Opłatek dla seniorów

phoca thumb l dsc 0162

Okres Bożego Narodzenia, to dla wielu z nas najprzyjemniejszy czas roku. Spotykamy się w większym gromie rodzinnym, śpiewamy kolędy, oglądamy jasełka, a także uczestniczymy w spotkaniach opłatkowych .

Tegoroczny opłatek dla seniorów rozpoczął się już tradycyjnie Mszą św., którą odprawił proboszcz ks. Mariusz Żuczek. Po Eucharystii zaprosił wszystkich do spotkania do szkoły. Tutaj dzieci z klas najmłodszych wystawy jasełka. Młodzi aktorzy, bardzo przekonywająco przedstawili okoliczności narodzenia Pana Jezusa. Pięknie śpiewali kolędy przy akompaniowaniu różnych instrumentów muzycznych, co mobilizowało do wspólnego kolędowania.

Wprowadzeni w odpowiedni nastrój uczestnicy spotkania, łamali się opłatkiem, składali sobie wzajemnie życzenia. Podczas posiłku przy ciastku i kawie przygotowanym przez panie z Parafialnego Oddziału Caritas wszyscy prowadzili ciekawe rozmowy. Ksiądz proboszcz zachęcał do śpiewania kolęd, by lepiej się śpiewało na akordeonie przygrywał pan Marek Kalarus.