Aktualności

Tydzień Misyjny w Polsce 23-30.10.2016

IMG 9552

W niedzielę 23 października 2016 r.,  już po raz dziewięćdziesiąty Kościół katolicki obchodzić będzie Światowy Dzień Misyjny. W tym roku obchodzony on  będzie pod hasłem „Ochrzczony to znaczy posłany”.

Światowa Niedziela Misyjna ma na celu zwrócenie uwagi wszystkich katolików na to, że Kościół jest wspólnotą światową – stwierdza dokument Papieskich Dzieł Misyjnych (PDM). Wspólnotą, która stale się rozwija, przede wszystkim w krajach Afryki, Azji, Ameryki Łacińskiej i Oceanii, gdzie Kościół rozwija się najdynamiczniej.

Z tej okazji – w Dniu Misyjnym – we wszystkich świątyniach tradycyjnie już zbierane są ofiary na pomoc dla ok. 1200 najbiedniejszych diecezji na świecie. Jest to największa akcja solidarności na świecie.

Źródła:

 http://episkopat.pl/ochrzczony-to-znaczy-poslany-wkrotce-90-swiatowy-dzien-misyjny/