Aktualności

Ogólnopolskie Spotkanie Szkolnych Kół Caritas w Rzeszowie.

DSCF9405 

Dnia 13 września bieżącego roku wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z Tymowej uczestniczyli w Ogólnopolskim Zjeździe Szkolnych Kół Caritas w Rzeszowie. Był to czas podziękowania Bogu i ludziom za dzieła miłosierdzia oraz czas dawania świadectwa swojej działalności. Mogliśmy usłyszeć o działalności powołanego 20 lat temu pierwszego w Polsce Szkolnego Koła Caritas. O godz. 9.00 rozpoczęliśmy od hali Podpromie Marsz Miłosierdzia ulicami centrum Rzeszowa. Podczas marszu zatrzymywaliśmy się przy 6 stacjach z hasłami św. s. Faustyny dotyczącymi miłosierdzia. Przypomnieliśmy sobie osoby, które swoim życiem pokazywały jak dostrzec w świecie drugiego człowieka. Byli to: św. Maksymilian, św. Brat Albert, Bł. Matka Teresa z Kalkuty, św. Jadwiga Królowa oraz św. Jan Paweł II. Podczas pochodu nie zabrakło śpiewu, radości i tańca. Był ten zjazd, jak to określiła jedna z wolontariuszek naszego koła „cudownym przeżyciem”. Na zakończenie pochodu w Ogrodach Bernardyńskich uczestniczyliśmy we Mszy św. pod przewodnictwem J.E. Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Po zakończonej Mszy św. i udzielonym błogosławieństwie wróciliśmy do domu wstępując po drodze do MacDonalda.

Nasz wyjazd można podsumować słowami św. Faustyny: „Dopomóż mi, Panie, aby serce moje było miłosierne, bym czuła ze wszystkimi cierpieniami bliźnich. Nikomu nie odmówię swego serca”.