Ogłoszenia parafialne

ogloszenia-520x245 

 

III Niedziela Wielkanocy – 15.04.2018

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.
 1. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.
 2. We środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Bolesnej i Pomocy Nieustającej .
 3. W piątek na spotkanie na godz. 19.00 zapraszam uczniów klasy VII i II gimnazjum wraz z rodzicami.
 4. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.
 5. W sobotę 21 kwietnia o godz. 10.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie rozpocznie się inauguracja otwarcia V Synodu naszej diecezji. Procesyjnym przejściem z Litanią do Wszystkich Świętych udamy się do Bazyliki Katedralnej. Tam Mszy św. przewodniczył będzie Arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Zapraszam do udziału w tej uroczystości, szczególnie członków parafialnego Zespołu Synodalnego.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę „Dobrego Pasterza” – Światowy Dzień Modlitwy o powołania do służby w Kościele. Składka w tym dniu na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 7. Przypominamy, iż w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 8. W dniach od 24 lipca do 3 sierpnia 2018r. po raz kolejny  organizujemy dla dzieci i młodzieży letnią kolonię. Tym razem będziemy zwiedzać Jastrzębią Górę, Hel i Trójmieście. Zatrzymamy się w ośrodku Hutnik – Jastrzębia Góra. Cena wypoczynku dla jednej osoby wynosi 900 zł. Zgłoszenia przyjmujemy do końca kwietnia z jednoczesną wpłatą 100 zł u p. Magdaleny Bednarek.
 9. Msze św. w tym tygodniu: wtorek, czwartek i sobota o godz. 7.00, poniedziałek, środa i piątek o godz. 18.00, niedziela o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

 

II Niedziela Wielkanocy – 8.04.2018

 1. Dziś przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego, rozpoczynające Tydzień Miłosierdzia. Serdecznie dziękuję paniom z Parafialnego Oddziału Caritas oraz wolontariuszom SKC za wszelką działalność podejmowana na rzecz osób potrzebujących w naszej parafii.
 2. W liturgii w tym tygodniu w poniedziałek będziemy przeżywać uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, przeniesioną z 25 marca. Jest to Dzień Świętości Życia – Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.
 3. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomagali w sobotę przy demontażu rusztowania.
 4. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.
 5. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składanie w Wielkim Tygodniu i w czasie Świąt Wielkanocnych.
 6. W środę zapraszam na godz. 17.00 lektorów i ministrantów - zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca, w piątek o godz. 18.00 dla wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas.
 7. W piątek na spotkanie na godz. 19.00 zapraszam uczniów klasy VII i II gimnazjum wraz z rodzicami.
 8. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.
 9. Przypominamy, iż w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 10. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną.
 11. W najbliższą sobotę 14 kwietnia na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia schola młodzieżowa z naszej parafii oraz wolontariusze SKC będą uczestniczyć w XV Pielgrzymce Wolontariuszy i Pracowników Caritas do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Nasza schola podczas tego zjazdu swym śpiewem ubogać Mszę św. o godz. 12.00. Wyjazd na spotkanie z parkingu o godz. 9.00, powrót około godz. 16.00.
 12. W dniach od 24 lipca do 3 sierpnia 2018r. po raz kolejny  organizujemy dla dzieci i młodzieży letnią kolonię. Tym razem będziemy zwiedzać Jastrzębią Górę, Hel i Trójmieście. Zatrzymamy się w ośrodku Hutnik – Jastrzębia Góra. Cena wypoczynku dla jednej osoby wynosi 900 zł. Zgłoszenia przyjmujemy do końca kwietnia z jednoczesną wpłatą 100 zł u p. Magdaleny Bednarek.
 13. Msze św. w tym tygodniu: wtorek, czwartek i sobota o godz. 7.00, poniedziałek, środa i piątek o godz. 18.00, niedziela o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 1.04.2018

 1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy swoją praca i zaangażowaniem przyczynili się do godnego przygotowania i przeprowadzenia Triduum Paschalnego. Niech Zmartwychwstały Chrystus wynagrodzi poniesiony trud obfitością Swego błogosławieństwa. Bóg zapłać.
 2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Mszą św. godz. 7.00, w pozostałe dni po Mszy św. Ofiary składane tego dnia na tace przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Papieską Akademię Teologiczną. Na Mszy św. o godz. 11.00 młodzież z klasy III g przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk ks. biskupa Stanisława Salaterskiego.
 3. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona. 
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca kwietnia. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w środę o godz. 17.00 – połączona z Adoracją Najświętszego Sakramentu.
 5. Z racji Oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6.  W środę zapraszam na godz. 19.00 na spotkanie wolontariuszy Parafialnego Oddziału Caritas. Przyszła niedziela jest niedzielą Miłosierdzia Bożego- Diecezjalny Dzień Caritas, w tym dniu obejmijmy modlitwą w sposób szczególny osoby zaangażowane w dzieło Caritas parafialnego i szkolnego w naszej parafii.
 7. W piątek od godz. 17.00 GODZINA ADORACYJNA.
 8.  W sobotę 7 kwietnia w kościele w Czchowie odbędzie się synodalne spotkanie wszystkich Parafialnych Zespołów Synodalnych z dekanatu Czchów z przedstawicielem sekretariatu V Synodu diecezji tarnowskiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00. Bardzo proszę o udział w tym spotkaniu.
 9. Przypominamy, iż w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 10.  Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek – 7.00, 9.00 i 11.00, czwartek, sobota o godz. 7.00, wtorek,  środa o godz. 18.00 i piątek o godz. 7.00 i 18.00, niedziela o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.
 11. Na czas Świąt Wielkiej Nocy pragnę złożyć życzenia. Niech Wielkanocna Radość Zmartwychwstania będzie Waszym udziałem. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Zdrowych, radosnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.   

 

VI Niedziela Wielkiego Postu – 25.03.2018

1. Przeżywamy wyjątkowy czas, w którym przez pokutę i modlitwę chciejmy na nowo odkrywać piękno Ewangelii.

2. W Wielki Czwartek – Pamiątka Ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. W Wielki Czwartek nabożeństwo zakończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i prywatną adoracją do 22.00.

3. Wielki Piątek – Pamiątka Męki i Śmierci Zbawiciela. Rano o godz. 8.00 rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. Następnie będzie udzielona Komunia św. dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Liturgii Wielkiego Piątku. O godz. 11.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, na którą  przyniosą skarbonki wielkopostne ze swoją, dziecięcą jałmużną postną.

O godz. 18.00 Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża i Komunią św. rozpocznie się o godz. 18.30 i potrwa do godz. 23.00. O godz. 21.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież oraz możliwość spowiedzi św. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia i nie osiągnęli 60 obowiązuje post ścisły i abstynencja.  Zatroszczmy się o to, aby w tym dniu przystroić krzyż misyjny i krzyże przydrożne.

4. W Wielką Sobotę czuwanie przy Grobie Pańskim rozpocznie się od godz. 8.00. Święcenie pokarmów co pół godziny od godz. 9.00 – 11.00. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 18.30.  Na Wigilię Paschalną proszę  przynieść ze sobą świece.

5. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. o godz. 6.00 – procesja rezurekcyjna, na procesje proszę zabrać ze sobą sztandary i feretrony oraz o godz. 9.00 i 11.00

6. Proszę zatroszczyć się o porządek na grobach swoich najbliższych przed Świętami Wielkanocnymi.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

8. We wtorek zapraszam na godz. 17.00 wszystkich ministrantów i lektorów – obecność obowiązkowa.

9. Spowiedzi św. w naszym dekanacie: we wtorek w Wojakowej i środę w Czchowie od godz. 9.00 do 18.00.

10. W poniedziałek wielkanocny młodzież z klasy IIIg przyjmie Sakrament Bierzmowani, którego udzieli nasz rodak. Ks. biskup Stanisław Salaterski.

11. Od poniedziałku do środy wolontariusze Szkolnego Koła Caritas odwiedzą osoby starsze, chore i samotne naszej parafii z życzeniami świątecznymi.

