Ogłoszenia parafialne

ogloszenia-520x245 

II Niedziela Adwentu – 09.12.2018 r.

Uroczystość Odpustowa ku czci św. Mikołaja Biskupa

1.Dziś w II Niedzielę Adwentu przeżywamy odpust ku czci św. Mikołaja Biskupa. Korzystajmy z możliwości zyskania odpustu zupełnego, którą mamy dzięki tej parafialnej uroczystości. Dziś także modlimy się za Kościół na Wschodzie. W tym tygodniu w liturgii: we czwartek – św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W piątek – św. Jana od Krzyża, kapłana. W sobotę rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus. Msza św. roratnia jest od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o 7.00. Serdecznie zapraszam na nią dzieci z lampionami i młodzież.

2.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału w Eucharystii w tym uroczystym dla nich dniu.

3.W piątek o godz. 16.00 GODZINA ADORACYJNA. Na Mszę św. zapraszam rodziców i kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i III gimnazjum. Po Mszy św. spotkanie Zespołu Synodalnego.

4.Bóg zapłać rodzinom, które wysprzątały i upiększyły nasz kościół na uroczystość odpustową. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła i otoczenia podejmą Pani: Agata Malaga, Bożena Łagosz, Stanisława Malaga, Marta Szot.

5.Święcimy dzisiaj opłatki na nasze stoły wigilijne. Będą one do nabycia w zakrystii.

6.Szkolne Koło i Parafialna Caritas rozprowadzają tradycyjne odpustowe cukierki. Dostępne są świece wigilijne, a za tydzień, przez kolejne dwie niedziele, można będzie nabywać świąteczne stroiki. Między 10 – 22.12.2018r. w sklepach, w Tymowej będą wystawione Caritasowe kosze na żywność, przeznaczoną na paczki świąteczne dla potrzebujących.

7.Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy upiekli, rozprowadzali i nabywali smaczne tymowskie ciasta. Dzięki temu, przygotowano mikołajowe paczki dla dzieci.

8.Bóg zapłać parafianom, którzy ofiarowali materiał i utwardzili parking przy cmentarzu.

9.Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które wyjeżdżają na zimowy wypoczynek do Krynicy odbędzie się we czwartek (13.12.2018r.) o godz. 18.00 na świetlicy.

10.Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę dziś.

11.Zachęcam do przeczytania fragmentu Pisma Świętego czy artykułu z prasy katolickiej.

Szczęść Boże.