Aktualności

Wszystkich Świętych

do-wypominek

W sobotę l listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tej uroczystości wychwala Boga za dar świętości najwspanialszych swoich córek i synów. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa w Mszy św.  

Msze Święte w Uroczystość Wszystkich Świętych:

7.00, 9.00 i 14.00 - na cmentarzu.

Mszy św. o godz. 14.00 będzie przewodniczył ks. Stanisław Salaterski Biskup pomocniczy Diecezji Tarnowskiej.

Na cmentarzu, tradycyjnie zbierane będą ofiary do skarbonek na Seminarium Duchowne w Tarnowie oraz na utrzymanie cmentarza. 

W listopadzie w szczególny sposób modlitewną pamięcią powinniśmy objąć zmarłych. W swojej historii Kościół wypracował wiele form modlitewnej pomocy zmarłym. Do 9 listo­pada za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych można uzyskać odpust zupełny, który wolno ofiaro­wać w intencji zmarłych.

W niedzielę 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św.  odprawione zostaną wg. niedzielnego porządku oraz o godz. 14.00  na cmentarzu, w której modlić się będziemy za wszystkich zmarłych naszej Parafii.

Tego dnia można również zyskać odpust zupełny dla zmarłych za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie w nich Modlitwy Pańskiej i Wyznania Wiary.