12. Msze święte w tym tygodniu: poniedziałek o godz. 18.00, wtorek – godz. 7.00, środa – godz. 19.00, czwartek – godz. 18.00, sobota o godz. 18.30, niedziela – godz. 6.00, 9.00 i 11.00, poniedziałek – godz. 7.00, 9.00, 11.00.

 

V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018

1. Przeżywamy wyjątkowy czas, w którym przez pokutę i modlitwę chciejmy na nowo odkrywać piękno Ewangelii.

2. W poniedziałek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona. 

3. W piątek od godz. 16.00 GODZINA ADORACYJNA. 

4. Przypominamy, iż w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. 

5. Można nabywać baranki i paschaliki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas, z którego dochód jest przeznaczony na pomoc dla potrzebujących.

6. Msze św. w tym tygodniu w programie rekolekcji wielkopostnych. Poniedziałek, środa o godz. 17.00, wtorek godz. 7.00, czwartek, piątek, sobota o godz. 7.00 i 17.00, niedziela – 7.00, 9.00, 11.00 i po Gorzkich Żalach  

7. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00, natomiast o godz. 14.30 Droga Krzyżowa 

8. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00. 

9. Ksiądz biskup Andrzej Jeż zaprasza młodzież naszej diecezji na wspólne spotkanie w Tarnowie w Niedzielę Palmową, w ramach XXXIII ŚDM. Spotkanie rozpocznie się o 10.00 w Hali przy ul. Gumniskiej.

10. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Męki Pańskiej, zwaną niedzielą palmową. Uroczyste poświęcenie palm i procesja odbędą się na Mszy św. o godz. 9.00. Po Mszy św. odbędzie się konkurs palm.

Zachęcam do wykonania palmy wielkanocnej na konkurs: 

Warunki uczestnictwa: 

 • W konkursie mogą wziąć udział dzieci, młodzież bądź rodziny naszej parafii,
 • Palmy mogą być wykonywane indywidualnie lub zespołowo,
 •  Technika wykonania-dowolna, 

Kryteria oceny: 

 • Prace oceni komisja powołana przez organizatora, która będzie brała pod uwagę: oryginalność, pomysłowość, indywidualny styl pracy, samodzielność, oraz estetykę wykonania palmy,
 •  Biorący udział w konkursie mogą zaprezentować tylko jedną palmę, ale wykonać więcej. 

Nagrody i wyróżnienia. 

Nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca. 

Laureaci otrzymają nagrody oraz dyplomy 

11. Po raz piąty zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która tradycyjne odbędzie się z Tymowej do sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Wyruszamy na trzy trasy, które w tym roku nazwane zostały imieniem świętych patronów. 

 • Trasa przez Iwkową – Kąty – Krasną nazwana trasą św. Mikołaja Biskupa,
 • Trasa przez Lipnicę Murowaną – Pasierbiec nazwano trasą św. Urszuli Ledóchowskiej
 • Trasa przez Kozieniec – Michalczową nazwano trasą Matki Boskiej Bolesnej. 

Zapisy są prowadzone na stronie internetowej EDK. 

Droga krzyżowa rozpocznie się Mszą św. 23 marca 2018r. o godz. 20.00 w kościele parafialnym w Tymowej. Przed Mszą św. od godz. 19.00 w zakrystii bocznej po lewej stronie od wejścia głównego do kościoła odbędzie się rejestracja uczestników i nabycie pakietów.Przy zapisie będzie opbierana opłata 10 zł - koszty organizacyjne EDK.

 

IV Niedziela Wielkiego Postu – 11.03.2018

1. Przeżywamy wyjątkowy czas, w którym przez pokutę i modlitwę chciejmy na nowo odkrywać piękno Ewangelii.

2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

3. W piątek od godz. 16.00 GODZINA ADORACYJNA.

4. Przypominamy, iż w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

5. Można nabywać baranki i paschaliki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas, z którego dochód jest przeznaczony na pomoc dla potrzebujących. 

Parafialny Odział Caritas wystawi w sklepach naszej miejscowości kosze do których będziemy mogli złożyć produkty żywnościowe. Następnie trafią one do rodzin będących w trudnej sytuacji jako paczki świąteczne.  

6. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00 , środa i piątek o godz. 17.00, niedziela o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i po Gorzkich Żalach.

