Powołanie Przedszkolnego Koła Caritas

284603842 708693230408671 3191631293125596349 n

Fotogaleria z uroczystości: https://photos.google.com/share/AF1QipNDdiwWpi0efK0napzqwanM3c2-YimpiEt2tI8F5xM70RF9eUxiEV9DItQ5wLosLg?key=VHY1NlU4Sm5tVV83Z0ZnQlNhelhTZ3RJelU4RzF3

W Dniu Dziecka w  Przedszkolu powołano do istnienia Przedszkolne Koło Caritas. Pomysł, aby wstąpić w szeregi Caritas zrodził się już kilka miesięcy wcześniej. Jednak epidemia spowodowała, że dopiero teraz mogliśmy zaprosić gości, aby razem z nami dzielić się tą radością. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. pod przewodnictwem bpa Stanisława Salaterskiego. Mszę koncelebrowali ks. Krzysztof Majerczak wicedyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz ks. proboszcz Mariusz Żuczek. Na Mszy św. modliła się z nami społeczność szkolna, która tego dnia świętowała Dzień Patrona Szkoły – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. Swoją obecnością zaszczyciły nas siostry Urszulanki z Lipnicy Murowanej, władze lokalne i samorządowe oraz rodzice. W czasie homilii ks. biskup mówiąc zarówno o św. Urszuli Ledóchowskiej jak i o bł. Karolinie Kózkównej wskazywał na ich piękne życie Bożymi przykazaniami. Niosły ze sobą dobro i codzienny uśmiech. Nie zawsze ich życie było spokojne, ale nigdy nie zapomniały o Bogu i w nim pokładały ufność. Widziały potrzebujących w swoim otoczeniu. Dawały z siebie tyle ile mogły. Zwracając się do dzieci powiedział, „Wy także możecie małymi rączkami uczynić wielkie cuda”. Podawał także przykłady w jaki sposób mogą to uczynić. Pod koniec Mszy św. Ks. Krzysztof Majerczak odczytał AKT NADANIA powołania Przedszkolnego Koła Caritas, który wręczył na ręce p. Dyrektor. Przedszkolaki otrzymały także obraz bł. Karoliny. Dzieci zaśpiewały piosenkę o bł. Karolinie „Wielka mała radę dała, Karolina, Karolina. Jezusowi zaufała Karolina, Karolina….” Po Mszy św. udaliśmy się do przedszkola, gdzie odbyła się część artystyczna o bł. Karolinie Kózkównej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem śpiewały, opowiadały o życiu bł. Karolinki. Na zakończenie głos zabrał p. Burmistrz Marek Chudoba gratulując dzieciom powołania Przedszkolnego Koła Caritas. Z okazji Dnia Dziecka zaproszone władze lokalne i samorządowe obdarowały dzieci słodkościami, które wystarczą nam do końca roku szkolnego. Natomiast ks. Biskup Stanisław, ks. Krzysztof oraz ks. proboszcz Mariusz wręczyli # Pudełko Szczęścia.

Podsumowując, nasze Przedszkolne Koło Caritas jest 7 w diecezji tarnowskiej. Opiekunem jest p. Renata Lis, duchowym ks. Mariusz Żuczek. Do koła należą wszystkie dzieci, czyli 74 osby. Nasze podejmowane działania do tej pory to:

  • włączyliśmy się w akcję „Góra Grosza”,
  • zbieraliśmy nakrętki dla chorej Basi oraz z przeznaczeniem na misje,
  • przygotowaliśmy paczkę dla dzieci z Domu Samotnej Matki w Tarnowie,
  • występowaliśmy w Parafialnym Rodzinnym Koncercie Kolęd i Pastorałek oraz Jasełkach organizowanych przez grupę teatralną Tymowioki,
  • włączyliśmy się w akcję pomocową dla Ukrainy,
  • uczestniczyliśmy w Dniu Dobra.