Ogłoszenia parafialne

ogloszenia-520x245  

TRANSMISJA MSZY ŚW. - 17.01.2021r.

https://www.youtube.com/watch?v=lnxY3cyj8zw

 

II Niedziela Zwykła – 17.01.2021 r.

1.Przeżywamy dziś „Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce”, a od jutra „Tydzień modlitw o jedność chrześcijan”. W liturgii tego tygodnia: we wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bp. W środę – św. Sebastiana, męcz. W czwartek – św. Agnieszki, dziew. i męcz. Dzień Babci. We piątek – św. Wincentego Pallottiego, kapł. Dzień Dziadka.

2.Solenizantów i jubilatów tego tygodnia obejmujemy naszą modlitwą.

3.W piątek od godz. 16.00 GODZINA ADORACYJNA (okazja do spowiedzi).

4.Za racji przeżywanego roku św. Józefa, każdego 19-go dnia miesiąca będziemy polecać nasze rodziny opiece tego świętego patrona. W tym dniu o godz. 19.00 transmitowana jest Msza św. z kościoła św. Józefa w Tarnowie, z okolicznościowymi rozważaniami. Transmisję internetową można oglądać znajdując link na stronie diecezji tarnowskiej.

5.Bóg zapłać rodzinom sprzątającym kościół za pracę i złożoną ofiarę. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła podejmą Pani: Anna Mida, Agnieszka Mida, Iwona Pajor, Karina Pajor.

6.Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę.

7.Kończymy dziś akcję misyjną, polegająca na zbieraniu różańców, jako dar dla mieszkańców Gambii. Dziękujemy tym wszystkim, którzy podzielili się różańcami z mieszkańcami Afryki.

8.W przyszłą niedzielę w polskich kościołach, Caritas będzie zbierać datki do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.

9.Składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim przedstawicielom rodzin naszej parafii, którzy uczestniczyli w nabożeństwach kolędowych dla poszczególnych rejonów. Dziękuję za trud przyjścia, za dar wspólnej modlitwy w czasie Mszy św. i na adoracji, za wspólny śpiew kolęd, za całe spotkanie oraz za Waszą olbrzymią życzliwość i więcej niż zwyczajną troskę. Niech dostrzegający to wszystko, dobry Bóg, wynagradza Wam to w ciągu całego roku swoim błogosławieństwem.

10.Zachęcam do refleksji nad Słowem Boży i lektury prasy katolickiej.

Szxzęść Boże