7. Zachęcam do wykonania palmy wielkanocnej na konkurs:

Warunki uczestnictwa:

 • W konkursie mogą wziąć udział dzieci, młodzież bądź rodziny naszej parafii,
 • Palmy mogą być wykonywane indywidualnie lub zespołowo,
 •  Technika wykonania-dowolna,

Kryteria oceny:

 • Prace oceni komisja powołana przez organizatora, która będzie brała pod uwagę: oryginalność, pomysłowość, indywidualny styl pracy, samodzielność, oraz estetykę wykonania palmy,
 •  Biorący udział w konkursie mogą zaprezentować tylko jedną palmę, ale wykonać więcej.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty w Niedzielę Palmową po Mszy Św. o godz. 9.00.

Nagrody i wyróżnienia.

Nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca.

Laureaci otrzymają nagrody oraz dyplomy

8. Po raz piąty zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która tradycyjne odbędzie się z Tymowej do sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Wyruszamy na trzy trasy, które w tym roku nazwane zostały imieniem świętych patronów.

 • Trasa przez Iwkową – Kąty – Krasną nazwana trasą św. Mikołaja Biskupa,
 • Trasa przez Lipnicę Murowaną – Pasierbiec nazwano trasą św. Urszuli Ledóchowskiej
 • Trasa przez Kozieniec – Michalczową nazwano trasą Matki Boskiej Bolesnej.

Zapisy zostały już uruchomione na stronie internetowej EDK.

Droga krzyżowa rozpocznie się Mszą św. 23 marca 2018r. o godz. 20.00 w kościele parafialnym w Tymowej. Przed Mszą św. od godz. 19.00 w zakrystii bocznej po lewej stronie od wejścia głównego do kościoła odbędzie się rejestracja uczestników i nabycie pakietów. Szczegółowe informacje zostaną podane wkrótce oraz umieszczone na stronie parafii i facebooku.

Zapraszam na nabożeństwa pasyjne:

Droga Krzyżowa w piątki o 17. 00 i 19.00 dla młodzieży – szczególnie tej, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania i Ponadgimnazjalnej oraz dorosłych.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00, natomiast o godz. 14.30 Droga Krzyżowa

 

III Niedziela Wielkiego Postu – 4.03.2018

1. Przeżywamy wyjątkowy czas, w którym przez pokutę i modlitwę chciejmy na nowo odkrywać piękno Ewangelii. Obecna niedziela jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W modlitwach pamiętamy także o synodzie diecezjalnym.

2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

3. We środę zapraszam na spotkanie na godz. 16.00 ministrantów i lektorów – zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca, wolontariuszy SKC w piątek na godz. 19.00.

4. W piątek od godz. 16.00 GODZINA ADORACYJNA.

5. Przypominamy, iż w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

6. Można nabywać baranki i paschaliki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas, z którego dochód jest przeznaczony na pomoc dla potrzebujących.

7. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00 , środa i piątek o godz. 17.00, niedziela o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i po Gorzkich Żalach.

8. W poniedziałek grupa siedmiu wolontariuszek SKC wraz z opiekunem wyjeżdża na cztery dni do Rzymu. Jest to wygrana nagroda w ramach konkursu multimedialnego ogłoszonego przez Caritas Polska pt „Zacznij działać”. Wolontariuszki zwiedzą Rzym i będą uczestniczyły w spotkaniu z papieżem Franciszkiem. Wyjeżdżając zabierają ze sobą prezent dla papieża – antyramę przedstawiającą zdjęcia jedenastu lat pracy wolontariuszy. 

 

Zapraszam na nabożeństwa pasyjne:

Droga Krzyżowa w piątki o 17. 00 i 19.00 dla młodzieży – szczególnie tej, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania i Ponadgimnazjalnej oraz dorosłych.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00, natomiast o godz. 14.30 Droga Krzyżowa

 

Po raz piąty zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która tradycyjne odbędzie się z Tymowej do sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Wyruszamy na trzy trasy, które w tym roku nazwane zostały imieniem świętych patronów.

