Ogłoszenia parafialne

ogloszenia-520x245  

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.08.2018r. 

 

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:  w poniedziałek o godz. 20.00 nabożeństwo Fatimskie z racji 13 dnia miesiąca: Różaniec Fatimski, Msza św. i procesja z lampionami. We wtorek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. W środę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msz święte o: 7.00, 9.00 i 11.00. Błogosławieństwo ziół, kwiatów i wieńców żniwnych po każdej Mszy świętej. W piątek wspomnienie – św. Jacka, kapłana.

 

2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

 

3.  W piątek 17 sierpnia wyrusza z Tarnowa XXXVI Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Rozpocznie się Mszą św. przy Katedrze tarnowskiej o godzinie 6.30. Pamiętajmy o modlitwie w intencji wszystkich pielgrzymów , zwłaszcza grupy pielgrzymującej z naszej parafii. Bagaże zawozimy we czwartek na godz. 17.00 do Bazyliki św. Mikołaja w Bochni. Dnia 25 sierpnia jest organizowana autokarowa pielgrzymka na powitanie pielgrzymów. Koszt wyjazdu to 46 zł, zapisy w zakrystii.   

4. Zachęcamy do lektury Pisma św. i prasy katolickiej.

 

5. Bóg zapłać rodzinom sprzątającym kościół w ostatnim tygodniu. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła podejmą: Ryba Anna, Ryba Paulina, Kuśnierz Beata i Jeleń Teresa.

 

6. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie.

 

7. W piątek o godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

 

8. Bóg zapłać za gorliwą posługę w parafii ks. Jerzemu Kawikowi, za przykład duszpasterzowania, za serdeczne wprowadzenie nowego proboszcza do parafii. Z wdzięcznością będziemy polecać Go w naszych modlitwach.

 

9. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek – godz. 20.00,  wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00,  piątek-  godz. 18.00, środa i niedziela o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.08.2018r. 

 

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: W poniedziałek – święto Przemienienia Pańskiego. We wtorek –wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej. W środę – wspomnienie św. Dominika, kapłana. W czwartek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy. W piątek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. W sobotę – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

 

2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

 

3. We środę podczas Nowenny do Matki Boskiej Bolesnej i Pomocy Nieustającej modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące.

 

4. Zmiana tajemnic różańcowych dla niewiast w niedzielę o godz. 7.00.

 

5. W przyszłą niedzielę składka na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie.

 

6. W piątek o godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

 

7. W niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 9.00, powitamy nowego proboszcza ks. Mariusza Żuczka.

 

8. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek,  wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00,   środa i piątek-  godz. 18.00, niedziela o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

 
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.07.2018r.
 
1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:  we wtorek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana, w środę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. W sobotę – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana i patrona proboszczów.
2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.
3. We środę podczas Nowenny do Matki Boskiej Bolesnej i Pomocy Nieustającej modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące.
4. W czwrtek modlitwy o powołania do służby Bożej w kościele z racji pierwszego czwartku miesica  o godz. 7.00. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. i nabożeństwo do NSNJ rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 18.00. W tym dniu wspomagamy modlitwą i ofiarami misje kościoła. Pierwsza sobota miesiąca i nabozeństwo do  Niepokalanego Serca NMP , modlitwy i pokój na świecie oraz w intencji adopcji dziecka poczętego i tych, którzy są zaangazowani w to dzieło w naszej parafii o godz. 7.00. 
5. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem miesiaca we środę o godz. 17.00 i w piątek od godz. 17.00.
6. W piątek o godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.
7. Zapraszamy na XXXVI Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską do Częstochowy z bocheńską grupą nr 6 – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, której przewodnikiem w tym roku jest ks. Paweł Broński. Zapisy w kancelarii parafialnej. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się 5 sierpnia po Mszy św. o godz. 14.30 w Bazylice św. Mikołaja w Bochni.
8. W poniedziałek zapraszam na spotkanie na godz. 20.00 członków Rady Gospodarczej.
9. W dniu  2 sierpnia można uzyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Trzeba nawiedzić kościół, odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga, modlitwę w intencjach Ojca św. i przyjąć Komunię św.
10. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek,  wtorek,czwartek, sobota o godz. 7.00,   środa -  godz. 18.00, piątek o godz. 7.00 i 18.00. niedziela o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.07.2018r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. We wtorek – wspomnienie św. Kingi – patronki diecezji. W środę – święto św. Jakuba Apostoła. W czwartek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najśw. Maryi Panny.

