Aktualności

Pierwsza Komunia św.

TVL 6868

Dnia 20 maja  w naszym kościele parafialnym  na Mszy św. o godz. 11.00, grupa 10 dzieci z klasy III po raz pierwszy przystąpiła do Sakramentu Eucharystii. Dzień wcześniej przyjęły Sakrament Pokuty i Pojednania. Do tego dnia dzieci przygotowywały się wraz z rodzicami cały rok poprzez katechezę szkolną i cotygodniowe spotkania formacyjne w parafii. To wielka radość dla całej wspólnoty parafialnej, że kolejna grupa dzieci będzie mogła w pełni uczestniczyć w Eucharystii karmiąc się Ciałem Chrystusa w Komunii świętej. Wszystkim dzieciom jak i rodzicom gratulujemy tego wydarzenia i życzymy by ono jeszcze głębiej umacniało ich w miłości do Chrystusa obecnego w Eucharystii.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

Zwieńczeniem tego wydarzenia będzie pielgrzymka do Ludźmierza i Zakopanego. Tam 25 maja przed  obliczem Matki Bożej Ludźmierskiej dzieci i rodzice podziękują za dar Eucharystii i będą prosić o dalsze łaski dla rodzin oraz całej wspólnoty parafialnej.