 • Trasa przez Iwkową – Kąty – Krasną nazwana trasą św. Mikołaja Biskupa,
 • Trasa przez Lipnicę Murowaną – Pasierbiec nazwano trasą św. Urszuli Ledóchowskiej
 • Trasa przez Kozieniec – Michalczową nazwano trasą Matki Boskiej Bolesnej.

Zapisy zostały już uruchomione na stronie internetowej EDK.

Droga krzyżowa rozpocznie się Mszą św. 23 marca 2018r. o godz. 20.00 w kościele parafialnym w Tymowej. Przed Mszą św. od godz. 19.00 w zakrystii bocznej po lewej stronie od wejścia głównego do kościoła odbędzie się rejestracja uczestników i nabycie pakietów. Szczegółowe informacje zostaną podane wkrótce oraz umieszczone na stronie parafii i facebooku.

 

II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2018

1. Przeżywamy wyjątkowy czas, w którym przez pokutę i modlitwę chciejmy na nowo odkrywać piękno Ewangelii. Obecna niedziela jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W modlitwach pamiętamy także o synodzie diecezjalnym.

2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

3. Dnia 26 lutego o godz. 19.00 na plebani odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej. Serdecznie zapraszam i liczę na obecność wszystkich członków.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta we środę i piątek od godz. 16.00.

5. W czwartek przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Niezłomnych”.

6. W piątek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do Sakramentu Pokuty i Komunii św. wraz z rodzicami. Dzieci przynoszą ze sobą krzyże. Odbędzie się także poświecenie książeczek.

7. W piątek od godz. 16.00 GODZINA ADORACYJNA.

8. Przypominamy, iż w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

9. Od dzisiaj można nabywać baranki i paschaliki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas, z którego dochód jest przeznaczony na pomoc dla potrzebujących.

10. Składam serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy włączyli się w tym tygodniu w prace na rzecz parafii.

11. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00 , środa o godz. 17.00, piątek o godz. 7.00 i 17.00, niedziela o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i po Gorzkich Żalach.

Zapraszam na nabożeństwa pasyjne:

Droga Krzyżowa w piątki o 17. 00 i 19.00 dla młodzieży – szczególnie tej, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania i Ponadgimnazjalnej oraz dorosłych.

 

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00, natomiast o godz. 14.30 Droga Krzyżowa

 

I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2018

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we czwartek – święto Katedry św. Piotra.

2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

3. W piątek od godz. 16.00 GODZINA ADORACYJNA.

4. Przypominamy, iż w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

5. W dniu 16 lutego br. minęła 10. rocznica święceń biskupich ks. bpa Wiesława Lechowicza, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej i Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Polecajmy w modlitwie osobę i dzieła bpa Wiesława.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji odbędzie się zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.

7. Ojciec Święty Franciszek wezwał cały Kościół, aby 23 lutego br. (piątek) był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. Włączymy się w to dzieło przez post i Drogę Krzyżową celebrowaną w tej intencji.

8. Dnia 26 lutego o godz. 19.00 na plebani odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej. Serdecznie zapraszam i liczę na obecność wszystkich członków.

9. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00 , środa i piątek o godz. 17.00 i niedziela o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i po Gorzkich Żalach.

Zapraszam na nabożeństwa pasyjne:

Droga Krzyżowa w piątki o 17. 00 i 19.00 dla młodzieży – szczególnie tej, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania i Ponadgimnazjalnej oraz dorosłych.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00, natomiast o godz. 14.30 Droga Krzyżowa

 

VI Niedziela Zwykła – 11.02.2018

1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość  w rodzinach i ojczyźnie.

2. We środę rozpoczynamy Wielki Post. Niech będzie to czas podejmowania wyrzeczeń, postu i pokuty, aby dobrze przygotować serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 17.00W tym dniu osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w tym jeden do sytości), natomiast osoby powyżej 14 roku życia obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w dniach 21 – 25 marca 2018r.

Ofiary na tacę ze Środy popielcowej są przeznaczone na cele charytatywne. Środą popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu i okres Komunii świętej wielkanocnej. Pierwsze dni Wielkiego Postu to kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. 

