ogloszenia-520x245

"Droga do kapłaństwa księdza biskupa Stanisława Salaterskiego"

XVI Niedziela Zwykła – 21.07.2024 r.

1.Dziś przeżywamy Niedzielę Anielską. Słowo Boże głosi michalita – o. Robert Ryndak. Dzisiaj też po każdej Mszy św. odmawiamy modlitwę za wstawiennictwem św. Krzysztofa oraz błogosławimy kierowców i ich pojazdy z racji zbliżającego się liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa. Składane przy tej okazji ofiary są przeznaczone na finansowanie zakupu pojazdów mechanicznych dla misjonarzy. W tym tygodniu, w liturgii: w poniedziałek – św. Mari Magdaleny. We wtorek – św. Brygidy, zak. (patronki Europy). We środę – św. Kingi, patronki diecezji. W czwartek – św. Jakuba Ap. oraz św. Krzysztofa. W piątek – św. Joachima i Anny, rodziców NMP. W przyszłą niedzielę będzie Msza św. za zmarłych parafian o godz. 16.00 w kaplicy na cmentarzu.

2.Solenizantów i jubilatów tego tygodnia obejmujemy modlitwą.

3.W piątek od 17.00 GODZINA ADORACYJNA (okazja do spowiedzi).

4.Bóg zapłać rodzinom, które wysprzątały i ozdobiły kwiatami kościół. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła i otoczenia podejmą Panie: Wiesława Franczak, Edyta Koczaska, Bożena Rabiasz, Marzena Bodurka.

5.Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

6.Zapraszam na autokarową pielgrzymkę do Markowej, do grobu i muzeum bł. rodziny Ulmów, w sobotę 10.08.24r. Zapisy w zakrystii.

7.Trwają zapisy na 40. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę odbywającą się w dniach 17 – 25.08.24r. Zapisy i informacje w zakrystii lub kancelarii. Można zapisywać się też poprzez formularz online: grupa6-ppt.pl". Ostateczny termin zapisów będzie na spotkaniu przedpielgrzymkowym 04.08.24r., które rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 14:30 w Bazylice w Bochni.

8.Zachęcam do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej.

9.Parafianom i Gościom życzę udanego wypoczynku w czasie wakacji i urlopów.