Aktualności

Peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej - parafia Tymowa

Peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej w rodzinach parafii św. Mikołaja Biskupa w Tymowej od 1 października 2017r.

Nagórze:

  1. Fidziński Marek
  2. Figiel Elżbieta
  3. Figiel Bożena
  4. Włodarczyk Kazimierz
  5. Pałka Ryszard
  6. Wąs Helena
  7. Wrona Bogdan
  8. Kornaś Janusz
  9. Turek Kazimiera
  10.  Plesiński Piotr
  11.  Salaterski Marek 
  12. Turek Andrzej 
  13. Domagała Ryszard 
  14. Włodarczyk Krzysztof 
  15. Szpil Stanisław 
  16. Kołdras Maria 
  17. Kołdras Anna 
  18. Cichomir Łukasz 
  19. Klimas Tadeusz 
  20. Rakowski Stanisław 
  21. Janik Mirosław 
  22. Szewczyk Jacek 
  23. Kupiec Maria 
  24. Żak Zofia 
  25. Karpiel Stanisław 
  26. Łach Józef 
  27. Pławecki Józef 
  28. Motak Zofia 
  29. Motak Józef 
  30. Stachel  Wiesław 
  31. Adamczyk Adam 
  32. Sroka Irena 
  33. Osuch Tadeusz 
  34. Wnęk Zbigniew 
  35. Mytnik Teresa 
  36. Osiecki Ferdynand 
  37. Kamenczak Władysław 
  38. Samluch Janusz 
  39. Kornaś Andrzej 
  40. Mida Władysław 
  41. Styrna Urszula 
  42. Mikosz Marian 
  43. Osuch Roman 
  44. Osuch Stanisław 
  45. Wilczek Henryk 
  46. Smaluch Halina 
  47. Gnela Mieczysław 
  48. Wojciechowski Bonifacy 
  49. Paprota Wojciech 
  50. Gnela Janina 
  51. Gnela Andrzej 
  52. Jakóbczyk Stanisław 
  53. Jakóbczyk Mirosław 
  54. Orzeł Stanisław 
  55. Lasota Tadeusz 
  56. Lasota Kazimierz 
  57. Fielek Mirosław 
  58. Zapiór Stanisław 
  59. Zapiór Maria 
  60. Habel Mariusz 
  61. Grabarz  Maria 
  62. Kornaś  Iwona 
  63. Trepa Adam 
  64. Gicala Aleksander 
  65. Klimas Teresa 
  66. Gicala  Mieczysław 
  67. Gicala Jacek 
  68. Gnyla Mirosław 
  69. Borowiec Grzegorz 
  70. Lasota Wojciech 
  71. Stępień Mieczysław 
  72. Surówka Franciszek 
  73. Surówka Andrzej 
  74. Kuźma Grzegorz 
  75. Piechnik Tomasz 
  76. Piechnik Antoni 
  77. Kornaś Jerzy 
  78. Joniec Krzysztof 
  79. Pachel Andrzej 
  80. Wrona Mieczysław 
  81. Barczyk Tadeusz 
  82. Migda Barbara 
  83. Bartosik Jacek 
  84. Marzec Jan 
  85. Kociołek Sławomir 
  86. Janusz Włudyka 
  87. Urbańczyk Alojzy 
  88. Obal Zbigniew 
  89. Zelek Jerzy 
  90. Janik Tadeusz 
  91. Janik Mariusz 

Góry 

  1. Karpiel Leszek
  2. Szwarc Bogdan
  3. Gnyla Antoni
  4. Sowa Franciszek
  5. Sowa Antoni
  6. Rzepecki Kazimierz
  7. Dudek Ryszard
  8. Polkowski Jan
  9. Ryżak Anna 
  10. Adamczyk Tadeusz 
  11. Plesiński Czesław 
  12. Włodarczyk Piotr 
  13. Szot Weronika 
  14. Orłowicz Stanisław 
  15. Jasnosz Jan 
  16. Piechnik Stanisław 
  17. Piechnik Jan 
  18. Gęśla Czesław 
  19. Turek Stanisław 
  20. Jakóbczyk Janusz 
  21. Woda Tadeusz 
  22. Woda Wojciech 
  23. Karpiel Mariusz 
  24. Plesiński Zbigniew 
  25. Sikora Stanisław 
  26. Rabiasz Andrzej 
  27. Franczak Paweł 
  28. Rabiasz Włodzimierz 
  29. Bodurka Marek 
  30. Bodurka Marian 
  31. Kupiec Kazimierz 
  32. Wrona Wacław 
  33. Włodarczyk Elżbieta 
  34. Grzesicki Wincenty 
  35. Zaczyński Kazimierz 
  36. Grzesicka Helena 
  37. Michalski Stefan 
  38. Michalski Andrzej 
  39. Dębski Paweł 
  40. Zaczyński Edward 
  41. Kalarus Andrzej 
  42. Kalarus Marek 
  43. Kalarus Franciszek 
  44. Kalarus  Franciszek 
  45. Trepa Krzysztof 
  46. Trepa Roman 
  47. Trepa  Paweł 
  48. Tekiela Tadeusz 
  49. Chojecka Władysława 
  50. Chojecki Piotr 
  51. Sambor Krzysztof 
  52. Karnafał Roman 
  53. Fyda Wojciech 
  54. Lejawka Barbara 
  55. Lejawka Mirosław 
  56. Chojecki Zbigniew

Strona Południowa

  1. Kazimierz Sapała
  2. Syrek Bogdan
  3. Matras Michalina
  4. Biel Michalina
  5. Mamiak Jan
  6. Opoka Michał
  7. Bolechała Karol
  8. Pacut Aleksander 
  9. Zięć Jacek 
  10. Salaterski Marian 
  11. Barwiołek Tadeusz 
  12. Wątroba Adam 
  13. Obal Małgorzata 
  14. Bodek Bolesław 
  15. Kantek Andrzej 
  16. Bednarek Marian 
  17. Gumulak Maria 
  18. Grzabel Tadeusz 
  19. Perc Zbigniew 
  20. Grzegorzek Stanisław 
  21. Marszałek Aleksander 
  22. Plesiński Zbigniew 
  23. Bodek Ryszard 
  24. Kluba Emilia 
  25. Bodek Krystyna 
  26. Bodek Janusz 
  27. Oleksy Czesław 
  28. Kupiec Zofia 
  29. Kwaśny Piotr 
  30. Pasek Andrzej 
  31. Kopeć Helena 
  32. Kostrzewa Jerzy 
  33. Urbańczyk Małgorzata 
  34. Jeleń Anna 
  35. Sromek Edward 
  36. Wrona Stanisław 
  37. Kupiec Tadeusz 
  38. Kupiec Marek

Granice

  1. Czyżycka Maria
  2. Wędrychowska Rozalia
  3. Urbańczyk Anna
  4. Bednarek Zofia
  5. Bednarek Paweł
  6. Obal Władysław
  7. Baka Franciszek
  8. Bednarek Maria
  9. Tobiasz Stanisław

