Aktualności

Święto Caritas Diecezji Tarnowskiej

Święto Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Odbyło się 2 kwietnia 2016r. w Dąbrowie Tarnowskiej w Kościele Parafialnym Matki Bożej Szkaplerznej. Msza św. odprawiona została pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Szkolnych Szkół Caritas, wolontariusze Parafialnych oddziałów Caritas z całej diecezji. Pracownicy placówek Caritas i darczyńcy, którzy otrzymali statuetki „Misericors” – „Miłosierny sercem”, oraz listy gratulacyjne. ( otrzymało ok. 60 osób)

         W homilii biskup podkreślił, iż Caritas to kościelna struktura mająca na celu posłannictwo i charyzmat. Stawia sobie realizowanie czynów Caritas – czyli miłości uczynnej , skutecznej, praktycznej. Dostrzeganie ludzkiej biedy materialnej, niezaradności, opuszczenia, bezdomności, wykluczenia różnego rodzaju, życiowej klęski, oraz samotności.

         O ludziach Caritas bp. Jeż mówił, że to potężna armia , która ma wyobraźnię miłosierdzia, współczujące serce i ręce gotowe do pracy. Ordynariusz diecezji dziękował pracownikom i wolontariuszom, oraz błogosławił na dalszą pracę.

         Uczestnicy uroczystości mieli okazję przejść przez Bramę Miłosierdzia ogłoszoną w roku Jubileuszowym 2015 /2016 i uzyskać odpust jubileuszowy.

         W drodze powrotnej mieliśmy okazję odwiedzić Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie.

Podróż zapewnił nam ks. Józef z Iwkowej, który corocznie organizuje wyjazd na spotkania, przed Świętem Miłosierdzia Bożego.