Aktualności

„Dziś jest noc zaczarowana, dziś spełniają się marzenia…” - czyli jak obchodziły Andrzejki dzieci należące do PDMD oraz uczęszczające na świetlicę w Tymowej

12311410 1670227073195180 615172339 o1„Od północy wieje wiatr
       Coś się stanie, coś się dzieje,
       Święty Andrzeju daj znać
    Co się z nami będzie dziać...?”

Od najdawniejszych czasów, pod koniec roku, kiedy dni stawały się krótsze a wieczory dłuższe, młodzież zbierała się w  domu, aby wspólnie śpiewać i bawić się. Działo się to w  wigilię św. Andrzeja, czyli 29 listopada. Dzień ten nazywano także dniem podejmowania najwłaściwszych decyzji.

                Wierni tradycji  na świetlicy gminno – parafialnej zorganizowaliśmy zabawę andrzejkową dla dzieci należących do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci oraz uczęszczających na świetlicę gminno - parafialną. W tym dniu pomieszczenia na świetlicy zamieniły się w sale balowe. Ania Augustyn, Justyna Kantek, Karolina Jeleń, Iza Guziana i Emilka Grzesicka zadbały o to, aby impreza „kręciła” się cały czas. Rolę DJ przejęli Kamil Bednarek i Patryk Malaga. Oprócz tańców nie zabrakło wróżb i konkursów.  Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się kto jako pierwszy będzie bogaty i zdobędzie wymarzony zawód. O zaplecze kuchenne dbała pani Bożena Łagosz z Kasią Włodarczyk i Sylwią Gnylą. Było smacznie, wesoło i kolorowo.

Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość… no cóż…zawsze  może się spełnić, bo tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.

Tego dnia wieczorem zabawę andrzejkową miała też  młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna. Bawiliśmy się do godz. 22.00.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować te spotkania. Przede wszystkim rodzicom za sprawowanie opieki nad zabawą gimnazjalistów czyli paniom Marcie Zaczyńskiej, Joannie Chojeckiej, Małgorzacie Surówce oraz Marzenie Grzesickiej. Pani Renacie Malaga za dostarczenie jedzonka, a księdzu proboszczowi Jerzemu Kawikowi za sponsorowanie obydwu imprez.

Wolontariusze i opiekunowie Szkolnego Koła Caritas