Aktualności

X Parafialny Festyn Serca

019

Dnia 12 czerwca już po raz dziesiąty w Tymowej odbył się Parafialny Festyn Serca. Był to dla naszej miejscowości taki mały jubileusz. Tego dnia wspomnieniami wracaliśmy do jego początków, a także osób, które nas „natknęły” do organizowania tej imprezy. Był to Mikołaj Janik oraz Grzegorz Janik. Chłopcy, których już między nami nie ma ze względu na ich chorobę, lecz swoim entuzjazmem i otwartością na drugiego człowieka pokazali nam co w życiu jest najważniejsze. Do ich grona ostatnio dołączył Rafał Maciaś, który z kolei swoim zaangażowaniem, ciepłem i serdecznością był duszą tego spotkania.

Festyn rozpoczęła już tradycyjnie Msza św. celebrowana przez zastępcę Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Krzysztofa Majerczaka. W homilii ksiądz Krzysztof zwrócił uwagę na ważność niesienia  pomocy bliźniemu oraz sposoby i formy, w jaki można to czynić. Liturgię Mszy świętej swoim śpiewem ubogaciła jak zawsze niezawodna schola dziecięca.

Po Mszy oficjalnie zabawę rozpoczął ks. proboszcz Jerzy Kawik oraz ks. Krzysztof Majerczak. W pierwszej kolejności wystąpił zespół Alternatywa Bożej Miłości z parafii Czermin. Zespół pod opieką ks. Tomasza Biernata zaśpiewał utwory najsłynniejszych zespołów religijnych. Swoją muzyką i śpiewem chwalili Boga i zarażali radością życia. Następnie na scenie pojawiła się grupa kabaretowa  młodzieży pod opieką pani Teresy Sowy. Treści występu dotyczyły codziennego życia mieszkańców, zbliżających się Światowych Dni Młodzieży oraz ważniejszych uroczystości odbywających się w naszej miejscowości. Trzeba przyznać, że na placu dało się słyszeć się  śmiechy i spontaniczne brawa za właściwe przedstawienie tematyki i charakterów poszczególnych osób. Podziękowali także za dziesięć wspólnych lat wręczając przedstawicielom poszczególnych organizacji własnoręcznie wykonane serca. Aby podtrzymać emocje po kabarecie Marysia, Kasia i Aga rozpoczęły tańce integracyjne z udziałem dzieci. Tancerze wirowali na parkingu prezentując swoje umiejętności. Młodszym pomagali rodzice chętnie z nimi tańcząc. W tym samym czasie strażacy przewozili dzieci samochodem po Tymowej, a zarząd klubu sportowego Tymon – Tymowa prowadził zapisy na V Maraton Serca. I tak po około pół godz. ruszyli maratończycy. W tym roku były to 23 osoby, zdecydowana większość to płeć męska. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Łukasz Górak, natomiast wśród dziewcząt Natalia Motak. Tancerze w dalszym ciągu tańczyli. Natomiast na scenie do występu przygotowywali się aktorzy z grupy teatralnej Tymowioki z bajką pt. „Kopciuszek”. W tym roku scenariusz został wzbogacony o orkiestrę, którą przygotował pan Marek Kalarus. Autorem scenariusza jest pani Dominika Czarnecka, natomiast o stroje dla aktorów zadbała garderobianka pani Grażyna Gicala. Bajka swoją treścią zainteresowała nie tylko małych milusińskich, których było dużo, ale także dorosłych.

Około godz. 17.40 odbył się mecz piłki nożnej ojcowie – synowie, który wygrali tym razem synowie.

Bardzo dużo atrakcji czekało tego dnia na dzieci: jazda  na konikach ze stadniny pana Janickiego z Tymowej, piękne tatuaże, zwiedzanie samochodu strażackiego, zjeżdżanie na dmuchawcu, degustacja przysmaków Tymowskich.

