Aktualności

IX ZJAZD SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS

DSC 0385

17 czerwca  w Grybowie już po raz dziewiąty odbył się Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas. Przyjechało ponad 1400 osób wraz z księżmi asystentami i opiekunami.

Zjazd rozpoczął się uroczystą Eucharystią, której przewodniczył ks. prałat Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej. W homilii  dziękował młodym ludziom za ich wrażliwość na drugiego człowieka i jego potrzeby.
Po Mszy św. uczestnicy spotkania obejrzeli występ przygotowany przez SKC z Laskowej. Mieli także okazję zwiedzić miasteczko. O godz. 12.30 udaliśmy się w barwnym korowodzie pod eskortą policji na stadion „Grybovii”, aby uczestniczyć we wspaniałej agapie. Ledniccy wodzirejowie bawili wszystkich, którzy byli na płycie stadionu. Nie zabrakło także smakołyków dla ciała.

Oprócz wspaniałej zabawy, dzieci i młodzież ze SKC zapoznała się z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Priorytetowym  zadaniem dla Caritas będzie przeprowadzić akcję „Bilet dla Brata”. Koordynatorami projektu z ramienia Szkolnych Kół zostali Magdalena Bednarek z Tymowej oraz ks. Paweł Ryś posługujący w parafii Zgórsko. Na spotkaniu byli obecni także przedstawiciele Zespołu Diecezjalnego ds. ŚDM – koordynator diecezjalny ks. Paweł Górski oraz Anna Szczepanek odpowiedzialna za Sekcję Wolontariatu.

Pełni niezwykłych wrażeń z „naładowanymi akumulatorami” do dalszej pracy wróciliśmy do domu.