Aktualności

XI Parafilny Festyn już za nami

088

Dnia 11 czerwca w naszej miejscowości odbył się Parafialny Festyn Serca. W tym roku bawiliśmy się razem już po raz jedenasty! Impreza rozpoczęła się o godzinie czternastej Mszą św. pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Majerczaka oraz ks. Jerzego Kawika, którzy po nabożeństwie oficjalnie zainaugurowali zabawę.

Tegoroczne występy przyprawiały dosłownie o zawrót głowy! Swoimi występami uraczyły nas zwyciężczynie programu"Aplauz! Aplauz!" Kinga i Ania Gurgul. Ich śpiew niejednego poderwał z ławki. Później scenę opanowały zumbowiczki, zespół młodzieżowy z Tymowej oraz grupa teatralna, która zaprezentowała się w programie "Kocham cię Tymowo!". Nie mogło również zabraknąć wspaniałego poloneza w wykonaniu tymowskiej młodzieży oraz pokazu naszych dzielnych ochotników strażaków. Aby podtrzymać emocje dziewczyny z klasy II gimnazjum prowadziły tańce integracyjne z udziałem dzieci. Tancerze wirowali na parkingu prezentując swoje umiejętności. Młodszym pomagali rodzice chętnie z nimi tańcząc. W tym samym czasie strażacy przewozili dzieci samochodem po Tymowej. W kolejnym MARATONIE SERCA zorganizowanym przez klub sportowy Tymon – Tymowa wzięło udział ponad 40 zawodników. Wszyscy ukończyli bieg, wiec zasługują na medal. Najważniejszym punktem dnia było oczywiście losowanie nagród około godz. 20.00. Nagrody dla uczestników Maratonu Serca zostały ufundowane przez klub sportowy Tymon – Tymowa. Pozostałe przez organizatorów festynu. Wszyscy wytrwali wspaniale bawili się do godz. 21.00. Po emocjonującym wyłanianiu zwycięzców przyszedł czas na porywający pokaz tańca z ogniem grupy Fire&Drums ze Szczurowej.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznego festynu! Nie zapominamy również o naszych sponsorach, bez których impreza nie mogłaby się odbyć. Wszystkim Wam z całego serca dziękujemy!

Sponsorzy XI Parafialnego Festynu Serca

Pan Paweł Kulig - właściciel firmy transportowej KOLTRANS

Pan Zbigniew Jakóbczyk – właściciel firmy SYSTEM-DACH

Państwo Aneta i Wojciech Lasotowie

Pan Grzegorz Borowic właściciel FERMY DROBIARSKIEJ

Pan Marek Jakóbczyk – właściciel restauracji ZACISZE

Państwo Maria i Kazimierz Adamik

Firma „SEKO” – p. Michalina Garbacz

Państwo Halina i Florian Pajor – Zajazd u Florka

Zarząd Kółka Rolniczego w Tymowej

Państwo Małgorzata i Wincenty Grzesiccy – Restauracja „PODZAMCZE”

Państwo Elżbieta i Andrzej Mellerowie

Zarządu Klubu Sportowego Tymon – Tymowa

Firma Handlowa „MIDEX” z Krakowa

Firma Koral z Nowego Sącza

Pan Krzysztof Kozarewski

Państwo Bernadetta i Andrzej Rabiaszowie

Państwo Bożena i Włodzimierz Rabiasz

Hurtownia WRAMEX Jurków

MOKSiR w Czchowie

Starostwo Powiatowe w Brzesku

Pan Józef Janicki.

Państwo Barbara i Robert Jakóbczyk

Pan Jakub Bajer

Państwo Grażyna i Jacek Gicala

Państwo Renata i Robert Malaga

Byłe Koło Gospodyń Wiejskich z Tymowej

Pani Agata Szot - Skład Budowlany

Pani Bożena Bukowiec - właściciel sklepu spożywczo – przemysłowego „MALINKA”

Firma ART. – EVENT – Łukasz Kornaś

Osobom, które włączyły się w prace organizacyjno – porządkowe: czyli paniom z kuchni ( Elżbiecie Pachel, Zofii Wrona, Agnieszce Perc, Luizie Zgraja, Marcie Zaczyńskiej oraz Anecie Łach) obsługującym grilla: p. Lucynie Święch, p. Marzenie Grzesickiej, p. Grażynie Biernat, p. Barbarze Jakóbczyk, straży pożarnej – p. Roman Karnafał i sołectwu – p. Zbigniewowi Chojeckiemu za przywiezienie sceny oraz pomoc podczas samego festynu, pani Annie Smaluch, p. Mieczysławowi Stępniowi, p. Monice Salaterskiej, J. Kornasiowi, paniom z Caritasu za przygotowanie fantów na loterię, p. Grażynie Gicala i społeczności Tymowskiej za program rozrywkowy KOCHAM CIĘ POLSKO, panu Andrzejowi Rabiaszowi i p. Grzegorzowi Borowcowi za przywiezienie potrzebnego sprzętu, panu Wojciechowi Hilla – dyrektorowi GOK w Iwkowej  za wypożyczenie sceny, p. Józefowi Janickiemu za ufundowanie przejażdżek konnych, młodzieży oraz wolontariuszom SKC, p. Krystynie Pajor za upieczenie pysznego chleba oraz wspaniałym gospodyniom tymowskim za wyśmienite ciasto!!!

Wszystkim tym, którzy chcą pozostać anonimowi. 

I wszystkim obecnym,

Bez wszystkich WAS  Parafialny Festyn Serca by nie zaistniał.

Za dobre serce, które pochyla się nad tymi,

którzy potrzebują pomocy,

za wrażliwą duszę,

która przynagla do czynienia dobra,

za bezinteresowną pomoc i życzliwość

Dziękujemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jeśli kogoś pominęliśmy to z góry przepraszamy i z całego serducha dziękujemy.

Organizatorzy

Autorzy tekstu: Magdalena Bednarek, Katarzyna Włodarczyk

Zapraszamy do ogladnięcia fotorelacji przygotowanej przez p. Joannę Dębiec

 https://photos.google.com/share/AF1QipNLQCpLx9fHO3fzMUVa1JWIJ_W1sSVtFYNhht9BWliqATvjteas37fJ7QMRNgwyzw?key=UE84NDAzVndyTXpPVDlXbXV3WFpuaE11MDhkZmpB