Aktualności

IX Parafialny Festyn Serca już za nami. Zapraszamy za rok.

DSC 6390

Dnia 14 czerwca już po raz dziewiąty w Tymowej odbył się festyn parafialny. Do tej imprezy przygotowuje się cała miejscowość, bez wyjątku. Jedni przygotowują przedstawienie teatralne, inni kabaret, jeszcze inni dbają o przywiezienie sceny i potrzebnych „rzeczy” do pracy, gospodynie Tymowskie pieką wyśmienite ciasta. Młodzież i dzieci pod okiem „instruktorów” przygotowują tańce, śpiew, gry i zabawy. W dniu samego, tego rodzinnego spotkania można liczyć na pomoc każdego tymowiaka. Pogoda tego roku dopisała, przez cały dzień było pięknie, wręcz upalnie.

Festyn rozpoczęła już tradycyjnie Msza św. celebrowana przez zastępcę Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Piotra Grzankę. W homilii ksiądz Piotr mówiąc pomnażaniu talentów jakie otrzymaliśmy od Boga mówił o rozsiewaniu dobra i udzielaniu pomocy drugiemu człowiekowi oraz  o wzajemnej integracji kilku pokoleń. Życzył nam także, aby duch tej pomocy nie zaginął. Liturgię Mszy świętej swoim śpiewem ubogaciła dziecięca schola działająca przy naszej parafii. Patronat honorowy nad naszą imprezą zgodzili się objąć: Biskup Pomocniczy Diecezji Tarnowskiej  ks. Stanisław Salaterski, Starosta Brzeski Andrzej Potępa,  Dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Ryszard Podstołowicz, Burmistrz Czchowa Marek Chudoba. Natomiast medialny Radio RDN Małopolska oraz Czas Czchowa.

Po Mszy oficjalnie zabawę rozpoczął prowadzący imprezę Łukasz Kornaś oraz ks. Piotr Grzanka i proboszcz ks. Jerzy Kawik.  W pierwszej kolejności wystąpiła młodzież z polonezem. Ćwiczyli dzielnie z p. Pauliną Marzec przez dwa tygodnie. Efekt zjawiskowy.

Następnie na scenie pojawił się zespół „Akustic Team” z Rajbrotu, który przedstawił nam utwory znanych światowych wokalistów. Dziewczyny śpiewały w języku angielskim, włoskim, francuskim oraz oczywiście polskim.

Kolejno z programem wystąpiła się grupa kabaretowa  młodzieży pod opieką pani Teresy Sowy. Treści występu dotyczyły codziennego życia mieszkańców, oraz ważniejszych uroczystości odbywających się w naszej miejscowości. Trzeba przyznać, że na placu dało się słyszeć się  śmiechy i spontaniczne brawa za właściwe przedstawienie tematyki i charakterów poszczególnych osób.

Później  na scenę w pięknych strojach wdeptali „Mali Iwkowianie”, tańcząc i śpiewając.

O godz. 16.30 na scenie pojawił się zespół „Fragua” ze wspaniałym religijnym rockiem.

Po występie naszych gwiazd muzycznych i tanecznych na scenie pojawiła się grupa teatralna Tymowioki z bajką pt „Czerwony Kapturek po Tymowsku ”. Wspaniała gra aktorska przyciągnęła wszystkich najmłodszych. Mali milusińscy śmiali się do łez. Autorami bajki są p. Dominika Czarnecka oraz p. Grażyna Gicala, natomiast reżyserem p. Dominika Czarnecka.

Około godz. 17.40 odbyły się zawody sportowe: mecz piłki nożnej ojcowie – synowie w którym wygrali ojcowie. W tym samym czasie na scenie odbywały się konkury zabawy i tańce. Odbył się czwarty MARATON SERCA liczący ok. 2 km przygotowany i przeprowadzony przez zarząd klubu sportowego TYMON – TYMOWA z pomocą strażaków. W biegu wzięło udział 40 zawodników w różnym wieku. Na miejsce dotarli wszyscy. Zwycięzcą okazał się Adrian Augustyn.

Bardzo dużo atrakcji czekało tego dnia na dzieci: jazda  na konikach ze stadniny pana Janickiego z Tymowej, piękne tatuaże, zwiedzanie samochodu strażackiego oraz przejażdżka nim, zjeżdżanie na dmuchawcu, skakanie na trampolinie, degustacja przysmaków Tymowskich.

