Ogłoszenia parafialne

ogloszenia-520x245

 

I Niedziela Adwentu – 01.12.2019 r.

Uroczystość Odpustowa ku czci św. Mikołaja Biskupa

1.Dziś przeżywamy Uroczystość ku czci św. Mikołaja Biskupa. Korzystajmy z możliwości zyskania odpustu zupełnego. Dzisiejszą I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Wielka tajemnica wiary”. Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia, zachęcam do uczestniczenia w Mszach roratnich, które będą od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o 7.00. Serdecznie zapraszam dzieci z lampionami oraz młodzież.

2.W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – św. Franciszka Ksawerego, kapł. We środę – św. Barbary, dziew. i męcz. W I czwartek miesiąca modlimy się za powołanych i o powołania do służby Bożej. W piątek – liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja bp. W I piątek powierzamy się i wynagradzamy Najświętszemu Sercu Jezusa. W sobotę – św. Ambrożego, bp. W I sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam na Msze św. w dniu swego patrona.

3.We środę na Mszę świętą i poświęcenie medalików, zapraszam rodziców wraz dziećmi z klasy III, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.

4.W piątek o godz. 16.00 GODZINA ADORACYJNA. O godz. 19.30 wieczorne Nabożeństwo Uwielbienia Najświętszego Sakramentu prowadzone przez młodzież. Zapraszamy na nie kandydatów do bierzmowania z kl. VII i VIII oraz wszystkich, którzy chcą uwielbić Jezusa modlitwą, śpiewem, trwaniem w ciszy. Będzie okazja do spowiedzi.

5.Spowiedź św. przed I piątkiem – w środę i piątek od godz. 16.00.

6.W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Można je będzie nabywać w zakrystii. Caritas będzie rozprowadzać świecie wigilijne, z których dochód przeznaczony jest na wigilijne dzieło pomocy dzieciom z ubogich rodzin. Będziemy także modlić się i składać ofiary do puszki wspierając Kościół na Wschodzie.

7.Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę. Dziękuję za Wasz dar serca z ostatniej niedzieli, spełniony poprzez nabycie „Chlebków Miłosierdzia”. Dziś Szkolne Koło i Parafialna Caritas rozprowadzają tradycyjne odpustowe cukierki.

8.Bóg zapłać rodzinom sprzątającym kościół i za złożoną ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła i otoczenia podejmą Pani: Alicja Joniec, Ryszarda Migda, Barbara Migda, Marta Bartosik.

9.Zapraszamy wszystkie najmłodsze dzieci z naszej parafii włącznie do klasy trzeciej na spotkanie ze św. Mikołajem Bp., które odbędzie się w kościele, w sobotę o godz.10.00. Zaproszeni są również: dzieci z PDMD, ministranci i lektorzy. Po tym spotkaniu, ministranci i lektorzy będą mieć jeszcze zbiórkę i zmianę tajemnic różańcowych.

10.Zachęcam do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej.

Szczęść Boże.