ogloszenia-520x245

III Niedziela Zwykła – 21.01.2018

Dzisiaj mamy Dzień Babci, a jutro – Dzień Dziadka. Módlmy się o Boże błogosławieństwo dla żywych i radość nieba dla naszych zmarłych Babć i Dziadków.

1.  W tym tygodniu:
    - W środę wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
    - W czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
    - W piątek – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów, oraz Dzień Islamu w Kościele w Polsce.
    - W sobotę – Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
  2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.
  3. W przyszłą niedzielę zapraszam serdecznie na Spotkanie Opłatkowe wszystkich seniorów naszej parafii. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00, następnie w szkole: jasełka w wykonaniu uczniów, a po nich łamanie się opłatkiem, życzenia i poczęstunek połączony z kolędowaniem.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne przed Wielkim Postem. Adoracja będzie po każdej Mszy św. Po godz. 7.00 adorują matki, po 9.00 – młodzież i po 11.00 – ojcowie. Zakończenie adoracji o godz. 13.00.
  5. W piątek od godz. 16.00 GODZINA ADORACYJNA.
  6. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00, środa, piątek o godz. 17.00 i niedziela o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

Plan kolędy na ten tydzień dostępny w aktualnościach.

II Niedziela Zwykła –14.01. 2018 r.

1. Dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- W środę – wspomnienie św. Antoniego, opata.
- W piątek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

3. W środę obchodzimy Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce, a w czwartek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

4. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

5. W piątek na nabożeństwo o godz. 17.00 zapraszam młodzież z klasy III gimnazjum wraz rodzicami w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

6. W piątek od godz. 16.00 GODZINA ADORACYJNA.

7. W najbliższą niedzielę SCHOLA MŁODZIEŻOWA działająca w naszej parafii zaprasza parafian oraz ich gości na KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK. Spotkanie rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9.00 i potrwa do godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania.

8. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00, środa, piątek o godz. 17.00  i niedziela o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

Plan kolędy na ten tydzień dostępny w aktualnościach.

Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego–7.01. 2018 r.

1.Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

2. W piątek na nabożeństwo o godz. 17.00 zapraszam młodzież z klasy III gimnazjum wraz rodzicami w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

3. W piątek od godz. 16.00 GODZINA ADORACYJNA.

4. W najbliższą sobotę 13 stycznia kolędnicy misyjni pojadą na XX Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych do Tylmanowej. Wyjazd z parkingu o godz. 8.00, powrót około godz. 15.00. Dzieci zabierają ze sobą stroje kolędnicze.

5. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00, środa, piątek o godz. 17.00  i niedziela o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

Plan kolędy na ten tydzień dostępny w aktualnościach.

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa –31. 12. 2017 r.

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

• W poniedziałek Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte jak w każdą niedzielę. Jest to święto obowiązkowe. Jest to także światowy dzień modlitw o pokój- imieniny śp. Ks. Kanonika Mieczysława Stala – byłego proboszcza tej parafii.
  • We wtorek Św. Bazylea Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu,
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piatek i pierwsza sobota miesiaca.
  • W sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego.  Jest to święto obowiązkowe. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Przeżywamy wtedy dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego  i Misyjny Dzień Dzieci . Na Mszy św. o godz. 11.00 mali kolędnicy podziękują Panu Bogu za czas kolędowania. Ofiara na tacę przeznaczona jest na misje. Na każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza kredę i kadzidło. Składam serdeczne podziękowanie kolędnikom oraz tym wszystkim, którzy przyjęli Kolędników Misyjnych . Zebrane pieniądze zostały przekazane do Wydziału Misyjnego. Bóg zapłać.
  • Następna niedziela to Święto Chrztu Pańskiego – w liturgii rozpoczyna się okres zwykły.

3. We środę zapraszam na spotkanie na godz. 16.00 ministrantów i lektorów – zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca, natomiast na godz. 17.00 wolontariuszy SKC.

4. W piątek na nabożeństwo o godz. 17.00 zapraszam młodzież z klasy siódmej i drugiej gimnazjum wraz rodzicami w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

5. W piątek od godz. 16.00 GODZINA ADORACYJNA.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca dla mężczyzn.

7. Msze św. w tym tygodniu: wtorek, czwartek o godz. 7.00, środa godz. 17.00, piątek o godz. 7.00 i 17.00. poniedziałek, sobota i niedziela o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

Plan koledy na ten tydzień dostępny w aktualnościach.