Ogłoszenia parafialne

ogloszenia-520x245 

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.10.2018r.

 

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Składka na tacę przeznaczona jest na misje Kościoła. Zgodnie z wolą Episkopatu dziś jest liczenie wiernych. 

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Jana Pawła II, papieża. W przyszłą niedzielę – niedziela synodalna i rocznica poświęcenia kościoła. 

3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii. 

4. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe. Dzieci i młodzież włączają się w prowadzenie modlitwy: Pon. - kl. V; Wt. VI; Śr. VII; Czw. VIII; Pt. IIIg; Sob. I i II; Niedz. III i IV. 

5.W środę o godz. 16.00 w kościele zbiórka dla kandydatów do ministrantury. Po Mszy świętej i różańcu spotkanie Zespołu Synodalnego na plebanii. 

6. W piątek o godz. 16.00 GODZINA ADORACYJNA. 

7. W sobotę 27.10.2018r. organizujemy pielgrzymkę Róż Różańcowych na diecezjalne spotkanie w Bobowej. Wyjazd o godz. 8.45. Zapisy w zakrystii. Także w sobotę o godz. 16.00 w świetlicy, zbiórka dla ministrantów i lektorów. 

8. Bóg zapłać rodzinom, sprzątającym kościół w ostatnim tygodniu. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła i kaplicy cmentarnej podejmą: Pani Monika Motak, Jolanta Wąs, Maria Mrozowska, Urszula Mrozowska, Grażyna Bednarek. 

9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z tym będziemy odwie­dzać i porządkować groby naszych bliskich zmarłych. Proszę, aby nie pozostawiać śmieci na obrzeżach cmentarza, lecz składać do śmietnika zgodnie z prośbą umieszczoną na kontenerze. Kartki na wypominki można otrzymać przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. 

10. W najbliższy piątek (26.10.2018r.) od godz. 11.00 udam się z posługą do chorych, którzy chcą przed Uroczystością Wszystkich Świętych skorzystać z sakramentu pokuty, namaszczenia chorych i przyjąć Komunię Św. Proszę zgłaszać te osoby w zakrystii. 

11. W pierwszym tygodniu ferii zimowych (14–19.01.2019r.) organizowany jest dla dzieci i młodzieży wypoczynek w Krynicy. Koszt 420 zł. Zapisy u Pani Katechetki do 30.11.2018r. wraz z zaliczką 100 zł. 

12. Burmistrz Czchowa informuje, że we wtorek 30.10.2018r. odbędzie się bezpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Zainteresowani proszeni są o wystawienie odpadów przed posesję do drogi gminnej do godz. 7.00 w dniu odbioru. 

13. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na cele misyjne. 

14. Zachęcam do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej.

 

Szczęść Boże.