Aktualności

Mamy siedmiu nowych ministrantów i pięciu lektorów.

TVL 0620

Z wielką radością 22 listopada w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza) na Mszy św. o godz. 9.00 wspólnota parafialna powitała siedmiu  nowych ministrantów. Obrzędu przyjęcia dokonał go ksiądz proboszcz Jerzy Kawik oraz ks. Krzysztof Majerczak– zastępca Dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej.
Przygotowanie do posługi ministranta rozpoczęto od początku września. W tym czasie chłopcy uczestniczyli w spotkaniach formacyjnych. W ich trakcie zapoznali się z przedmiotami liturgicznymi oraz posługą ministranta podczas Mszy świętej.  
Nowi ministranci będą mogli odtąd nosić świętą księgę, a także krzyż - zwycięski sztandar naszej wiary. Będą dawać znaki dzwonkami, podawać dary ofiarne, oraz na cześć Boga nosić kadzidło i światło.

Natomiast pięciu  chłopców z klasy I gimnazjum w sobotę 21 listopada  o godz. 10.00 w parafii Czchów przyjęło  uroczyste błogosławieństwo posługi lektora z rąk ks. biskupa Władysława Bobowskiego.

Oto nowi ministranci: Karol Leszczyński, Radosław Salaterski, Jakub Mida, Łukasz Mida, Wojciech Kołodziej, Jakub Pajor i Kamil Chojecki.

Najmłodsi lektorzy: Jakub Gicala, Jakub Zaczyński, Radosław Salaterski, Przemysław Chojecki oraz Artur Łach. 

Gratulujemy i życzymy owocnej służby przy ołtarzu Pańskim!

Zdjęcia  w galerii.