10.Maciejasz Dariusz

11.Tobiasz Ludwika

12.Sacha Grzegorz

13.Tobiasz Marek

14.Baniowski Marek

15.Żak Kazimiera

16.Adamik Genowefa

17.Żółty Artur

18.Grząbel Stanisława

19.Gawlik Genowefa

20.Grząbel Zbigniew

21.Kowalik Antoni

22.Żak Stanisław

23.Dębski Tadeusz

24.Maciaś Stanisław

25.Maciaś Jacek

26.Cabała Leon

27.Łapcik Stanisław

28.Śliwiński Augustyn

29.Grzabel Stanisława

30.Cieśla Jan

31.Kociołek Kazimierz

32.Malaga Henryk

33.Staszak Jacenty

34.Kołodziej Maria

35.Wąs Grzegorz

36.Mrozowski Damian

37.Mrozowski Andrzej

38.Bednarek Józef

39.Mróz Stanisław

40.Adamik Kazimierz

41.Kołodziej Irena

42.Pajor Florian

43.Zięć Dorota

44.Janicki Józef

45.Mida Stanisław

46.Mida Krzysztof

47.Strączek Aleksander

48.Mida Eugeniusz

49.Mida Paweł

50.Jakóbczyk Stanisław

51.Imiołek Zbigniew

52.Żółty Henryk

53.Bednarek Ryszard

54.Kulig Paweł

55.Kołodziej Krzysztof

56.Cabała Stanisław

57.Niedziocha Jan

58.Martyka Zygmunt

59.Szot Józef

60.Żółty Krystyna

61.Szot Damian

62.Gierczyńska Anna

63.Malaga Edward

Centrum

  1. Wątroba Janina
  2. Zapart Józef
  3. Gicala Tadeusz
  4. Malaga Władysław
  5. Zgraja Luiza
  6. Leszczyński Tomasz
  7. Leszczyński Henryk
  8. Augustyn Janusz
  9. Jeleń Tomasz

10.Meller Andrzej

11.Domalewski Wiesław

12.Kluba Zygmunt

13.Nowicki Mieczysław

14.Filipski Stanisław

15.Pajor Włodzimierz

16.Kuc Tadeusz

17.Kuc Mieczysław

18.Kopeć Ignacy

19.Heród Marek

20.Dębski Jan

21.Sowa Stefan

22.Trepa Rafał

23.Pajor Tadeusz

24.Mida Małgorzata

25.Biernat Zdzisław

26.Wąsik Stefania

27.Salamon Irena

28.Salamon  Dariusz

29.Marzec Łukasz

30.Kluba Andrzej

31.Domalewski Andrzej

32.Domalewski Daniel

33.Żak Cecylia

34.Jakóbczyk Danuta

35.Jakóbczyk Wiesław

36.Pajor Józef

37.Pajor Adam

38.Kołodziej Grzegorz

39.Łagosz Bożena

40.Wrona Ryszard

Zeliny

  1. Kuc Kazimierz
  2. Kmiecik Wiesława
  3. Górski Krzysztof
  4. Jeleń Stanisław
  5. Ryba Anna
  6. Wrona Piotr
  7. Grabarz Edyta
  8. Trepa Monika
  9. Tucznio Lucyna

10.Rosiek Agata

11.Malaga Barbara

12.Witek Krystyna

13.Witek Marian

14.Witek Danuta

15.Witek Czesław

16.Hartabus Wanda

17.Goćfin Halina

18.Malina Barbara

19.Posliński Edward

20.Nastałek Krzysztof

21.Kryjomska Bożena

22.Plesiński Krzysztof

23.Nastałek Kazimierz

24.Malaga Robert

25.Reczyński Kazimierz

26.Reczyński Edward

27.Reczyńska Helena

28.Bukowiec Halina

29.Michalak Ewa

30.Oleksy Robert

31.Horzymek Tomasz

32.Bukowiec Karolina

33.Poślińska Felicja

34.Bukowiec Katarzyna

35.Cabała Maria

36.Tobiasz Stanisław

37.Urbańczyk Teresa

38.Pajor Genowefa

39.Mędrek Mateusz

40.Mędrek Marek

41.Kryjomski Leszek

42.Ryba Władysław

43.Konwent Elżbieta

44.Pajor Joanna

Zadebrze

  1. Bednarek Krzysztof
  2. Karpiel Zdzisław
  3. Kałuża Mirosław
  4. Stanowska Małgorzata
  5. Karpiel Jan
  6. Widłok Krzysztof
  7. Grzesicki Robert
  8. Święch Mirosław
  9. Święch Krystyna