Kolejną atrakcją festynu był koncert zespołu „Mali giganci” z Tymowej. Wykonali piosenki biesiadne z dedykacją dla organizatorów, sponsorów oraz wszystkich, którzy pomagali przy festynie. Następnie odbyło się wręczenie nagród oraz pucharów i medali księdza proboszcza. Wszyscy wytrwali wspaniale bawili się do godz. 21.00.

I za tę wspaniałą zabawę, z której pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie chorych dzieci i dofinansowanie wypoczynku letniego w Kołobrzegu podziękowania kierujemy do:

Firmy ART. – EVENT – Łukasza Kornasia

Pana Jakóbczyka Zbigniewa właściciela FIRMY DEKARSKIEJ w Tymowej

Pana Kuliga Pawła – właściciela firmy transportowej KOLTRANS w Tymowej

Państwa Grzesickich  Wincentego  i Małgorzaty -  właścicieli Restauracji POZDAMCZE w Melsztynie

Państwa Anety i Wojciecha Lasotów

Firmie SEKO z Tymowej

Panu Markowi Jakóbczykowi właścicielowi restauracji ZACISZE w Gosprzydowej

Państwa Marii i Kazimierza Adamików

Pana Grzegorza Borowca właściciela FERMY DROBIARSKIEJ w Tymowej

Państwa Bernadetty i Andrzeja Rabiaszów 

Państwa Haliny i Floriana Pajor

Pana Pawła Sachy

Państwa Elżbiety i Andrzeja Mellerów

Zarządu Kółka Rolniczego w Tymowej

Zarządu Klubu Sportowego Tymon – Tymowa

Firmy Handlowej Midex z Krakowa

MOKSiR w Czchowie

Państwa Edwarda i Anny Jeleń z Tymowej

Pana Włodzimierza Rabiasza,

Restauracji „Perła” w Porąbce Iwkowskiej

Sklepu spożywczo – przemysłowego MALINKA Bożena Bukowiec

Pani Moniki Bednarek – właścicielki Zakładu Fryzjerskiego w Jurkowie

ZAJAZDU ZAGŁOBA w Jurkowie za wypożyczenie parasoli

Firmy KORAL za przekazanie lodów

Starostwa Powiatowego w Brzesku za zafundowanie nam na nagrody dwóch laptopów.

Rodziców uczniów klasy III gimnazjum z rocznika 2014 za zestaw garnków.

Naszych gimnazjalistek Agnieszki Bolechała, Marysi Sowa, Katarzyny Kostrzewa i Moniki Chojeckiej za przekazanie nam nagrody – tableta wygranej na konkursie w Iwkowej.

Organizatorzy składają podziękowania tym, którzy aktywnie  włączyli w prace organizacyjno – porządkowe tegorocznego festynu parafialnego czyli:

 • paniom z kuchni – p. Elżbiecie Pachel, p. Luizie Zgraja, p. Dorocie Kostrzewie, p. Anecie Łach, p. Grażynie Biernat, p. Katarzynie Bukowiec, p. Renacie Lis. 
 • paniom obsługującym grilla – p. Małgorzacie Surówka oraz p. Edycie Rutkowskiej,
 • panu Józefowi Janickiemu za ufundowanie przejażdżek konnych,
 • straży pożarnej za utrzymanie porządku,
 • panu sołtysowi Zbigniewowi Chojeckiemu za koordynowanie pracami związanymi ze składaniem sceny, p. Franciszek Kalarus i p. Mieczysław Wrona (transport sceny), p. Piotrowi Chojeckiemu, p. Jerzemu Kornasiowi, p. Andrzejowi Kornasiowi, p. Tadeuszowi Janikowi, p. Mirosławowi Janikowi,p. Krzysztofowi Janikowi, p. Rafałowi Mróz, p. Stanisławowi Włodarczykowi, p. Jakubowi Bajerowi, p. Marcinowi Michalskiemu, p. Grzegorz Pachlowi,
 • panu Andrzejowi Rabiaszowi  za przywiezienie potrzebnego sprzętu,
 • panu Wojciechowi Hilla – dyrektorowi GOK w Iwkowej za wypożyczenie sceny,
 • panu Jakubowi Bajerowi za podarowanie własnoręcznie wykonanych prac z drewna,
 • pani Krystynie Pajor za upieczenie pysznego chleba,
 • pani Jadwidze Heród za przygotowanie nam oscypków
 • wspaniałym gospodyniom tymowskim za wyśmienite ciasto!!!

I wszystkim obecnym,

Bez wszystkich WAS  Parafialny Festyn Serca by nie zaistniał. 

Dziękujemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zdjęcia w galerii.