Ogłoszenia parafialne

ogloszenia-520x245  

"Droga do kapłaństwa księdza biskupa Stanisława Salaterskiego"

  https://www.youtube.com/watch?v=iDyixFTUvew&list=UUiI4tFPwLhMAjXxpv9LQxvw&index=2      

X Niedziela Zwykła – 09.06.2024 r.

1.W tygodniu, w liturgii: we wtorek – św. Barnaby, ap. We środę – bł. Romana Sitki, kapł. i męcz. We czwartek – św. Antoniego, kapł. i dokt. Kośc. To 13 dzień miesiąca, stąd o godz. 19.00 Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszam i zachęcam by przynieść ze sobą lampiony. W piątek – bł. Michała Kozala, bp i męcz. W sobotę przypada 10 r. objęcia diecezji przez bp. Andrzeja Jeża. W przyszłą niedzielę Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia obejmujemy modlitwą.

2.Przez cały miesiąc czerwiec, po Mszy św. jest odprawiane Nabożeństwo Czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa (w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00).

3.We środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

4.W piątek od 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

5.W sobotę o godz. 9.00 spotkanie dzieci z PDMD i scholki.

6.Dziś od godz. 14.00 na stadionie Tymona rozpocznie się „Dzień Dziecka Po Tymowsku”. Będą konkursy, tańce, zabawy strażackie, poczęstunek i mecz ministrantów o Puchar św. Mikołaja, pomiędzy Tymową, a Tworkową. Zapraszamy wszystkie nasze dzieci.

7.Już za tydzień w niedzielę 16.06.24r., zapraszamy wszystkich na XVII Parafialny Festyn Serca. Rozpoczniemy modlitwą na Mszy św. o godz. 14.00, a później spotkamy się na koncertach, oglądając bajkę, próbując swojskiego jadła, waty cukrowej, biorąc udział w zawodach sportowych, w biesiadowaniu i w loterii fantowej. Będzie zjeżdżalnia, maskotki, malowanie twarzy, jazda bryczką i wozem strażackim. Szczegóły na plakacie. Dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom i młodzieży. Niech nasz udział będzie znakiem i przeżyciem, że tworzymy jedną, solidarną parafialną rodzinę.

8.Egzamin dla uczniów kl. VII, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 17.06.24r. o godz. 15.30 w naszym kościele.

9.Bóg zapłać za dzisiejszą składkę.

10.Bóg zapłać rodzinom, które dbały o kościół i jego otoczenie. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła podejmą Pan Jerzy Zelek oraz Panie: Halina Karpiel, Iwona Gnyla, Zofia Sowa.

11.Zachęcam do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej.

                                                                                                               Szczęść Boże