, zmierzających wczesną porą do sanktuariów w całej Polsce. Tuż przed Niedzielą Palmową, w piątek wieczorem 23 marca z wielu miejsc po raz już kolejny wyruszą Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Rokrocznie zwiększa się liczba uczestników tego duchowego przeżycia. To zadziwia, bo przecież podobno stajemy się wygodni i niechętnie podejmujemy wysiłek fizyczny. A tymczasem ta forma duchowego przeżycia, mimo iż niezwykle forsowna, jest niezwykle popularna. Nocna wędrówka jest doskonałą okazją aby zmierzyć się z własnymi słabościami, ale jest to również czas, aby przemyśleć to wszystko, na co zwykle nie starcza czasu. W trakcie długiej, bo ponad 40. kilometrowej wędrówki można doświadczyć samotności na wzór tej, którą odczuwał Jezus. Nie da się ukryć, że EDK wymaga ducha walki z samym sobą. Każdy uczestnik wyrusza na osobistą wędrówkę, która odbywa się w nocy, w trudnych warunkach, w milczeniu.

TV2 5329 2

W regionie odbywa się wiele Ekstremalnych Dróg Krzyżowych, ale po raz już piąty pójdziemy z Tymowej do sanktuarium Batki Boskiej w Limanowej.

Uczestnicy mogą tradycyjnie wyruszyć na trzy trasy odpowiednio o długości: 37 km, 43 km i 44 km. Najdłuższa prowadzi przez sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia na Pasierbcu. Szczegóły tras znajdują się na stronie internetowej. Zapisy odbywać się będą przez Internet na stronie www.edk.org.pl.

TV2 5303

EDK z Tymowej do Limanowej rozpocznie się mszą św. 23 marca (piątek) o godz. 20.00 w kościele parafialnym w Tymowej. Przed mszą św. od godz. 19.00, w zakrystii bocznej po lewej stronie od wejścia głównego do kościoła odbędzie się rejestracja uczestników i rozdanie rozważań, opisu trasy i innych potrzebnych materiałów. Proponuje się zabranie drewnianego krzyża.

Przy zapisach pobrana będzie opłata 10 –koszty organizacyjne EDK. Bliższych informacji udziela Stefan Sowa (tel. 797 188 652)

TV2 5309

Program rekolekcji wielkopostnych

Rekolekcje wielkopostne 21-25.03.2018r

Rekolekcje wielkopostne to bardzo szczególny czas, który pozwala lepiej i głębiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Czas, który pozwala lepiej zrozumieć istotę tych świąt.

W tym roku rekolekcje w naszej parafii poprowadzi ks. dr Tadeusz Michalik, wizytator Wydziału Katechetycznego Tarnowskiej Kurii

Środa 21.03.2018r

Godz.900 Msza Św. z nauką dla młodzieży Gimnazjum i kl. VII

Godz.1030 Msza Św. z nauką dla dzieci SP i Przedszkola

Godz.1800 Msza Święta z nauką dla wszystkich

Czwartek 22.03.2018r

Godz.700  Msza Św. z nauką ogólną

Godz.900  Msza Św. z nauką dla młodzieży Gimnazjum i kl. VII

Godz.1030  Msza Św. z nauką dla dzieci SP i Przedszkola

Godz.1300   Odwiedziny chorych

Godz.1800 Msza Św. z nauką ogólną, a po Mszy Św. nauka stanowa dla małżonków

Piątek 23.03.2018r.

Godz.700 Msza Św. z nauką ogólną

Godz.800 Droga Krzyżowa dla młodzieży Gimnazjum i kl. VII

Godz.930 Droga Krzyżowa dla dzieci SP i Przedszkola

Spowiedź Św. Godz.1430-1600 i 1630-1800

Godz.1800 Droga Krzyżowa i Msza Św.

Sobota 24.03.2018r

Godz.700 Msza Św. z nauką ogólną

Godz.900 Msza św. z nauką dla Gimnazjum i SP

Godz.1030 Msza Św. i nabożeństwo dla chorych