3. Zapraszam na nabożeństwa pasyjne:

Droga Krzyżowa w piątki o 17. 00 i 19.00 dla młodzieży – szczególnie tej, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania i Ponadgimnazjalnej oraz dorosłych.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00, natomiast o godz. 14.30 Droga Krzyżowa

4. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

5. W piątek od godz. 16.00 GODZINA ADORACYJNA.

6. Przypominamy, iż w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

7. We środę po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie na świetlicę uczestników wyjazdu do Krynicy.

8. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00 , środa godz. 7.00, 9.00 i 17.00, piątek o godz. 17.00 i niedziela o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i po Gorzkich Żalach.

V Niedziela Zwykła – 04.02.2018


1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
• w poniedziałek św. Agaty, dziewicy i męczennicy; po każdej mszy świętej poświęcenie chleba i wody;
• we wtorek św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników; w sobotę św. Scholastyki, dziewicy.
• w sobotę – wspomnienie św. Scholastyki.
• W przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W czasie każdej Mszy św. będziemy Bogu polecać wszystkich chorych, starszych i cierpiących. W naszym kościele nabożeństwo w intencji chorych – błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, Sakrament Namaszczenia chorych o godz. 14.45.
2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.
3. We środę zapraszam na spotkanie na godz. 16.30 ministrantów i lektorów – zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca, natomiast na godz. 17.00 wolontariuszy SKC.
4. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne w przyszłą niedzielę będzie w następującym porządku: od godz. 12.00 – adorację prowadzą Ojcowie, od godz. 13.00 – młodzież, od godz. 14.00 – Matki. Zakończenie adoracji odbędzie się o godz. 14.45 Nieszporami Eucharystycznymi.
5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca dla kobiet.
6. W piątek od godz. 16.00 GODZINA ADORACYJNA.
7. Składam serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Spotkania Opłatkowego dla Seniorów.
8. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.
9. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, środa, piątek o godz. 17.00, wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00 i niedziela o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

IV Niedziela Zwykła – 28.01.2018

 1. Przeżywamy Niedzielę Synodalną.

To Ważne wydarzenie duszpasterskie w naszej diecezji chcemy otoczyć naszą wspólną modlitwą. Niebawem, bo 21 kwietnia, biskup tarnowski rozpocznie oficjalnie tenże Synod. W jego prace będą włączone wszystkie parafie, których obowiązkiem będzie powołanie grup synodalnych. 

 1. W tym tygodniu:
 • We środę – św. Jana Bosko, kapłana, wychowawcy młodzieży;
 • W sobotę – św. Błażeja, męczennika.

3. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź będzie we środę od godz. 16.00.

5. W piątek, 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego zwane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i o 17.00. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie gromnic. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu jest przeznaczona na zakony klauzulowe.

6. W piątek na nabożeństwo o godz. 17.00 zapraszam młodzież z klasy II i III gimnazjum oraz klasy siódmej wraz rodzicami w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. 

7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Nabożeństwo Czterdziestogodzinne przed Wielkim Postem. Adoracja będzie po każdej Mszy św. Po godz. 7.00 adorują matki, po 9.00 – młodzież i po 11.00 – ojcowie. Zakończenie adoracji o godz. 13.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca dla mężczyzn.

8. W piątek od godz. 16.00 GODZINA ADORACYJNA.

9. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

10. W sobotę na hali sportowej w Czchowie o godz. 9.00 odbędzie się dekanalne święto dzieci powołanych do służby Bożej w Kościele (LSO, DSM, Scholki parafialne) z ks. Biskupem Leszkiem Leszkiewiczem i z udziałem zespołu Promyczki Dobra. Wyjazd z parkingu o godz. 8.30, powrót jest planowany około godz. 12.00.

11. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00, środa o godz. 17.00, piątek o godz. 7.00, 9.00 i 17.00 i niedziela o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

 

III Niedziela Zwykła – 21.01.2018

Dzisiaj mamy Dzień Babci, a jutro – Dzień Dziadka. Módlmy się o Boże błogosławieństwo dla żywych i radość nieba dla naszych zmarłych Babć i Dziadków.

