Aktualności

Jubileuszowy Zjazd Szkolnych Kół Caritas – Zabawa

DSC01847

Dzień 9 czerwca bieżącego roku na długo pozostanie w pamięci wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas Diecezji Tarnowskiej. Nie tylko ze względu na „barową” pogodę, ale przede wszystkim piękną oprawę słowno – muzyczną oraz świadectwa przedstawione podczas drogi krzyżowej śladami bł. Karoliny w Wał Rudzie oraz Mszę św. w sanktuarium w Zabawie. Spotkanie wyjątkowe, ponieważ już dziesiąte. Rozpoczęło się o godz. 9.30 w Wał Rudzie. Wówczas wyruszyliśmy drogą krzyżową bł. Karoliny. Po nabożeństwie udaliśmy się autokarem do Zabawy, gdzie na placu przy sanktuarium odbyła się Msza św. dziękczynna. Przewodniczył jej ks. bp Leszek Leszkiewicz. W homilii do wolontariuszy mówił:

- Niech trzy słowa: serce, słowo, świadectwo pozostaną w waszej pamięci. Zachęcam was, byście w bardzo osobisty sposób zastanowili się nad tym co nosicie w sercu, w jaki sposób słuchacie Bożego Słowa i w jaki sposób jest w was i realizuje się ta zdolność, by podzielić się z innymi swoją wiarą, dobrocią.

- Bo by wejść do królestwa Bożego trzeba nam zadbać o czyste serce, karmić się na co dzień Bożym słowem i mieć odwagę dzielić się doświadczeniem wiary. Wszelka działalność Kościoła, także Caritas wyrasta z tych trzech rzeczy”.

Po Mszy św. zjedliśmy kiełbaskę z grilla, by mieć siłę do szaleństwa z wodzirejami. Podczas spotkania rozprowadzaliśmy gadżety w ramach projektu „Bilet dla Brata”.

Więcej:  http://tarnow.gosc.pl/gal/spis/3220828.Zjazd-Szkolnych-Kol-Caritas-w-Zabawie

 http://rdn.pl/?p=63371