Ogłoszenia parafialne

ogloszenia-520x245

 

 

Nota do dekretu Biskupa Tarnowskiego z 24 marca 2020 roku

W związku z zaleceniami KEP dla Kościoła w Polsce, Biskup Tarnowski w dniu dzisiejszym zatwierdził poniższe zalecenia uzupełniające Dekret z 24 marca 2020 roku:

„Od dnia 25 marca w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę (por. www.gov.pl). Zatem oprócz kapłanów i kilku niezbędnych usługujących (np. kościelny, organista, kleryk) mogą to być wyłącznie osoby życia konsekrowanego oraz zamawiające intencję mszalną, które chęć swojego uczestnictwa zgłosiły uprzednio proboszczowi miejsca. Dotyczy to także Mszy św. żałobnej w dniu pogrzebu bez udziału ciała zmarłego.

Kościoły mają pozostawać otwarte w ciągu dnia, z zachowaniem wymogu, by nigdy nie przebywało w nich więcej niż 5 osób równocześnie. Informację o tym należy wywiesić na drzwiach kościołów, a także przekazać ją wiernym drogą internetową. W obecnej sytuacji – odpowiadając na apel władz państwowych – raz jeszcze gorąco proszę wszystkich wiernych o pozostanie w domach i łączenie się na sposób duchowy z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie w naszych kościołach”.

 

IV Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2020 r.

1.W liturgii tego tygodnia: we wtorek Dzień Misjonarzy Męczenników. We środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To Dzień Świętości Życia i okazja do włączenia się w akcję modlitewną Duchowej Adopcji Dziecka. Wszystkich, którzy chcą podjąć 9-miesięczną modlitwę w intencji poczętego, a zagrożonego w swoim życiu dziecka zapraszam do rozpoczęcia modlitwy w tym dniu w domu lub na Mszy św. o godz. 18.00. Deklaracje można będzie wypełnić w późniejszym czasie. Będą one dostępne w zakrystii. We czwartek Dzień Modlitw za Więźniów.

2.Solenizantów i jubilatów tego tygodnia otaczamy modlitwą.

3.Msze święte w tygodniu o godz. 18.00. Na podstawie dekretu Biskupa Tarnowskiego, innych nabożeństw nie ma aż do odwołania. Wierni są zwolnieni z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. W duchu roztropności i nadziei starajmy się dalej wszystkim zarządzeniom podporządkowywać. Pamiętajmy o modlitwie, także tej rodzinnej, prosząc o uwolnienie od epidemii. Dziękuję za Waszą modlitwę, adorację, ochronę najbardziej zagrożonych infekcją i zrozumienie dla ograniczeń wynikających z tej wyjątkowej sytuacji.

4.Jest możliwość nawiedzenia kościoła na osobistą modlitwę codziennie od 17.00 do 18.00 w ramach GODZINY ADORACYJNEJ. W tej godzinie jestokazja od spowiedzi świętej. Zachęcam do korzystania, gdyż nie będzie parafialnej przedświątecznej spowiedzi. Chorych, którzy chcieliby skorzystać z posługi kapłana, będę odwiedzał indywidualnie – na życzenie.

5.Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na tacę.

6.Bóg zapłać rodzinom, które wysprzątały kościół i złożyły ofiarę. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła podejmą: Pani Janina Trepa, Teresa Trepa, Renata Trepa, Lucyna Kalarus.

7.Wielkanocne baranki i paschaliki są dostępne w zakrystii i kancelarii.

8.Informacje o tegorocznej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej na stronie: www.edk.org.pl.

9.Bóg zapłać wszystkim, którzy uporządkowali groby rodzinne i ich otoczenie. Bardzo proszę o wzięcie przykładu z tych osób, by w ten sposób pomoc w wysprzątaniu naszego cmentarza po przejściu uciążliwych wiatrów.

10.Zachęcam do przeczytania fragmentu Pisma Świętego. W zakrystii jest do nabycia tygodnik „Niedziela”.

11.Transmisje niedzielnych Mszy świętych:

7:00 – TVP 1

9:00 – Polskie Radio - Program Pierwszy

9:30 – Telewizja TRWAM

11.00 – TVP 1

13:00 – TVP POLONIA

12.Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Genowefa Kuźma. Jej pogrzeb odbył się we czwartek.

                                                                                              Szczęść Boże

 

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2020

W tradycję przezywania Wielkiego Postu wpisała się przeżywana już po raz siódmy w naszej parafii Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jest to wydarzenie o charakterze pokutnym skierowane do tych, którzy chcą przeżyć tajemnicę drogi krzyżowej oraz ofiarować swój trud i wysiłek w konkretnej intencji przemierzając i odprawiając nocą drogę krzyżową. Jest to wydarzenie, które nie jest formą pielgrzymki i nie powoduje dużych skupisk, co w czasie zagrożenia koronawirusem jest istotne. Każdy w małych grupach – max 10 osobowych odbywa w drodze prywatną modlitwę.

Zachęcamy wszystkich do udziału w tegorocznej EDK, która będzie miała miejsce 3.kwietnia. Wyznaczone zostały trzy trasy. Dwie tradycyjnie prowadzą do Limanowej, do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Dodatkowo przygotowano nową trasę, która rozpoczyna się i kończy w tymowskim kościele. Prowadzi przez Lipnicę Dolną, następnie na Szpilówkę z wieżą widokową w Iwkowej i dalej do kaplicy Pana Jezusa Miłosiernego na Kozieńcu i przez Machulec drogą do Tymowej. Dla mniej wytrwałych, słabszych kondycyjnie proponujemy wariant krótszy, czyli po zejściu ze Szpilówki będzie można wrócić drogą do kościoła w Tymowej. Ta wersja liczy niespełna 20 km.

Szczegóły znajdują się na stronie internetowej EDK, gdzie już można się też zapisywać.

 

Caritas Diecezji Tarnowskiej informuje:

 

W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie także w tym roku 1% należnego podatku na dzieła realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 %. Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać lub sprawdzić, czy został już wpisany przez Urząd Skarbowy numer KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwota przekazywanego 1% podatku. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych.