Aktualności

Triduum Paschalne - nabożeństwa

W Wielki Czwartek – Pamiątka Ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. W Wielki Czwartek nabożeństwo zakończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i prywatną adoracją do 22.00.

Wielki Piątek – Pamiątka Męki i Śmierci Zbawiciela. Rano o godz. 8.00 rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. Następnie będzie udzielona Komunia św. dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Liturgii Wielkiego Piątku. O godz. 11.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, na którą  przyniosą skarbonki wielkopostne ze swoją, dziecięcą jałmużną postną.

O godz. 18.00 Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża i Komunią św. rozpocznie się o godz. 18.30 i potrwa do godz. 23.00. O godz. 21.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia i nie osiągnęli 60 obowiązuje post ścisły i abstynencja.  

W Wielką Sobotę czuwanie przy Grobie Pańskim rozpocznie się od godz. 8.00. Święcenie pokarmów co pół godziny od godz. 9.00 – 11.00. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończy się o 21.00. Na Wigilię Paschalną proszę  przynieść ze sobą świece.