Aktualności

„Dziś jest noc zaczarowana, dziś spełniają się marzenia…” - czyli jak obchodzono Andrzejki przez PDMD na świetlicy

„Od północy wieje wiatr
       Coś się stanie, coś się dzieje,
       Święty Andrzeju daj znać
    Co się z nami będzie dziać...?”

Od najdawniejszych czasów, pod koniec roku, kiedy dni stawały się krótsze a wieczory dłuższe, młodzież zbierała się w  domu, aby wspólnie śpiewać i bawić się. Działo się to w  wigilię św. Andrzeja, czyli 29 listopada. Dzień ten nazywano także dniem podejmowania najwłaściwszych decyzji.

                Wierni tradycji  na świetlicy gminno – parafialnej zorganizowaliśmy zabawę andrzejkową dla dzieci należących do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. W tym dniu pomieszczenia na świetlicy zamieniły się w sale balowe. Zabawę rozpoczęły baśniowe postacie Kubuś Puchatek i Koziołek Matołek. Maskotki wirowały z dziećmi podczas tańców. Po chwili pojawił się kolorowy klaun z różnymi ciekawymi zabawkami. Najwięcej frajdy sprawiła dzieciom słuchawka z której pryskała woda. W kuchennym kąciku  kosmetyczka Sylwia z klasy IIIg malowała dzieciom twarze. Natomiast Wiktoria i Sylwia z IIg przygotowywały poczęstunek dla wszystkich uczestników, dbając jednocześnie, żeby niczego na stole nie zabrakło. Wiele śmiechu i radości dostarczyły dzieciom przepowiednie, którymi zajmowali się wolontariusze z klasy Ig i VI.  Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się kto jako pierwszy będzie bogaty i zdobędzie wymarzony zawód. Rolę DJ przejęli Kasia W.,  Kasia K., Łukasz G. i Patryk M.

Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość… no cóż…zawsze  może się spełnić, bo tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.

Tego dnia wieczorem zabawę andrzejkową miała też  młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna. Bawiliśmy się do godz. 22.30.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować te spotkania. Przede wszystkim rodzicom oraz ks. proboszczowi.

DSC 0690