 1.  W tym tygodniu:
  - W środę wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
  - W czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
  - W piątek – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów, oraz Dzień Islamu w Kościele w Polsce.
  - W sobotę – Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
 2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.
 3. W przyszłą niedzielę zapraszam serdecznie na Spotkanie Opłatkowe wszystkich seniorów naszej parafii. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00, następnie w szkole: jasełka w wykonaniu uczniów, a po nich łamanie się opłatkiem, życzenia i poczęstunek połączony z kolędowaniem.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne przed Wielkim Postem. Adoracja będzie po każdej Mszy św. Po godz. 7.00 adorują matki, po 9.00 – młodzież i po 11.00 – ojcowie. Zakończenie adoracji o godz. 13.00.
 5. W piątek od godz. 16.00 GODZINA ADORACYJNA.
 6. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00, środa, piątek o godz. 17.00 i niedziela o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

 

Plan kolędy na ten tydzień dostępny w aktualnościach.

 

II Niedziela Zwykła –14.01. 2018 r.

1. Dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- W środę – wspomnienie św. Antoniego, opata.
- W piątek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

3. W środę obchodzimy Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce, a w czwartek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

4. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

5. W piątek na nabożeństwo o godz. 17.00 zapraszam młodzież z klasy III gimnazjum wraz rodzicami w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

6. W piątek od godz. 16.00 GODZINA ADORACYJNA.

7. W najbliższą niedzielę SCHOLA MŁODZIEŻOWA działająca w naszej parafii zaprasza parafian oraz ich gości na KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK. Spotkanie rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9.00 i potrwa do godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania.

8. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00, środa, piątek o godz. 17.00  i niedziela o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

 

Plan kolędy na ten tydzień dostępny w aktualnościach.

 

Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego–7.01. 2018 r.

1.Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

2. W piątek na nabożeństwo o godz. 17.00 zapraszam młodzież z klasy III gimnazjum wraz rodzicami w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

3. W piątek od godz. 16.00 GODZINA ADORACYJNA.

4. W najbliższą sobotę 13 stycznia kolędnicy misyjni pojadą na XX Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych do Tylmanowej. Wyjazd z parkingu o godz. 8.00, powrót około godz. 15.00. Dzieci zabierają ze sobą stroje kolędnicze.

5. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00, środa, piątek o godz. 17.00  i niedziela o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

Plan kolędy na ten tydzień dostępny w aktualnościach.

 

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa –31. 12. 2017 r.

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • W poniedziałek Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte jak w każdą niedzielę. Jest to święto obowiązkowe. Jest to także światowy dzień modlitw o pokój- imieniny śp. Ks. Kanonika Mieczysława Stala – byłego proboszcza tej parafii.
 • We wtorek Św. Bazylea Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu,
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piatek i pierwsza sobota miesiaca.
 • W sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego.  Jest to święto obowiązkowe. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Przeżywamy wtedy dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego  i Misyjny Dzień Dzieci . Na Mszy św. o godz. 11.00 mali kolędnicy podziękują Panu Bogu za czas kolędowania. Ofiara na tacę przeznaczona jest na misje. Na każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza kredę i kadzidło. Składam serdeczne podziękowanie kolędnikom oraz tym wszystkim, którzy przyjęli Kolędników Misyjnych . Zebrane pieniądze zostały przekazane do Wydziału Misyjnego. Bóg zapłać.
 • Następna niedziela to Święto Chrztu Pańskiego – w liturgii rozpoczyna się okres zwykły.

2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

3. We środę zapraszam na spotkanie na godz. 16.00 ministrantów i lektorów – zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca, natomiast na godz. 17.00 wolontariuszy SKC.

4. W piątek na nabożeństwo o godz. 17.00 zapraszam młodzież z klasy siódmej i drugiej gimnazjum wraz rodzicami w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

5. W piątek od godz. 16.00 GODZINA ADORACYJNA.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca dla mężczyzn.

7. Msze św. w tym tygodniu: wtorek, czwartek o godz. 7.00, środa godz. 17.00, piątek o godz. 7.00 i 17.00. poniedziałek, sobota i niedziela o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

Plan koledy na ten tydzień dostępny w aktualnościach.