Aktualności

Wolontariusze SKC jadą na spotkanie z papieżem Franciszkiem

IMG 0770

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Urszuli Ledóchowskiej z Tymowej wzięli udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Caritas Polska pod tytułem „Zacznij działać”. Celem konkursu było przygotowanie prezentacji multimedialnej lub filmu nt. działania wolontariatu przez grupę 3 – 7 osób.

Grupa siedmiu wolontariuszek   w składzie: Karolina Bednarek, Paulina Dębska, Zofia Fyda, Monika Grzegorzek, Marta Tucznio, Justyna Sikora oraz Gabriela Urbańczyk przygotowały film krótkometrażowy prezentujący działalność SKC w Tymowej. Film okazał się najlepszy. Jury uzasadniając wygraną zasugerował się ciekawym podejściem do tematu, czyli sposobem rekrutacji nowej osoby do wolontariatu i tym samym do działania.

Dziewczyny wywalczyły główną nagrodę. Wyjazd do Rzymu i spotkanie z papieżem Franciszkiem.

W niespełna 8 minut, bo tyle trwa film, autorki pokazują zakres działań SKC w Tymowej. Jednak aby ten film mógł powstać potrzeba było jedenastu lat pracy (kilkunastu roczników) młodzieży w Szkolnym Kole Caritas. Obecnie Koło liczy 54 wolontariuszy. Są to uczniowie klas gimnazjalnych, klasy siódmej oraz szóstej.

Zakres działalności wolontariuszy SKC jest szeroki (na miarę małej miejscowości): pomoc starszym i ubogim, charytatywny festyn serca, wyjazdy wakacyjne i zimowe dla dzieci z parafii, zbiórki i akcje na rzecz potrzebujących. Ich realizacja jest możliwa dzięki pomocy rodziców, instytucji, grup i organizacji tymowskich.

Piszą o nas:

 http://www.rdn.pl/religia/dzieci-tymowej-spotkaja-papieza

 http://www.diecezja.tarnow.pl/

 http://tarnow.gosc.pl/doc/4460283.Z-Tymowej-do-Rzymu