10.Zych Mariusz

11.Grabarz Wiesław

12.Guziana Janusz

13.Guziana Ryszard

14.Guziana Maria

15.Guziana Adam

16.Jakóbczyk  Marek

17.Koterba Zbigniew

18.Fielek Marian

19.Sacha Maria

20.Jakóbczyk Kazimierz

21.Filipski Leszek

22.Filipski Andrzej

23.Jakóbczyk Sławomir

24.Jakóbczyk Zbigniew

25.Zapiór Zofia

26.Janas Józef

27.Szymocha Tomasz

28.Bednarek Andrzej

29.Pajor Maria

30.Jonik Kazimierz

31.Pajor Stanisław

32.Augustyn Michał

33.Plesiński Zbigniew

34.Kałuża Jan

35.Morydz  Piotr

36.Zięć Stefan

37.Wątroba Janusz

38.Rożek Tadeusz

39.Morydz Elżbieta

40.Karpiel Franciszek

41.Gawełda Jan

42.Czarnecki Mateusz

43.Chojecki Tadeusz

44.Chojecki Adam

Domy Koło  Leśniczówki

  1. Żółty Grzegorz
  2. Jakóbczyk Robert
  3. Maciaś Barbara
  4. Drabik Aleksander
  5. Wróbel Henryk
  6. Wróbel Stefan
  7. Rabiasz Edmund
  8. Salaterska Maria
  9. Sikora Adam 
  10. Barwiołek Wacław 
  11. Biernat Władysław 
  12. Jakóbczyk Stanisława 
  13. Szot Jadwiga 
  14. Szot Sławomir 
  15. Stachurski Jan 
  16. Saferna Jan 
  17. Bajer Jakub 
  18. Maciaś Edward 
  19. Hołyst Emilia

Kolejne spotkanie u Sióstr Urszulanek w Lipnicy Murowanej

IMG 7278

W ostatni piątek października uczniowie klas II i III gimnazjum wybrali się już po raz drugi do Lipnicy Murowanej do sióstr Urszulanek na spotkanie formacyjne w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania. Zadaniem każdego było przebranie się za świętego, bądź założenie atrybutu świętego. Całe spotkanie zostało poświęcone świętym i błogosławionym. Po prezentacji strojów, uczestnicy podzielili się na grupy. Zadaniem każdej z nich było przeczytanie wylosowanego życiorysu świętego i odgadnięcie, kim jest postać z obrazka. Wszystkie drużyny poradziły sobie znakomicie. Zrozumieliśmy, że świętym można być zawsze i wszędzie. Bóg działa w każdych okolicznościach. Spotkanie, jak zawsze, przebiegało we wspaniałej atmosferze.

Patrycja

Niedziela Misyjna

IMG 0547

W Niedzielę Misyjną w naszej parafii Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczył ks. Krzysztof Majerczak. Eucharystię ubogaciła grupa dzieci należących do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Każde z nich miało na sobie założoną chustę z kontynentem na którym pracują misjonarze. W tygodniu „mali misjonarze” będą rozprowadzać smaczne domowe frytki z którego dochód zostanie przekazany na cele misyjne.

 

Podziękowanie

 

Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy w Tygodniu Misyjnym pomagali dzieciom i młodzieży w rozprowadzaniu frytek.

 

Dziękujemy państwu Grzesickim, Kwiekom, Łachom i Pachlom oraz mamom: p. E. Pachel, B. Jakóbczyk, A. Chojeckiej, A. Watroba, M. Motak, R. Malaga, L. Zgraja, A. Perc, B. Łagosz, K. Gołąb, M. Oleksy.

 

XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”

IMG 0219

W niedzielę 8 października przed Mszą św. o godz. 11.00 wolontariusze Szkolnego Koła Caritas poezją, śpiewem i modlitwą uczcili niegasnącą pamięć o św. Janie Pawle  II. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego zaczerpnięte zostało z listu apostolskiego św. Jana Pawła II „Novo millennio ineunte” wydanego na zakończenie Roku Jubileuszowego 2000. Św. Jan Pawł II zostawił nam ogromne duchowe dziedzictwo: przykład świętego życia, cierpienia i śmierci, oraz skarb swego nauczania, by z niego czerpać, by żyć na miarę nadziei.

Mówił:

„…Proszę Was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię „Polska”, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością – taką, jaką zaszczepia w nas Chrystus na chrzcie świętym,

– abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili,

– abyście nigdy nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy.

Proszę was:

– abyście mieli ufność nawet wbrew każdej swojej słabości, abyście szukali zawsze duchowej mocy u Tego u którego tyle pokoleń ojców naszych i matek ją znajdowało,

– abyście od Niego nigdy nie odstąpili,

– abyście nigdy nie utracili tej wolności ducha, do której On „wyzwala” człowieka,

– abyście nigdy nie wzgardzili tą Miłością, która jest „największa”, która się wyraziła przez Krzyż, a bez której życie ludzkie nie ma ani korzenia, ani sensu”.