2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

3. We środę podczas Nowenny do Matki Boskiej Bolesnej i Pomocy Nieustającej modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące.

4. W piątek o godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

5. Zapraszamy na XXXVI Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską do Częstochowy z bocheńską grupą nr 6 – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, której przewodnikiem w tym roku jest ks. Paweł Broński. Zapisy w kancelarii parafialnej. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się 5 sierpnia po Mszy św. o godz. 14.30 w Bazylice św. Mikołaja w Bochni.

6. W najbliższy wtorek z parkingu o godz. 20.00 grupa dzieci i młodzieży naszej parafii wraz z opiekunami uda się na wakacyjny wypoczynek do Jastrzębiej Góry.

7. W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Ofiary zbierane przy tej okazji zostaną przeznaczone na MIVA – Polska.

9. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek o godz. 7.00 i 18.00, wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00, środa i piątek o godz. 18.00, niedziela o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.07.2018r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – NMP z Góry Karmel; we środę – św. Szymona z Lipnicy i w piątek błogosławionego Czesława, prezbitera.

2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

3. We środę podczas Nowenny do Matki Boskiej Bolesnej i Pomocy Nieustającej modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone na Seminarium Duchowne w Tarnowie i prace prowadzone w parafii.

5. W piątek o godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

6. Przypominam, iż dnia 17 sierpnia po raz XXXVI wyrusza Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Serdecznie zapraszam do udziału w tych wyjątkowych rekolekcjach w drodze. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 90 zł, druga osoba z domu 60 zł. Nasza parafia pielgrzymuje z grupą nr 6 – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, której przewodnikiem w tym roku jest ks. Paweł Broński. Szczegóły na plakatach lub na stronie internetowej pielgrzymki.

7. Odpust w Lipnicy Murowanej ku czci św. Szymona od 15 do 22 lipca.

8. W najbliższy czwartek 19 lipca o godz. 18.00 na świetlicy odbędzie się spotkanie uczestników kolonii w Jastrzębiej Górze. Obecność obowiązkowa.

Natomiast w piątek o godz. 17.00 na świetlicy odbędzie się spotkanie Scholki Dziecięcej oraz Młodzieżowej. Bardzo proszę, aby w miarę możliwości przyszli ci, którzy nie wyjechali na wakacje.

9. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00, środa i piątek o godz. 18.00, niedziela o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.07.2018r. 

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we środę święto św. Benedykta, opata, patrona Europy, we czwartek wspomnienie św. Brunona Bobifacego z Kwerfuru, biskupa i męczennika. W piątek święto św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji.  

2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

3. We środę podczas Nowenny do Matki Boskiej Bolesnej i Pomocy Nieustającej modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące.

4. W piątek 13 czerwca zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00. Różaniec, Msza św. i potem procesja z figurką.

5. W piątek od godz. 19.00 GODZINA ADORACYJNA.

6. Dnia 17 sierpnia po raz XXXVI wyrusza Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Serdecznie zapraszam do udziału w tych wyjątkowych rekolekcjach w drodze wszystkich, którzy chcą przeżyć wyjątkowe chwile w swoim życiu. Tegorocznej wędrówce towarzyszył będzie O. Remigiusz Recław, znany rekolekcjonista i autor wielu konferencji internetowych. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 90 zł, druga osoba z domu 60 zł. Nasza parafia pielgrzymuje z grupą nr 6 – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, której przewodnikiem w tym roku jest ks. Paweł Broński. Szczegóły na plakatach lub na stronie internetowej pielgrzymki.

8. W przyszłym tygodniu składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

9. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, środa godz. 18.00, wtorek, czwartek o godz. 7.00, piątek o godz. 20.00, sobota godz. 7.30 niedziela o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.07.2018r.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej, we wtorek św. Tomasza, w piątek bł. Marię Teresę Ledóchowską.
  1. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona. 
  2. We środę podczas Nowenny do Matki Boskiej Bolesnej i Pomocy Nieustającej modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta we środę i piątek od godz. 17.00.
  4. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA. 
  5. W niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca dla niewiast.
  6. Zachęcam do udziału w Odpuście Tuchowskim – szczegóły na afiszu.
  7. We środę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie na świetlicę uczestników wakacyjnego wypoczynku w Jastrzębiej Górze.
  8. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, czwartek i sobota o godz. 7.00, środa o godz. 18.00 , piątek o godz. 7.00 i 18.00, niedziela o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

Zrzut-ekranu-2018-06-11-o-13.01.33