Aktualności

Synaj w Krynicy - Zdroju

Dnia 26 września młodzież oraz wolontariusze SKC z naszej parafii uczestniczyli w trzecim spotkaniu „Synaj” przygotowującym do ŚDM, tym razem w Krynicy-Zdroju. Razem z nami było około 3 tysięcy młodych z całej diecezji tarnowskiej. Zawiązanie wspólnoty rozpoczęło się o godz. 13.00 w budynku MOKSiR. Zostaliśmy przywitani przez Burmistrza Miasta Krynica-Zdrój, ks. Pawła Górskiego, koordynatora ŚDM w Diecezji Tarnowskiej, dziekana dekanatu krynickiego oraz ks. Andrzeja Farona, odpowiedzialnego w czasie przygotowań za okręg gospodarzy spotkania. Po przemówieniach na tafli lodowiska pojawiły się uroczyście wniesione znaki poprzednich ŚDM i obejmująca je swoją rozpiętością flaga Polski. Natomiast młodzi w postawie stojącej odśpiewali hymn narodowy. Następnie uczestnicy z kamieniem i słowem "Zwycięzcy dam manny ukrytej i dam mu biały kamyk, a na kamyku wypisane imię nowe, którego nikt nie zna oprócz tego, kto [je] otrzymuje" (Ap 2,17) wyszli na Górę Parkową. Na miejscu, na kamieniu wypisali swoje imię – chrzcielne lub imię z bierzmowania i odnowili przyrzeczenie chrzcielne. Kolejno zeszli do Krynickiej Pijalni, aby uczestniczyć w Eucharystii. Mszę Świętą odprawił ks. prał. Bogusław Skotarek, a słowo do młodych skierował ks. Piotr Adamczyk.

Po Eucharystii był czas na rozmowy oraz wspólne biesiadowanie. Pomimo zimnej i deszczowej pogody atmosfera w sercach była gorąca. Mogliśmy to zauważyć podczas prowadzonej przez nas akcji "Bilet dla Brata". Wiele osób dołączyło się do akcji oraz zadeklarowało chęć jej przeprowadzenia w swoich miejscowościach.

Więcej można poczytać na  http://tarnow.gosc.pl/doc/2727444.Msza-w-Pijalni