Ogłoszenia parafialne

ogloszenia-520x245  

"Droga do kapłaństwa księdza biskupa Stanisława Salaterskiego"

  https://www.youtube.com/watch?v=iDyixFTUvew&list=UUiI4tFPwLhMAjXxpv9LQxvw&index=2 

XII Niedziela Zwykła – 19.06.2022 r.

1.Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dziś procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.00, w dni powszednie o godz. 18.00. W tygodniu, w liturgii: we wtorek – św. Alojzego Gonzagi, zak. W czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Także zakończenie Oktawy Bożego Ciała z poświęceniem wianków oraz błogosławieństwem dzieci i podziękowaniem dzieciom za modlitwę, udział w procesjach, sypanie kwiatków i dzwonienie. W tym dniu obchodzimy Dzień Ojca. W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy świętej procesja eucharystyczna, na którą zapraszam jeszcze dzieci dzwoniące dzwonkami i sypiące kwiaty. To dzień modlitw o świętość życia kapłańskiego. Ze względu na tę uroczystość, w ten piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. W sobotę – Niepokalanego Serca NMP. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia obejmujemy modlitwą.

2.Zapraszamy wszystkich na dzisiejszy XV Parafialny Festyn Serca. Rozpoczniemy modlitwą na Mszy św. o godz. 14.00, a później spotkamy się na zjeżdżalni, tańcach, oglądając bajkę, próbując swojskiego jadła, jazdy na kucyku i wozem strażackim, na koncertach, biorąc udział w zawodach sportowych i w loterii fantowej. Szczegóły na plakacie. Dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom i młodzieży. Niech nasz udział będzie znakiem i przeżyciem, że tworzymy jedną, solidarną parafialną rodzinę.

3.Przez cały miesiąc czerwiec, po Mszy św. jest odprawiane Nabożeństwo Czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa (w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00).

4.W piątek od 17.00 GODZINA ADORACYJNA.

5.Msza św. na zakończenie roku przedszkolnego i szkolnego w piątek o godz. 8.10. Okazja do spowiedzi w środę i czwartek pół godziny przed Mszą św.

6.Bóg zapłać za dzisiejszą składkę. W przyszłą niedzielę Rada Gospodarcza będzie zbierać ofiary na pracowników kościelnych.

7.Bóg zapłać rodzinom, które wysprzątały kościół i ozdobiły go kwiatami. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła i otoczenia podejmą: Pani Agata Grzesicka, Iwona Obal, Karolina Michalska i Pan Kazimierz Zaczyński.

8.Składam serdecznie „Bóg zapłać” przedstawicielom mieszkańców Centrum, Zadebrza, Strony Płd. i Granic za przygotowanie pięknych ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Za ofiarowanie kwiatów z ołtarzy do naszej świątyni. Dziękuję Straży Pożarnej za asystę i troskę o bezpieczeństwo, Panu organiście, Panu kościelnemu, ministrantom, lektorom, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami, dzieciom I-komunijnym i rocznicowym z kl. IV, osobom niosącym feretrony, sztandary, różaniec i relikwiarz św. Jana Pawła II oraz wszystkim modlącym się na tej uroczystości.

9.Zachęcam do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej.

                                                                                                       Szczęść Boże