Szkolne Koło Caritas

Logo SKC

 

O NASZEJ DZIAŁALNOŚCI MOŻNA PRZECZYTAĆ NA: 

https://www.tymowa.edu.pl/?cat=15

https://www.facebook.com/SKCTYMOWA

  20220607 1411180-scaled

Szkolne Koło Caritas działa przy Zespole Szkół oraz Parafii. Liczy około 50 wolontariuszy. Są to uczniowie Zespołu Szkół, a także nadal z nami współpracuje młodzież, która ukończyła naukę w tutejszej szkole. Działalność Koła określa regulamin i plan pracy.

Regulamin zawiera główne cele, zadania, określa prawa i obowiązki członków oraz strukturę i organizację samego Koła. W planie rocznym zawarte są konkretne zadania przeznaczone do realizacji.

Obszarem działania Szkolnego Koła Caritas jest:

  • szkoła, a w niej np. chory kolega, koleżanka, która nie jest akceptowana w swoim zespole klasowym, lub dzieci z najmłodszych klas;

  • środowisko lokalne, a w nim  chory człowiek, czekający na spotkanie, rozmowę, na uśmiech, na konkretną pomoc,

  • parafia, a w niej ścisła współpraca z zespołami charytatywnymi w podejmowaniu dzieł miłosierdzia, czynny udział w życiu Kościoła.

Dokumentacją pracy Koła może być kronika, notatnik spotkań lub gazetka szkolna. Jednak najlepszym i najbardziej prawdziwym obrazem pracy będą uśmiechnięte oczy dziecka lub radość i wzruszenie na twarzy starszego człowieka. I to jest najważniejsze i najistotniejsze w tej działalności.

Wolontariusze organizują różnego rodzaju zbiórki żywnościowe i materialne dla osób potrzebujących, odwiedzają osoby starsze i samotne, przygotowują akademie środowiskowe, są współorganizatorami koncertów charytatywnych dla chorych dzieci.

Zarząd Szkolnego Koła Caritas przedstawia się następująco:

Przewodniczący: WERONIKA KWIEK

Zastępca: 

Skarbnik:

Sekretarz:

Opiekunowie: ks. Mariusz Żuczek, Grażyna Bednarek,  Natalia Przychocka.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają nam w naszej pracy.

 Serdeczne Bóg Zapłać!!!