Aktualności

Rekolekcje w drodze - XXXII PPT

20140823 120900

 

„Miłość na śmierć nie umiera” to hasło XXXII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Z naszej parafii w roku jubileuszowym wybrało się 30 osób wraz z ks. proboszczem. Pielgrzymowaliśmy z cudowną grupą nr 6 Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej skupionej wokół bocheńskiej bazyliki św. Mikołaja. Cała grupa liczyła około 220 osób. Fantastyczni, radośni i rozmodleni bracia i siostry wspierali się w tej pięknej, lecz trudnej drodze.

Każdego dnia na pielgrzymce była Msza św., różne nabożeństwa oraz konferencje. Przybliżane były dzieła, które wyrosły z życia i męczeństwa bł. Karoliny. Godzina Miłosierdzia  na szlaku to zasłuchanie się  w słowa św. s. Faustyny i dziękczynienie za dar peregrynacji obrazu Miłosierdzia Bożego w diecezji tarnowskiej. W programie dnia obecny był także  Cz@t ze Słowem, czyli propozycja na tzw. Strefę Ciszy – słowo Boże do osobistego rozważania. My jako grupa 6 modliliśmy się w intencji organizacji  Światowych Dni Młodzieży, a także dziękowaliśmy za kanonizację sługi Bożego Jana Pawła II. Stąd też gdy witaliśmy się z Matką w Częstochowie nasze stroje (żółte i białe podkoszulki) symbolizowały flagę papieską.

W Żarnowcu podczas Mszy św. świętowliśmy jubileusze kapłańskie. Jednym z kapłanów obchodzących taki jubileusz był  nasz ks. proboszcz Jezry Kawik (32 lata pielgrzymowania oraz 25 lat posługi kapłańskiej).

W Sokolnikach powitał nasz ks. Biskup Stanisław Salateski, który swoim słowem dodawał nam otuchy i odwagi do dalszej drogi (tego dnia prażyło niesamowicie słońce).

Każdy z nas szedł z intencjami zawartymi w sercu. Były one róże. Gdy byliśmy zmęczeni (bąble, zakwasy, nocne niewygody, deszcz) nasze wędrowanie nadawało sens. Czuliśmy, że to co robimy zmienia nasze przyziemne cele na bardziej wartościowe.  

 https://picasaweb.google.com/108973237372543971382/JubileuszowoPielgrzymiZTymowejUStopJasnogorskiejPaniFotJDebiec