Być solą ziemi....-pieszo na Jasną Górę

CIMG0104

Już po raz XXXI  dnia 17.08.2013 r. z Tarnowa wyruszyła Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę.  W 26 grupach  podzielonych na części A i B, do Częstochowskiej Madonny zmierzało prawie  dziewięć tysięcy pątników.  Również z naszej parafii do pielgrzymujących dołączyła grupa czternastu osób pod  duchowym przewodnictwem księdza proboszcza. Pielgrzymi przez dziewięć kolejnych dni rozważali  słowa Pisma Świętego, odprawiali nabożeństwa i zgłębiali hasło tegorocznej pielgrzymki "BYĆ SOLĄ ZIEMI"

Czas dziewięciodniowej wędrówki to  rekolekcje w drodze ubogacone modlitwą i trudem, bo czasami po przejściu ponad trzydziestu kilometrowego odcinka doświadczało się bólu nóg i zmęczenia. Ale pielgrzymka to również czas nawiązywania przyjaźni i poznawania nowych ludzi.

Najwytrwalszym pielgrzymem jest nasz ks. proboszcz Jerzy Kawik, który pielgrzymi szlak przebył już 31 razy.

Mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się na pątniczym szlaku.

Uczestniczka pielgrzymki