Aktualności

Ekstremalna Droga Krzyżowa - 2018

793aa10568591ca57ac156352f01adeb 1-1

Ekstremalna Droga Krzyżowa wpisała się już w tradycję przeżywania Wielkiego Postu. Szczególnie jest ceniona przez tych, którzy zapracowani, nie mają czasu na regularne praktykowanie i przeżywanie wielkopostnych nabożeństw. Nikogo już zapewne nie dziwi widok pątników ubłoconych i zmęczonych, z krzyżem uczepionym do plecaka, zmierzających wczesną porą do sanktuariów w całej Polsce. Tuż przed Niedzielą Palmową, w piątek wieczorem 23 marca z wielu miejsc po raz już kolejny wyruszą Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Rokrocznie zwiększa się liczba uczestników tego duchowego przeżycia. To zadziwia, bo przecież podobno stajemy się wygodni i niechętnie podejmujemy wysiłek fizyczny. A tymczasem ta forma duchowego przeżycia, mimo iż niezwykle forsowna, jest niezwykle popularna. Nocna wędrówka jest doskonałą okazją aby zmierzyć się z własnymi słabościami, ale jest to również czas, aby przemyśleć to wszystko, na co zwykle nie starcza czasu. W trakcie długiej, bo ponad 40. kilometrowej wędrówki można doświadczyć samotności na wzór tej, którą odczuwał Jezus. Nie da się ukryć, że EDK wymaga ducha walki z samym sobą. Każdy uczestnik wyrusza na osobistą wędrówkę, która odbywa się w nocy, w trudnych warunkach, w milczeniu.

TV2 5329 2

W regionie odbywa się wiele Ekstremalnych Dróg Krzyżowych, ale po raz już piąty pójdziemy z Tymowej do sanktuarium Batki Boskiej w Limanowej.

Uczestnicy mogą tradycyjnie wyruszyć na trzy trasy odpowiednio o długości: 37 km, 43 km i 44 km. Najdłuższa prowadzi przez sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia na Pasierbcu. Szczegóły tras znajdują się na stronie internetowej. Zapisy odbywać się będą przez Internet na stronie www.edk.org.pl.  

TV2 5303

           EDK z Tymowej do Limanowej rozpocznie się mszą św. 23 marca (piątek) o godz. 20.00 w kościele parafialnym w Tymowej. Przed mszą św. od godz. 19.00, w zakrystii bocznej po lewej stronie od wejścia głównego do kościoła odbędzie się rejestracja uczestników i rozdanie rozważań, opisu trasy i innych potrzebnych materiałów. Proponuje się zabranie drewnianego krzyża.

Przy zapisach pobrana będzie opłata 10 –koszty organizacyjne EDK. Bliższych informacji udziela Stefan Sowa (tel. 797 188 652)

TV2 5309