Ogłoszenia parafialne

ogloszenia-520x245  

"Droga do kapłaństwa księdza biskupa Stanisława Salaterskiego"

  https://www.youtube.com/watch?v=iDyixFTUvew&list=UUiI4tFPwLhMAjXxpv9LQxvw&index=2 

V Niedziela Wielkanocna – 15.05.2022 r.

1.Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.00 przeżywać będziemy uroczystość I Komunii Św. dzieci z kl. III. Od poniedziałku zapraszam dzieci I-komunijne na Mszę św. i Nabożeństwo Majowe w ramach Białego Tygodnia. We czwartek rano wyruszymy wraz z dziećmi I-komunijnymi na dziękczynną pielgrzymkę autokarową.

2.W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – św. Andrzeja Boboli, kapł. i męcz., patrona Polski. W tym dniu polecamy w modlitwach Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża z racji jego imienin. We środę – św. Stanisława Papczyńskiego, kapł.

3.Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy w modlitwach.

4.Nabożeństwa Majowe celebrowane są w niedziele o godz. 16.00, a później jest Msza św. W dni powszednie odprawiane są po wieczornej Mszy św. W każdą sobotę o godz. 19.30 prowadzę majówkę przy kapliczce w innym rejonie. W kolejną sobotę zbierzemy się przy kapliczce na Granicach Brzeskich k. Państwa Imiołek. Także w każdą niedzielę o godz. 19.30 jest majówka przy kapliczce św. Jana Nepomucena w biskupiej części Nagórza. Prowadzi ją Koło Gospodyń Wiejskich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5.W piątek od 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

6.W sobotę o godz. 9.00 spotkanie dzieci z PDMD i scholki.

7.Bóg zapłać rodzinom dzieci I-komunijnych, które wysprzątały i ozdobiły kościół oraz jego otoczenie. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła i otoczenia podejmą Pani: Bogusława Woda, Marta Krzyżak, Sylwia Woda, Teresa Plesińska.

8.Bóg zapłać Wam za składkę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli.

9.W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będziemy mogli wysłuchać krótkiego występu p. Ireny Kril z Filharmonii w Tarnopolu na Ukrainie. Będzie śpiewać i grać na instrumencie o nazwie bandura. Będzie można także nabyć płyty z tą muzyką.

10.Dni Krzyżowe z modlitwą o urodzaje wypadają w tym roku 23, 24 i 25 maja. W te dni podczas procesji do kapliczek i Mszy św. w intencji mieszkańców kolejnych rejonów, będziemy wypraszać łaskę szczęśliwego zebrania plonów.

11.W minionym tygodniu, z naszej parafii odszedł do wieczności Edmund Rabiasz.

12.Zachęcam do czytania Pisma Św. Jest dostępna prasa katolicka.

                                                                                                       Szczęść Boże