Aktualności

Kolędnicy misyjni - „CRISTO CAUSAI RAICU", czyli „ODDALI ŻYCIE DLA CHRYSTUSA”

TVL 0981

Już dwudziesty trzeci raz kolędnicy misyjni diecezji tarnowskiej pojawią się w naszych domach, by dzielić się radością z pamiątki narodzin Zbawcy świata. Będą oni odwiedzać domy, a w nich na drzwiach, które dla nich się otworzą, tradycyjnie umieszczą napis: C+M+B 2015 (/Christus mansionem benedicat/ – niech Chrystus błogosławi temu domowi). Z tym bowiem przychodzą: żeby dobrze życzyć.

Kolędnicy, posłani w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, powędrują do wielu domów i mieszkań, bo dzieci i młodzież – jak nam przypomina papież Franciszek w orędziu na Światowy Dzień Misyjny 2015,„zdolni są jeszcze do dawania odważnego świadectwa i do podejmowania szlachetnych czynów”. W uroczystość Objawienia Pańskiego przeżywać będziemy Misyjny Dzień Dzieci. Wtedy właśnie, za przykładem Mędrców, kolędnicy misyjni przyniosą Jezusowi w darze swój trud kolędowania, radości i smutki z nim związane, a także zebrane ofiary, które będą przeznaczone na pomoc ich rówieśnikom w Afryce, Ameryce Południowej , Azji.

Uroczyste posłanie Kolędników Misyjnych w naszej parafii odbyło się w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia na Mszy św. o godz. 9.00. Kolędnicy przygotowali liturgię, przedstawili krótką scenkę nawiązującą tematycznie do hasła tegorocznej kolędy misyjnej, otrzymali błogosławieństwo i zostali rozesłani do „dzielenia się wiarą” i zbierania funduszy na cele misyjne po terenie naszej parafii.