Aktualności

XX Spotkanie kolędników misyjnych w Tylmanowej

853972 1Ae3 IMG 4569 69

Dnia 13 stycznia 2018 r w kościele pw. Św. Biskupa Mikołaja w Tylmanowej kolędnicy misyjni diecezji tarnowskiej dziękowali Panu Bogu za dwudziestopięciolecie kolędowania. Naszą parafię reprezentowało 41 kolędników. Spotkanie rozpoczęło się od animacji prowadzonej przez wolontariuszy Stowarzyszenia Inicjatywa Misjom. Mogliśmy w tym czasie usłyszeć świadectwo księzy misjonarzy, oglądnąć film przedstawiający (oczywiście w wielkim skrócie) spotkania kolędnicze odbywające się przez 25 lat. Ponadto śpiewaliśmy piosenki religijne do których mogliśmy tańczyć. Wielkim zaskoczeniem było także usłyszeć po raz kolejny napisane przez nas hymny kolędnicze z 2013r. i 2016r. Po dużej dawce wiedzy misyjnej udaliśmy się na poczęstunek. Zjedliśmy pyszną drożdżówkę i wypiliśmy kubek cieplutkiej herbaty. O godz. 12.15 rozpoczęła się Msza św.   Eucharystii przewodniczył ks. bp Andrzej Jeż. Dwóch naszych kolędników miało zaszczyt nieść dary. Ksiądz biskup podczas kazania uświadomił kolędnikom, że zostawili swój ślad w 30 krajach świata. Prosił także, aby nie poprzestali na tym zadaniu. Po Mszy św. przyszedł czas na wyróżnienia w konkursach organizowanych przez Wydział Misyjny Diecezji Tarnowskiej. Nasi mali i duzi misjonarze brali udział w trzech konkursach. W dwóch zdobyliśmy wyróżnienie. Były to konkursy na hymn kolędników misyjnych i fotoreportaż z przygotowania kolędy. Jako nagrody otrzymaliśmy 3 globusy, 3 kalendarze oraz gadżety misyjne. Trzeci konkurs wiedzy jest jeszcze przed nami.

W drodze powrotnej tradycyjne wstąpiliśmy do Mac Donalda po zestawy Happy Meal ufundowane przez ks. proboszcza.