Aktualności

Uroczystości listopadowe

wielki post

Dzień Wszystkich Świętych jest to "uroczystość tych, którzy są zbawieni i cieszą się wieczną szczęśliwością w niebie" (KKK). Należą do nich nie tylko kanonizowani i błogosławieni, ale także święci bezimienni, którym Kościół w sposób szczególny chce oddać hołd.

Msze Święte w Uroczystość Wszystkich Świętych:

7.00, 9.00 i 14.00 - na cmentarzu.

Msze Święte 2 Listopada -  Dzień Zaduszny:

7.00, 9.00 - na cmentarzu i 17.00

"Każde życie, nawet najmniej znaczące dla ludzi,

ma wieczną wartość przed oczami Boga".

Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny dla dowolnie obranej duszy w czyśćcu cierpiącej. Aby go zyskać należy: nawiedzić kościół, przyjąć Komunię św. i odmówić modlitwy: Ojcze nasz..., Wierzę w Boga... i dowolną modlitwę w intencjach Ojca św. Do uzyskania odpustu zupełnego wymagane jest ponadto wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. Ponadto wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych również mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej w danym dniu.