EDK 2024

 

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2024

 

Po raz jedenasty 22 marca 2024 r. zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która w tym roku odbędzie się pod hasłem: ,,Droga tęsknotą pisana”, a jej rozważania oparte zostały treściach nauczania Jana Pawła II.

 

Jak w poprzednich latach proponujemy trzy trasy: dwie z Tymowej do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej oraz pętlą z Tymowej przez Szpilówkę i Kozieniec do kościoła w Tymowej. Przypominamy, że Ekstremalna Droga Krzyżowa to ogólnopolska inicjatywa osób, którzy chcą w inny sposób, bo w samotności, zmęczeniu i ciszy przeżyć drogę krzyżową. Co roku tę formę modlitwy wybiera ponad 300 tyś ludzi, którzy w wybraną noc w Polsce i wielu innych krajach podążają do różnych sanktuariów, a ich drogi przecinają się. Znakiem rozpoznawczym jest niesiony drewniany krzyż. Będąc w drodze, stajemy częścią tej modlitewnej społeczności.

 

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Tymowej rozpocznie się Mszą św. o godz. 20.30,
a bliższe informacje można znaleźć na stronie internetowej.