Aktualności

Wolontariusze SKC laureatami konkursu "Czas to miłość"

61377875 414232512764282 7183485029085872128 n

Szymon Wiśniowski oraz Zuzanna Janik laureatami XIX Ogólnopolskiego Konkursu literacko-plastyczno-multimedialnego pt. "Czas to miłość". Konkurs zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 50 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia wraz z Katolickim Stowarzyszeniem „Civitas Christiana”, Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Dzielnicowym Domem Kultury "Węglin" w Lublinie.

Szymon zajął II miejsce w kategorii multimedialnej, natomiast Zuzia - III w kategorii literackiej (proza) spośród nadesłanych 623 prac z 13 województw z Polski oraz z zagranicznych polskich szkół. Uczniowie w swoich pracach ukazali działalność wolontariacką jako najpożyteczniejsze spędzenie wolnego czasu. Rozdanie nagród odbyło się 31 maja w Szkole Podstawowej nr 50 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie. Oczywiście, nie mogło nas tam zabraknąć. I tak

Dnia 30 maja o godzinie 8:50 wyruszyliśmy z Tymowej. Udaliśmy się tam czteroosobowym zespołem: Pani Magdalena Bednarek, Aleksandra Strączek, Zuzanna Janik i Szymon Wiśniowski. Podróż była długa, a momentami nawet męcząca ze względu na dużą odległość (300 km). Jednakże bezpiecznie i szczęśliwie dotarliśmy do celu. Po wyjściu z busa zobaczyliśmy przepiękne miasto jakim jest właśnie Lublin, nazywany przez wielu miastem inspiracji. Spod dworca głównego autobusem miejskim udaliśmy się do domków akademickich KULu, gdzie się zakwaterowaliśmy. Tam na nas czekała już siostra Joanna Szcześniak - urszulanka i jednocześnie najlepszy przewodnik po Lublinie. Następnie wyruszyliśmy na śródmieście,  z ogromną ciekawością i zachwytem zwiedzaliśmy najwspanialsze zabytki tego miasta, takie jak Zamek Lubelski, piękny rynek, niezwykłe kamieniczki oraz szereg ujmujących kościołów i katedr. Na kolację zjedliśmy wspaniałe naleśniki z jeszcze wspanialszym towarzystwem siostry Joanny, która zresztą towarzyszyła nam od samego rana. Wieczór spędziliśmy przy fontannie odpoczywając i relaksując się pięknym widokiem. Następnego dnia odwiedziliśmy kościół pod wezwaniem naszej patronki – Św. Urszuli Ledóchowskiej, później udaliśmy się na galę podsumowującą konkurs, na której odbyło się rozdanie nagród. Niestety czas nie pozwalał nam zostać dłużej. Przeżyte wydarzenia i widoki na długo zapadną w naszej pamięci. Do Tymowej wróciliśmy o 23:00 i zmęczeni trudami podróży poszliśmy spać.

Warto nadmienić, iż patronat honorowy nad konkursem objęli m.in. wojewody Przemysława Czarnka, ks. abp. Stanisława Budzika – metropolity lubelskiego, ks. prof. Andrzeja Kicińskiego – prorektora ds. studenckich i międzynarodowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Michaliny Jankowskiej – dyrektora Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

61559958 677280099368264 2375763698108071936 n