Aktualności

Podsumowanie - XII Parafialny Festyn Serca

XII Parafialny Festyn Serca już za nami

Dnia 10 czerwca bieżącego roku w naszej miejscowości dobył się  dwunasty już Parafialny Festyn Serca, który tradycyjnie rozpoczął się mszą świętą pod przewodnictwem księdza Krzysztofa Majerczaka o godzinie 14:00. Nabożeństwo swym śpiewem uświetniła scholką PDMD. O godzinie 15:00 ksiądz proboszcz Jerzy Kawik przywitał wszystkich zebranych i oficjalnie zainaugurował festyn. Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół Kapela N, w którym to nasza parafianka, Marysia Sowa jest wokalistką. Następnie nasze uzdolnone przedszkolaki zaprezentowały poloneza przygotowanego pod czujnym okiem pani Urszuli Bukowiec. Maluchy ledwo opuściły scenę, a już do akcji wkroczyli dorośli ze swoją autorską bajką o smoku z Tymowej. Przepiękne stroje aktorów pozwoliły przenieść się widowni aż do średniowiecza, gdzie dzielny rycerz stoczył bitwę ze złym smokiem w obronie wioski. Do rzeczywistości pomogły powrócić nam uczestniczki zajęć Zumby ze swoim pokazem umiejętności i wytrzymałości. Prosto z Nawojowej przyjechał do nas Zespół Regionalny, który wprowadził wszystkich zebranych na placu w sielski nastrój. W tym samym czasie na stadionie i hali sportowej toczyły się rozgrywki sportowe pomiędzy synami a ojcami i córkami a matkami. Zwycięsko z bitew wyszły drużyny ojców oraz córek. Tegorocznym zwycięzcą Maratonu Serca zostali Jadwiga Czarnecka oraz Rafał Kołodziej. Drugie miejsce zajęli Wiktoria Kornaś i Dominik Pajor, a na trzecim miejscu uplasowali się Gabrysia Kociołek i Mateusz Hartabus. Serdecznie gratulujemy wyśmienitej formy! Goście naszego festynu nie mogli narzekać na nudę. Wiele atrakcji czekało przede wszystkim na najmłodszych uczestników m.in. przejażdżki konne, dmuchana zjeżdżalnia czy wata cukrowa. Panie z kuchni zadbały o pyszne przekąski w postaci hamburgerów, zapiekanek, frytek i kiełbasy z grilla. W namiotach prężnie działała loteria fantowa i sklepik. Koło Gospodyń Wiejskich również zatroszczyło się o podniebienia mieszkańców. Na ich stoisku można było kupić domowej roboty ogórki, chleb wiejski czy ciasto ucierane. Na koniec tymowska młodzież zaprezentowała swoje talenty muzyczne i porwała nas w wir zabawy, której nie był w stanie zepsuć nawet padający deszcz. Następnie przyszedł czas na wyczekiwane przez wszystkich losowanie. W tym roku nagrodę główną otrzymała Krystyna Pajor. Serdecznie gratulujemy! 

I za tę wspaniałą zabawę, z której pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie chorych dzieci i dofinansowanie wypoczynku letniego w Jastrzębiej Górze podziękowania kierujemy do naszych sponsorów materialnych i finansowych, którymi byli:

Pan Paweł Kulig - właściciel firmy transportowej KOLTRANS

Pan Zbigniew Jakóbczyk – właściciel firmy SYSTEM-DACH

Państwo Aneta i Wojciech Lasotowie

Pan Grzegorz Borowic właściciel FERMY DROBIARSKIEJ

Pan Marek Jakóbczyk – właściciel restauracji ZACISZE

Firma „SEKO” – p. Michalina Garbacz

Państwo Halina i Florian Pajor – Zajazd u Florka w Tymowej

Pan Adam Pajor AUTO SERWIS

Zarząd Kółka Rolniczego w Tymowej

Państwo Małgorzata i Wincenty Grzesiccy – Restauracja „PODZAMCZE”

Pan Mateusz Witek właściciel firmy WIT -BRUK

Państwo Maria i Kazimierz Adamik

Państwo Bernadetta i Andrzej Rabiaszowie

Państwo Bożena i Włodzimierz Rabiasz

Pani Agata Szot - Skład Budowlany

Pani Bożena Bukowiec - właściciel sklepu spożywczo – przemysłowego „MALINKA”

Hurtownia WRAMEX Jurków

Zarządu Klubu Sportowego Tymon – Tymowa

Państwo Elżbieta i Andrzej Mellerowie

Firma Handlowa „MIDEX” z Krakowa

Firma Koral z Nowego Sącza

MOKSiR w Czchowie

Starostwo Powiatowe w Brzesku

Pan Józef Janicki.

Państwo Barbara i Robert Jakóbczyk

Pan Jakub Bajer

Państwo Grażyna i Jacek Gicala

Państwo Renata i Robert Malaga

Delikatesy Centrum – Tymowa

Zarząd Spółki Medycznej Scanmed S. A Kraków

Składamy serdeczne podziękowania tym, którzy aktywnie  włączyli w prace organizacyjno – porządkowe tegorocznego XII Festynu Parafialnego czyli:

 • paniom z kuchni – p. Elżbiecie Pachel, p. Luizie Zgraja, p. Anecie Łach, p. A. Chojeckiej, p. Marcie Salaterskiej
 • paniom obsługującym grilla – p. Marzenie Grzesickiej, p. Stanisławie Guziana,
 • panu Józefowi Janickiemu za ufundowanie przejażdżek konnych,
 • straży pożarnej za utrzymanie porządku,
 • paniom z Parafialnego Oddziału Caritas
 • paniom z Koła Gospodyń Wiejskich – Nowoczesne Gospodynie
 • grupie teatralnej Tymowioki,
 • panu sołtysowi Zbigniewowi Chojeckiemu za koordynowanie pracami związanymi ze składaniem sceny, p. Franciszek Kalarus i p. Roman Karnafał (transport sceny), p. Piotrowi Chojeckiemu, p. Jerzemu Kornasiowi, p. Andrzejowi Kornasi, p. Tadeuszowi Janikowi, p. Mirosławowi Janikowi,p. Krzysztofowi Janikowi, p. Rafałowi Mróz, p. Janikowi Kamilowi, Chojeckiemu Przemysławowi, Bednarkowi Kamilowi, p. Trepie Adamowi, p. Trepie Rafałowi, p. Marcinowi Michalskiemu, p. Arturowi Łachowi.
 • Animatorek malujących twarze dzieci p. Barbary Bodek i Izabeli Zych
 • pani Krystynie Pajor za upieczenie pysznego chleba,
 • p. Annie Smaluch oraz p. Annie Bodek za pomoc w zorganizowaniu lodów i loterii fantowej
 • p. Mieczysławowi Stępniowi, p. Jerzemu Kornasiowi i p. Monice Salaterskiej za wypożyczenie namiotów
 • p. Halinie i Florianowi Pajor za wypożyczenie grilla
 • wspaniałym gospodyniom tymowskim za wyśmienite ciasto!!!
 • panu Wojciechowi Hilla – dyrektorowi GOK w Iwkowej za wypożyczenie sceny,

I wszystkim obecnym,

Dziękujemy!!!!!!

Zapraszamy do fotogalerii Czasu Czchowa:

https://photos.google.com/share/AF1QipNHM7dPxG-O6Z7Y89Th2Jv6cAG4elmHG0SmBnOxltnh9FlE-orNYniseTbjtcG9Ow?key=REpkNmMzdGVrYkkzY0ZCb0FaWkFQdEMxc25nZ2Zn