Aktualności

Mamy nowych ministrantów

TVL 4938

Z wielką radością 20 listopada 2016 roku w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (patronalne święto liturgicznej służby ołtarza) na Mszy św. o godz. 9.00 wspólnota parafialna powitała pięciu  nowych ministrantów. Obrzędu przyjęcia dokonał go ksiądz proboszcz Jerzy Kawik, ks. Krzysztof Majerczak – zastępca Dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz ojciec Polikarp posługujący na Ukrainie.
Przygotowanie do posługi ministranta rozpoczęto od początku września. W tym czasie chłopcy uczestniczyli w spotkaniach przygotowujących, tzw. zbiórkach. W ich trakcie zapoznali się z przedmiotami liturgicznymi oraz posługą ministranta w trakcie Mszy świętej.  
Nowi ministranci będą mogli odtąd nosić świętą księgę, a także krzyż - zwycięski sztandar naszej wiary. Będą dawać znaki dzwonkami, podawać dary ofiarne, oraz na cześć Boga nosić kadzidło i światło.

Nowym ministrantom gratulujemy i życzymy wytrwałości w pełnionej służbie.
Niech wzorem Św. Dominika Savio przyjaciółmi ich będą zawsze Jezus i Maryja.

Oto nowi ministranci: Jakub Motak, Amadeusz Szewczyk, Tadeusz Pajor, Kamil Martyka oraz Dawid Lasota.

Zapraszamy do galerii.