Aktualności

Młodzi w Okulicach.

 Okulice3

W sanktuarium Matki Bożej w Okulicach odbyła się „Strefa młodych serc” zorganizowana pod patronatem Dzieła Powołań Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Do Okulic zjechała młodzież z całej diecezji wraz ze swymi duszpasterzami. Opiekunkami grup były również siostry zakonne. Po dokładnym przeliczeniu okazało się, że wszystkich młodych serc było ponad 350 w tym z Tymowej ponad 30.W pierwszy dzień nie zabrakło tańców lednickich, modlitwy połączonej z Koronką do Bożego Miłosierdzia i Eucharystii pod przewodnictwem naszego rodaka  ks. bp Stanisława Salaterskiego.Wieczorem odbył się występ zespołu religijnego Fragua. Drugiego dnia również nie zabrakło atrakcji. Gościem tego dnia był Tomasz HIOB Karenko, który wygłosił piękne świadectwo o swoim nawróceniu. Następnie odbyła się Msza św. pod przewodnictwem  ks. Rektora Jacka Nowaka, połączona z możliwością spotkania się z Panem Jezusem w Sakramencie Pokuty. Dzień zakończył się Apelem Jasnogórskim oraz adoracją Najświętszego Sakramentu trwającą do godziny 23:00. Około północy młodzież przepełniona radością i pokojem serca powróciła do swoich domów.

Uczestniczka spotkania Sylwia