Aktualności

Ekstremalna Droga Krzyżowa z Tymowej do Limanowej po raz drugi

DSC 4982

Po raz drugi 27 .03. 2015 roku odbyła się Ekstremalna Droga Krzyżowa z naszej parafii do sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.  Kiedy rok temu zrodził się pomysł wytyczenia trasy i zorganizowania przejścia,  równocześnie nasuwała się myśl –czy będą chętni zmagać się całą noc z długa trasą i  własną niemocą? Ku zaskoczeniu, idea znana w krakowskich środowiskach  studenckich znalazła wielu naśladowców w mniejszych. W pierwszej EDK z Tymowej do Limanowej wzięło udział ok. 200 osób, a w tegorocznej 220, w tym z Tymowej 63 osoby.  Wyznaczono dwie trasy – dłuższą  -45 km i krótszą -40 km. Obydwie dosyć trudne, bo trzeba było pokonać kilka stromych wzniesień –najtrudniejsze podejście było od Laskowej przez las w kierunku wyciągu  na Łysej Górze. Aura nie była sprzyjająca – padał deszcz, wiał wiatr, widoczność ograniczała mgła, a gdzie nie było asfaltu droga była rozmokła i błotnista. Wydawało się, że w takiej sytuacji wielu zrezygnuje. Ale ani deszcz, ani chłód nie przeszkodziły tym, którzy mają hart ducha i potrzebę  pokonania własnych słabości. Bo ,,nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie…’’ Warto przypomnieć, że pątnicy idą w kilkuosobowych grupach,  w milczeniu, rozważając kolejne stacje drogi krzyżowej.

Msza św. na rozpoczęcie drogi odbyła się w Tymowej o godzinie 20.00, a o 21.00 wyruszyli na trasę. Pierwsi dotarli do celu już po 5.00, ostatni ok. 9.00. Nie sposób było ich nie zauważyć – ubłoceni, zmęczeni, ale zadowoleni, że osiągnęli cel. Mamy nadzieję, że za rok również nie zabraknie tych, którym nie straszny chłód, ból i zmęczenie…

Zapraszamy do oglądnięcia fotoreportażu na naszej stronie oraz https://picasaweb.google.com/108973237372543971382/FotoreportazZEkstremalnejDrogiKrzyzowej2015TymowaLimanowaFotJDebiec