Aktualności

Gimnazjaliści pielgrzymowali na Jasna Górę

12083904 1657642027787018 169226884 n

30 września uczniowie klasy II i III naszego gimnazjum wraz z wychowawcami i księdzem proboszczem odbyli pielgrzymkę do Częstochowy. Mimo chłodnego, jesiennego dnia wśród uczestników panowała gorąca atmosfera. Po przyjeździe na miejsce zwiedziliśmy Skarbiec, w którym zgromadzone są dary zwane wotami. Obok eksponatów o wielkiej wartości artystycznej: jak monstrancje, kielichy, czy biżuteria, znajdują się drobne przedmioty, mające charakter pamiątkowy i uczuciowy, zawierające cząstkę ludzkiego życia; cierpienia, radości, doznanych łask.

O godzinie 11 uczestniczyliśmy we mszy świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu. Następnie rozważaliśmy stacje Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich.

Kolejnym punktem naszej pielgrzymki było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach i Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" Budowany ośrodek „to duchowy kościół św. Jana Pawła II, wotum dziękczynne narodu polskiego oraz wszystkich ludzi dobrej woli, którym bliska była Osoba i dzieło Jana Pawła II  bez względu na ich narodowość i wyznanie.”

Około godziny 19 wróciliśmy do Tymowej. Tak przeżyty dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników wyjazdu.