Aktualności

2017-08-20 – Prośba o wsparcie dla ofiar tragicznej wichury

Komunikat Biskupa Tarnowskiego
dotyczący zbiórki pieniędzy na wsparcie dla ofiar tragicznej wichury w Polsce

Drodzy Diecezjanie!

Mimo iż od tragicznej wichury, która nawiedziła północne obszary Polski, minęło już ponad dwa tygodnie, nadal mamy przed oczami nieopisany ból wielu ludzi, którzy stracili swoich bliskich, oraz ogrom cierpienia związany z utratą nieraz całego dobytku ich życia. Pamiętając o wszystkich poszkodowanych w naszych wspólnotowych i osobistych modlitwach, pragniemy także przyjść im z konkretną pomocą materialną.

Proszę Was zatem, Drodzy Diecezjanie, abyście w najbliższą niedzielę, tj. 27 sierpnia, przyłączyli się do tej pomocy, składając do puszek Caritas ofiary. Zostaną one przekazane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej tym diecezjom, które zostały najbardziej poszkodowane przez kataklizm.

Wyrażając wdzięczność za ten gest solidarności, z serca Wam błogosławię.

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI