Aktualności

ŚWIĘTY MIKOŁAJ U TYMOWSKICH DZIECI

DSC 7807

Dzień 5 grudnia w naszej miejscowości był dniem wielkiej radości, gdyż odwiedził nas Święty Mikołaj. Spotkanie odbyło się w świetlicy gminno - parafialnej o godz. 10.00. Bardzo licznie przybyłe dzieci i dorośli oczekiwali Miłego Gościa z niecierpliwością. W pewnym momencie usłyszeliśmy muzykę dobiegającą z oddali. Większość wypatrywała za okno z ciekawości co się dzieje. Zobaczyliśmy zespół muzyczny w składzie: Patrycja Kulig – skrzypce, Grzegorz Kulig – akordeon oraz Jaku Pachel – saksofon, dwóch aniołków oraz św. Mikołaja. Po przybyciu na salę Mikołaj przywitał się ze wszystkimi. Zmęczonemu drogą a zarazem uśmiechniętemu Gościowi śpiewaliśmy piosenki oraz recytowaliśmy wiersze. Warunkiem otrzymania „pysznej” paczki od św. Mikołaja była odpowiedź na zadawane pytania. Każda grupa wiekowa miała jakieś pytanie oraz zadanie do wykonania w najbliższym tygodniu. Mianowicie każdy uczestnik spotkania począwszy od przedszkolaka miał do spełnienia dobry uczynek. Zadanie to było o tyle ułatwione, że przedszkolaki miały w tygodniu spełnić jeden dobry uczynek, pierwszaki dwa, drugaczki trzy, trzeciaki cztery i tak dalej. Nawet Mikołaj nie oszczędził rodziców, którzy muszą czuwać nad całością działań. Niektórzy wzięli sobie prośbę Mikołaja do serca, ponieważ po spotkaniu zgłosili się do porządkowania świetlicy. Mikołaj miał przygotowane 150 paczek, więc pomagały mu w ich rozdawaniu aniołki.  Po odebraniu paczek przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia ze Świętym Mikołajem. Żegnając się z nami Św. Mikołaj obiecał że wróci do  nas za rok. Więc do zobaczenia Mikołaju....

W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym „ŚWIĘTYM MIKOŁAJOM” za pomoc w zorganizowaniu czasu radości i niespodzianki, a więc wszystkim kochanym mamom, które upiekły pyszne ciasta. Pani Bożenie Łagosz opiekunce świetlicy za piękną dekorację, panu Tomaszowi Leszczyńskiemu za fotoreportaż oraz św. Mikołajowi, że zechciał nas odwiedzić.

Wdzięczni opiekunowie oraz wolontariusze Szkolnego Koła Caritas