Aktualności

Mikołaj odwiedza dzieci na świetlicy

IMG 1283

Dzień 2 grudnia w naszej miejscowości był dniem wielkiej radości, gdyż odwiedził nas Święty Mikołaj. Spotkanie odbyło się w świetlicy gminno - parafialnej o godz. 10.00. Bardzo licznie przybyłe dzieci i dorośli oczekiwali Miłego Gościa z niecierpliwością. Więc gdy zawitał do Sali nie obyło się bez okrzyków radości. Najbardziej pierwsze spotkanie przeżywały najmłodsze dzieci. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Po kilku minutach już dzielnie śpiewały piosenki, recytowały wiersze i rozmawiały z Gościem. Oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Od ostatniego spotkania zrobiły dużo dobrego np. pomagały rodzicom w porządkach domowych, piekły ciasteczka itp. Mikołaj miał przygotowane 150 paczek, więc pomagały mu w ich rozdawaniu aniołki. W pierwszej kolejności paczki odebrały dzieci najmłodsze, następnie przedszkolaki oraz uczniowie do klasy III. Na końcu dzieci należące do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Dzieci jeszcze długo po wyjściu z Sali wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.

Opiekunowie oraz wolontariusze Szkolnego Koła Caritas

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu czasu radości i niespodzianki dla dzieci z naszej parafii dnia 2 grudnia na świetlicy parafialnej. A więc: wszystkim mamom, które upiekły pyszne ciasta oraz tym, którzy je kupowali, św. Mikołajowi, że zechciał nas odwiedzić, Katarzynie Włodarczyk za fotorelację oraz wolontariuszom SKC za przygotowanie spotkania.