Aktualności

APEL PAPIESKI – JAN PAWEŁ II „PAPIEŻ RODZINY”

TVL 8783

W niedzielę 11 października obchodziliśmy XV już Dzień Papieski pod hasłem JAN PAWEŁ II - PAPIEŻ RODZINY. Jan Paweł II w czasie swego pontyfikatu podejmował wiele ważnych zagadnień. Jednym z nich była rodzina. Kiedyś powiedział, że chciałby zostać zapamiętany jako papież rodziny.

Tego dnia wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przedstawili program słowno – muzyczny przybliżający postać naszego rodaka. Piękne piosenki, recytacje, refleksje Karola Wojtyły, fragmenty jego wystąpień wzbudziły autentyczne wzruszenie i niejednego widza chwyciły za serce. Całość została zakończona hymnem Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Krakowie, a jego ponadczasowe słowa jak najbardziej wplatają się w ten piękny dzień.  „Więc odrzuć lęk i wiernym bądź, Swe troski w Panu złóż. I ufaj, bo zmartwychwstał i wciąż Żyje Pan, Twój Bóg!

Tradycyjnie przed kościołem tego dnia została przeprowadzona zbiórka pieniędzy na stypendia dla zdolnej młodzieży.  

Zdjęcia z apelu w galerii.