Ogłoszenia parafialne

ogloszenia-520x245

 

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.10.2019r. (Niedziela Papieska)

1.Dziś przeżywamy Niedzielę Papieską oraz ostatnie tegoroczne Nabożeństwo Fatimskie. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami zapraszają do kościoła na montaż słowno – muzyczny w hołdzie św. Janowi Pawłowi II pt. „Wstań i chodź”, a następnie na różaniec fatimski i Mszę świętą. Rozpoczęcie o godz. 17.40. W ciągu dnia zapraszamy na smaczne papieskie kremówki. Jest też prowadzona zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą zdolne dzieci z ubogich rodzin.

2.W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Małgorzaty Alacoque, dziew. (Dzień Nauczyciela). We wtorek – św. Teresy od Jezusa, dziew. i dok. Kościoła. We środę – św. Jadwigi Śląskiej. W czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego, bp. i męcz. W piątek – św. Łukasza Ewangelisty (Święto Służby Zdrowia).

3.Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Dzieci i młodzież włączają się w prowadzenie modlitwy: Pon. kl. III; Wt. IV i V; Śr. VI; Czw. VII; Pt. VIII; Sob. I i II.

4.We wtorek o godz. 16.00 zbiórka dla kandydatów na ministrantów.

5.W środę po Mszy świętej i różańcu spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas na plebanii.

6.W piątek o godz. 16.00 GODZINA ADORACYJNA (możliwość spowiedzi).Po różańcu na świetlicy spotkanie dla dzieci, które chcą kontynuować naukę gry na gitarze. W każdy III piątek miesiąca o 19.00 zapraszamy młodzież ze szkół ponadpodstawowych i studentów na spotkania. W ten piątek porozmawiamy na temat Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie w 2022 roku.

7.W sobotę o godz. 9.00 Mszą św. w kościele,rozpoczniemy Dekanalny Dzień Misyjny Dzieci. W nim spotkanie z misjonarzem, zabawy i konkurs na strój afrykański. Program w gablocie.

8.Kolejna niedziela to Niedziela Misyjna, składka przeznaczona na misje Kościoła. Młodzież poprowadzi różaniec misyjny w kilku językach. W następną niedzielę będzie liczenie wiernych.

9.Bóg zapłać rodzinom, które wysprzątały kościół i jego otoczenie oraz złożyły ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła i otoczenia podejmą: Pani Agata Lasota, Bożena Lasota, Anna Fielek, Małgorzata Zapiór.

10.Bóg za ofiary złożone dziś na tacę.

11.W sobotę 26.10.19r. organizujemy pielgrzymkę Róż Różańcowych na diecezjalne spotkanie do Mielca. Wyjazd o godz. 7.30. Zapisy w zakrystii.

12.Wizytacja biskupia w naszej parafii będzie w niedzielę 27.10.2019r. Plan jest w gablocie.

13.Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z tym będziemy odwie­dzać i porządkować groby naszych bliskich zmarłych. Proszę, aby nie pozostawiać śmieci na obrzeżach cmentarza, lecz składać do śmietnika. Kartki na wypominki można otrzymać przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.

14. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie odpustu ku czci Matki Bożej Różańcowej i przeżywali go na uroczystych Mszach św. i procesji. Podziękowania składam: rodzinom, które wysprzątały kościół i otoczenie, Paniom porządkującym rabatki przy kościele i plebanii, rodzinom z rejonów za przygotowanie ołtarzy, Panu kościelnemu i organiście, scholii młodzieżowej, liturgicznej służbie ołtarza, niosącym feretrony, chorągwie i relikwiarz św. Jana Pawła II, dzieciom I-komunijnym i sypiącym kwiatki. Za pomoc w kuchni Pani Katarzynie Gołąb i jej współpracownicy.                                                                                    

Szczęść Boże.