Aktualności

Rozesłanie kolędników misyjnych - święto św. Szczepana

TVL 5281

„Jesucristopa Sutimpim - Posłani w imię Chrystusa na peruwiańską Ziemię" - HASŁO TEGOROCZNEJ KOLĘDY MISYJNEJ

W drugim dniu Świat Bożego Narodzenia w naszej parafii odbyło się uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych. Młodzi misjonarze w barwnych, kolorowych strojach uczestniczyli we Mszy św. o godz. 9.00. Prosili Boga o siłę do wędrowania i dobre owoce tej kolędy. Po Mszy św. ks. Krzysztof Majerczak udzielił im błogosławieństwa. Z modlitwą ks. Krzysztofa i ks. proboszcza Jerzego Kawika ruszyli 27 grudnia od godz. 9.00 do Tymowskich domów aby przypomnieć nam, że Chrystus narodził się dla wszystkich. W tym roku kolędowało 79 młodych misjonarzy oraz 6 opiekunów. Tegorocznymi zebranymi ofiarami kolędnicy wesprą kilka nowych i kontynuację starych projektów związanych z pracą księży i świeckich wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Czadu, Republiki Konga, Rwandy, Kazachstanu oraz Tajlandii w ramach funduszu PDMD.

Zdjęcia z rozesłania w galerii.