ogloszenia-520x245

"Droga do kapłaństwa księdza biskupa Stanisława Salaterskiego"

VII Niedziela Wielkanocna – 12.05.2024 r.

1.Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z kl. IV przeżywają swoją rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej. Trwamy na Nowennie przed Niedzielą Zesłania Ducha Św. W tygodniu w liturgii: w poniedziałek – NMP z Fatimy. O godz. 19.00 pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszam i zachęcam, by zabrać ze sobą lampiony. We wtorek – św. Macieja, Ap. W środę – św. Zofii, męcz. We czwartek – św. Andrzeja Boboli, kapł. i męcz. Dzień imienin Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża. W sobotę – św. Stanisława Papczyńskiego, kapł.

2.Nabożeństwa Majowe celebrowane są w niedziele o godz. 16.00, a później jest Msza św. W dni powszednie odprawiane są po wieczornej Mszy św. W każdą sobotę o godz. 19.30 prowadzę majówkę przy kapliczce w innym rejonie. W najbliższą sobotę zbierzemy się na Granicach przy kapliczce koło Państwa Gawlik. Także w każdą niedzielę o godz. 19.30 jest majówka przy kapliczce św. Jana Nepomucena w biskupiej części Nagórza.

3.We środę po nabożeństwie wieczornym będzie ostatnia próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

4.W piątek od 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

5.W sobotę o godz. 9.00 będzie spowiedź dla dzieci przed I Komunią Św. oraz dla ich rodzin.

6.W sobotę o godz. 9.00 spotkanie dzieci z PDMD i scholki.

7.W przyszłą niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, podczas Mszy św. o godz. 11.00 przeżywać będziemy I Komunię Św. dzieci z kl. III. Miejsca siedzące wewnątrz kościoła pozostawmy dla dzieci I-komunijnych i ich rodzin.

8.Bóg zapłać rodzinom, które dbały o naszą świątynię i złożyły ofiarę. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła i otocznia podejmą rodziny dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

9.Dziękuję za wspólną modlitwę w ramach „Kwartalnych dni modlitw o urodzaje”, zanoszoną podczas procesji oraz w czasie Mszy św. w intencji mieszkańców kolejnych rejonów. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękuję Straży Pożarnej za zapewnienie bezpiecznego przejścia.

10.Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę oraz za składkę inwestycyjną.

11.Pan Sołtys zawiadamia, że II rata podatku rolnego i opłaty śmieciowej będą pobierane 14 i 15.05. (tj. we wtorek i środę) w godz. 8.00 – 16.00, w budynku OSP w Tymowej.

12.Zachęcam do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej.