Aktualności

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z inauguracją Roku Życia Konsekrowanego

Umiłowani Diecezjanie!

Ojciec Święty Franciszek ogłosił rozpoczynający się za niedługo nowy rok kościelny Rokiem Życia Konsekrowanego.

W związku z tym, pragnę bardzo serdecznie zaprosić wszystkie osoby konsekrowane - Siostry Zakonne, Ojców i Braci - na inaugurację tego ważnego, eklezjalnego wydarzenia w sobotę, 29 listopada 2014 r. Początek uroczystości przewidywany jest na godzinę 16.00 w kościele Księży Filipinów w Tarnowie, skąd osoby konsekrowane udadzą się procesyjnie do katedry tarnowskiej. O godzinie 17.00 zostaną odprawione Nieszpory połączone z czuwaniem modlitewnym do godziny 18.00. Głównym punktem spotkania będzie Msza święta inaugurująca w naszej diecezji Rok Życia Konsekrowanego.

W trosce o rozwój życia zakonnego, będącego fundamentem świętości całej wspólnoty Kościoła, zwracam się z prośbą do wszystkich Diecezjan o modlitwę w intencji osób konsekrowanych, a szczególnie o nowe powołania do tej szlachetnej i odpowiedzialnej służby w Kościele.

Wszystkim Diecezjanom udzielam pasterskiego błogosławieństwa

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

 Żródło: http://www.diecezja.tarnow.pl/index.php/kuria/komunikaty/5423.html