Aktualności

Uroczystość pogrzebowa śp. Marii Salaterskiej

TVL 7855

30 października 2014 odeszła do domu PanaMaria Salaterska, mama naszego rodakaks. biskupa Stanisława Salaterskiego. Eucharystii przewodniczyli czcigodni pasterze  abp Stanisław Budzik metropolita lubelski, ordynariusz diecezji tarnowskiej ks. bp Andrzej Jeż, biskupi pomocniczy naszej diecezji ks. bp Władysław Bobowski, ks. bp Wiesław Lechowicz, ks. bp Jan Piotrowski oraz ks. bp Jan Zając z archidiecezji krakowskiej. Ks. bp  Jan przywiózł list kondolencyjny dla rodziny zmarłej od kardynała Stanisława Dziwisza.  We Mszy św. wzięli udział księża diecezji tarnowskiej, siostry zakonne, delegacji parafii w których ks. Bp Stanisław pracował, klerycy seminarium duchownego w Tarnowie, liczni parafianie z Tymowej oraz zaprzyjaźnionych parafii, a także przyjaciele rodziny. Podczas homilli Ks. Biskup Andrzej Jeż  wspominał ś.p. Marię, jako osobę nigdy nie rozstającą się z różańcem, chętną do pomocy w parafii, angażującą się w pomoc dla drugiego człowieka. Wyraził wdzięczność za trud wychowania, a w szczególności za pomoc ks. bp Stanisławowi w  realizowaniu jego kapłańskiego powołania.

Zdjęcia z uroczystości pogrzebowej dostępne w galerii.