Kolejną atrakcją festynu był koncert grupy regionalnej Michalczowianie. Wykonali oni piosenki biesiadne. Nie zbrakło przy tym tańca. Około godz. 20.00 odbyło się wręczenie nagród oraz pucharów i medali księdza proboszcza. Nagrody dla uczestników V Maratonu Serca zostały ufundowane przez klub sportowy Tymon – Tymowa. Pozostałe przez organizatorów festynu. Wszyscy wytrwali wspaniale bawili się do godz. 21.00.

I za tę wspaniałą zabawę podziękowania kierujemy do:

Pana Zbigniewa Jakóbczyka – właściciela firmy SYSTEM-DACH z Tymowej

Pana Pawła Kuliga - właściciela firmy transportowej KOLTRANS z Tymowej

Państwa Aneta i Wojciech Lasotów

Pana Grzegorza Borowca właściciela FERMY DROBIARSKIEJ z Tymowej

Pana Marka Jakóbczyka – właściciela restauracji ZACISZE

Państwa Marii i Kazimierza Adamik

Państwa Haliny i Floriana Pajor – Zajazd u Florka w Tymowej

Pani Bożeny Bukowiec - właścicielki sklepu spożywczo – przemysłowego „MALINKA”

Zarządu Kółka Rolniczego w Tymowej

Państwa Bernadetty i Andrzeja Rabiaszów

Firmy ART. – EVENT – Łukasz Kornaś

Państwa Małgorzaty i Wincentego Grzesickich– Restauracja „PODZAMCZE” w Melsztynie

Państwa Elżbiety i Andrzeja Mellerów

Zarządu Klubu Sportowego Tymon – Tymowa

Państwa Agnieszki i Andrzeja Kornasiów

Państwa Marty i Pawła Sacha

Pani Agaty Szot Skład Budowlany w Tymowej

Firmy Handlowej „MIDEX” z Krakowa

Firmy Koral z Nowego Sącza

Pani Urszuli Grzyb - Perła Iwkowa

Państwa Bożeny i Włodzimierza Rabiaszów

Hurtownii WRAMEX Jurków

Panu Krzysztofowi Kozarewskiemu

Pani Elżbiecie Ogieli - MOKSiR w Czchowie

Panu Mateuszowi Musiałowi - Zajazd ZAGŁOBA w Jurkowie

Panu Józefowi Janickiemu

Pani Angelice Fitrzyk - Centrum Stylizacji Zawada Uszewska.

 

Osobom, które włączyły się w prace organizacyjno – porządkowe: czyli paniom z kuchni ( Elżbiecie Pachel, Barbarze Janik, Zofii Wrona, Agnieszce Perc, Marcie Zaczyńskiej oraz Anecie Łach) obsługującym grilla: p. Lucynie Święch, p. Marzenie Grzesickiej, p. Grażynie Biernat, straży pożarnej – p. Roman Karnafał, sołectwu – p. Zbigniewowi Chojeckiemu za przywiezienie sceny oraz pomoc podczas samego festynu, pani Annie Smaluch i Małgorzacie Surówka, p. Stępniowi, p. J. Kornasiowi, paniom z Caritasu za przygotowanie fantów na loterię, p. Teresie Sowa i młodzieży za kabaret, p. Dominice Czarneckiej za bajkę „Kopciuszek”, panu Andrzejowi Rabiaszowi za przywiezienie potrzebnego sprzętu, panu Wojciechowi Hilla – dyrektorowi GOK w Iwkowej  za wypożyczenie sceny, młodzieży ŚDM oraz wolontariuszom SKC. Wszystkim tym, którzy chcą pozostać anonimowi. 

I wszystkim obecnym,

Bez wszystkich WAS  Parafialny Festyn Serca by nie zaistniał.

Za dobre serce, które pochyla się nad tymi,

którzy potrzebują pomocy,

za wrażliwą duszę,

która przynagla do czynienia dobra,

za bezinteresowną pomoc i życzliwość

Dziękujemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 http://tarnow.gosc.pl/gal/spis/3234736.Festyn-serca-w-Tymowej

 https://picasaweb.google.com/108973237372543971382/6296867234853084337