Bierzmowanie 2019

TVL 8982

W drugi dzień Świąt Wielkanocnych czterdziestu dziewięciu uczniów klasy III gimnazjum  i ósmej przystąpiło do Sakramentu Bierzmowania. Darów Ducha Świętego młodzieży udzielił nasz rodak biskup Stanisław Salaterski podczas Mszy św. o godz. 11.00.  Msza św. koncelebrowana była  przez  ks. proboszcza Mariusza Żuczka oraz ks. Tomasza Stachel, obecny był także ks. Krzysztof Majerczaka . W homilii ksiądz biskup zwrócił obecnym uwagę na słowa Jezusa z Ewangelii, które wypowiedział do niewiast Go szukających, a dziś mówi nam: "Witajcie", "Nie lękajcie się" oraz "Idźcie i oznajmijcie moim braciom". Mówił dalej - Kiedy będziemy wrażliwi na Jezusowe "witajcie", "nie lękajcie się" oraz "idźcie i oznajmijcie braciom", wtedy życie będzie miało sens, da poczucie spełnienia i stanie się drogą do wiecznego szczęścia - zapewniał biskup.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na stronie tarnowskiego Gościa Niedzielnego i naszej galerii.