Aktualności

Dzień Wszystkich Świętych

do-wypominek

We wtorek l listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tej uroczystości wychwala Boga za dar świętości najwspanialszych swoich córek i synów. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa w Mszy św.  

Msze Święte w Uroczystość Wszystkich Świętych: 7.00, 9.00 i 14.00 - na cmentarzu.

Mszy św. o godz. 14.00 będzie przewodniczył ks. Stanisław Salaterski Biskup pomocniczy Diecezji Tarnowskiej.

Na cmentarzu, tradycyjnie zbierane będą ofiary do skarbonek na Seminarium Duchowne w Tarnowie oraz na utrzymanie cmentarza. 

W listopadzie w szczególny sposób modlitewną pamięcią powinniśmy objąć zmarłych. W swojej historii Kościół wypracował wiele form modlitewnej pomocy zmarłym.  

We środę 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św.  tego dnia  o godz. 7.00, 10.oo na cmentarzu oraz o 17.00. 

Tego dnia można również zyskać odpust zupełny dla zmarłych za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie w nich Modlitwy Pańskiej i Wyznania Wiary.

Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy poprzedzili nas w drodze do Domu Ojca.