Aktualności

Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz trzeci.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to propozycja przeżycia wielkopostnego nabożeństwa w sposób niekonwencjonalny –doświadczając trudu i bólu, przełamując własne słabości. W trakcie długiej, ponad 40-kilometrowej wyprawy uczestnicy mają czas na refleksję i osobiste spotkanie z Bogiem. Ta idea powszechna jest od kilku lat w całej Polsce. W tym roku wszystkie EDK odbywające się w diecezji tarnowskiej patronatem objął biskup ordynariusz Andrzej Jeż.

Po raz trzeci EDK odbędzie się z Tymowej do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. W tym roku przygotowane zostały trzy trasy. Zachęcamy wszystkich, aby dołączyli 18.03.2016 r do wytrwałych i wyruszyli na osobistą drogę krzyżową. Szczegóły tras znajdują się na stronie internetowej. Zapisy odbywać się będą przez Internet na stronie www.edk.org.pl. 

 EDK z Tymowej do Limanowej rozpocznie się mszą św. 18 marca (piątek) o godz. 20.00 w kościele parafialnym w Tymowej. Przed mszą św. od godz. 19.00, w zakrystii bocznej po lewej stronie od wejścia głównego do kościoła odbędzie się rejestracja uczestników i rozdanie rozważań, opisu trasy i innych pomocy potrzebnych uczestnikom – koszt pakietu 10 zł. Proponuje się zabranie drewnianego krzyża –będą przygotowane i rozdawane w zakrystii.

 DSC 5004

 

DSC 4961

DSC 5025

foto edk3