Wakacyjny wypoczynek w Bieszczadach

Dnia 25 czerwca dzieci i młodzież z naszej parafii wyjechały na pięciodniowy wypoczynek w Bieszczady. Uczestnicy kolonii rozpoczeli dzień od Mszy świętej, po której udali się wraz księdzem proboszczem do Dukli, śladami św. Jana. Po południu pięćdziesięcioosobowa grupa zameldowała się w Polanie , w Domu Młodzieżowym im. św. Jana Bosko. Każdy dzień obfitował w wiele atrakcji. Rejs statkiem pirackim po Solinie, zwiedzanie okolicznych cerkwii czy rowerki wodne, to tylko niektóre z nich. Nie zabrakło również czasu spędzonego razem w ośrodku. Wspólne grillowanie, mecze piłki nożnej i leżakowanie wypełniały wieczorny plan zajęć. W niedzielę, 30 czerwca, obozowicze pożegnali się z bieszczadzkim klimatem i udali się w drogę powrotną do domu. Każdy dzień był zaplanowany. Jeżeli program uległ zmianie, to ze względu na pogodę. Dzień rozpoczynaliśmy i kończyliśmy wspólną modlitwą. Podczas pogodnych wieczorów śpiewaliśmy przy akompaniamencie akordeonu, saksofonu bądź trąbki. Tegoroczną piosenką kolonistów zostały utwory napisane o Tymowej przez Grzegorza Kuliga i Szymona Wiśniowskiego.

Kolonia ta była niesamowitym przeżyciem dla wszystkich jej uczestników. Każda wspólnie spędzona chwila pozostawiła ślad, którego nikt nie jest w stanie wymazać z naszej pamięci.

Opiekę nad grupą sprawowali: p. M. Bednarek, p. G. Bednarek, p. P. Sacha, p. K. Włodarczyk, p. A. Fyda. Odwiedzili nas ks. proboszcz Mariusz Żuczek oraz ks. Krzysztof Majerczak z pysznymi "łakociami" i lodami.