Aktualności

Podsumowanie VIII Parafialnego Festynu Serca

DSC 7038

 

Dnia 8 czerwca już po raz ósmy w Tymowej odbył się festyn parafialny. Do tej imprezy przygotowuje się cała miejscowość, bez wyjątku. Jedni przygotowują przedstawienie teatralne, inni kabaret, jeszcze inni dbają o przywiezienie sceny i potrzebnych „rzeczy” do pracy, gospodynie Tymowskie pieką wyśmienite ciasta. Młodzież i dzieci pod okiem „instruktorów” przygotowują tańce, śpiew, gry i zabawy. W dniu samego, tego rodzinnego spotkania można liczyć na pomoc każdego tymowiaka. Pogoda tego roku dopisała, przez cały dzień było pięknie, wręcz upalnie.

Festyn rozpoczęła już tradycyjnie Msza św. celebrowana przez zastępcę Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Piotra Grzankę. W homilii ksiądz Piotr mówiąc o Uroczystości Zesłania Ducha Świętego przypomniał nam dary od Niego otrzymane, które możemy wykorzystać w naszej codziennej pracy. Między innymi angażowanie się w niesienie  pomocy bliźniemu oraz sposoby i formy, w jaki można to czynić. Życzył nam także, aby duch tej pomocy nie zaginął. Liturgię Mszy świętej swoim śpiewem ubogaciła jak zawsze niezawodna schola młodzieżowa.

Po Mszy oficjalnie rozpoczął zabawę prowadzący imprezę Łukasz Kornaś. W pierwszej kolejności wystąpił zespół taneczny Wisienki, działający przy szkole. Tworzą go dziewczynki z klas I – III szkoły podstawowej, układ taneczny przygotowuje Milenka Bodurka. Następnie na scenie pojawił się zespół „Blue Cave”, który swoją muzyką i śpiewem chwalił Boga i zarażał radością życia. Przy scenie podczas koncertu nie zabrakło bawiących się dzieci i młodzieży. Tym bardziej, że ten czteroosobowy skład tworzą dwie dziewczyny z naszego gimnazjum.

Młodzież gimnazjalna pod opieką Pauliny Marzec rozpoczęła imprezę polonezem. Odświętnie ubrani tancerze prezentowali się doskonale i pięknie zatańczyli.

Po występie naszych gwiazd muzycznych i tanecznych na scenie pojawiła się grupa teatralna Tymowioki z bajką pt „Prawdziwa księżniczka ”. Wspaniała gra aktorska przyciągnęła wszystkich najmłodszych. Mali milusińscy śmiali się do łez. Autorkami bajki są p. Dominika Czarnecka oraz p. Grażyna Gicala, natomiast reżyserem p. Dominika Czarnecka. Kostiumy uszyła p. Stanisława Guziana, natomiast o makijaż i fryzury zadbała p. Monika Bednarek.

Kolejnym punktem programu był występ grupy muzycznej „Fusion Folk”.Zrzesza ona siódemkę młodych artystów z Czchowa i jego okolic. Są finalistami XXVII Małopolskich Talentów. Zespół zafascynowany muzyką folkową czyli góralskim rockiem w połączeniu z różnymi gatunkami muzycznymi, posiada w składzie sekcje smyczkową grającą prym i sekund jak przystało na kapele góralską.

Następnie na scenie pojawiła się grupa kabaretowa  młodzieży pod opieką pani Teresy Sowy. Treści występu dotyczyły codziennego życia mieszkańców, oraz ważniejszych uroczystości odbywających się w naszej miejscowości. Trzeba przyznać, że na placu dało się słyszeć się  śmiechy i spontaniczne brawa za właściwe przedstawienie tematyki i charakterów poszczególnych osób.

Około godz. 17.40 odbyły się zawody sportowe: mecz piłki nożnej ojcowie – synowie w którym wygrali ojcowie oraz mecz piłki siatkowej chłopcy kontra dzięwczęta – wygrały dziewczęta. Mecze były bardzo zacięte. W tym samym czasie na scenie trwał koncert zespołu kleryckiego z Tanowa „Genezareth”. W przerwie między zabawami można było zatańczyć kaczuszki, jedzie pociąg z daleka oraz odbył się MARATON SERCA liczący ok. 2 km przygotowany i przeprowadzony przez zarząd klubu sportowego TYMON – TYMOWA. W biegu wzięło udział 40 zawodników w różnym wieku. Na miejsce dotarli wszyscy. Zwycięzcą okazał się zdobywca ubiegłorocznego maratonu Michał Grzesicki.

Następnie odbyło się wręczenie nagród oraz pucharów i medali księdza proboszcza.

Bardzo dużo atrakcji czekało tego dnia na dzieci: jazda  na konikach ze stadniny pana Janickiego z Tymowej, piękne tatuaże, zwiedzanie samochodu strażackiego, zjeżdżanie na dmuchawcu, skakanie na trampolinie, degustacja przysmaków Tymowskich.

Kolejną atrakcją festynu był koncert zespołu „Folk and Roll’. Wykonali piosenki rokowe oraz biesiadne. Trzeba przyznać, że podczas słuchania nogi same „rwały” się do zabawy. Wszyscy wytrwali wspaniale bawili się do godz. 21.30.

I za tę wspaniałą zabawę, z której pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie chorych dzieci i dofinansowanie wypoczynku letniego w Kołobrzegu podziękowania kierujemy do:

Firmy ART. – EVENT – Łukasza Kornasia

Pana Jakóbczyka Zbigniewa właściciela FIRMY DEKARSKIEJ w Tymowej

Pana Kuliga Pawła – właściciela firmy transportowej KOLTRANS w Tymowej

Państwa Grzesickich  Wincentego  i Małgorzaty -  właścicieli Restauracji POZDAMCZE w Melsztynie

Państwa Anety i Wojciecha Lasotów

Państwa Marii i Kazimierza Adamików

Pana Grzegorza Borowca właściciela FERMY DROBIARSKIEJ w Tymowej

Państwa Bernadetty i Andrzeja Rabiaszów 

Państwa Haliny i Floriana Pajor

Państwa Marii i Ignacego Kopeć

Pana Pawła Sachy

WRAMEX - Jurków

Państwa Elżbiety i Andrzeja Mellerów

Zarządu Kółka Rolniczego w Tymowej

Zarządu Klubu Sportowego Tymon – Tymowa

Firmy Handlowej Midex z Krakowa

MOKSiR w Czchowie

Państwa Edwarda i Anny Jeleń z Tymowej

Firmy Handlowej Midex z Krakowa

Sklepu spożywczo – przemysłowego MALINKA Bożena Bukowiec

Moniki Bednarek – właścicielki Zakładu Fryzjerskiego w Jurkowie

ZAJAZDU ZAGŁOBA w Jurkowie za wypożyczenie parasoli

ZUZOLANDII – sklepu z zabawkami w Czchowie

Drukarni MM-PRINT - ULOTKI, BANERY, WIZYTÓWKI, FOLDERY.

Dawida Midy – sklepu MOTORYZACYJNEGO w Jurkowie

Firmie SEKO za przekazanie dwóch tablic na zdjęcia upamiętniające życie miejscowości i parafii.

Organizatorzy składają podziękowania tym, którzy aktywnie  włączyli w prace organizacyjno – porządkowe tegorocznego festynu parafialnego czyli:

  • paniom z kuchni – p. Elżbiecie Pachel, p. Joannie Jakóbczyk, p. Dorocie Kostrzewie, p. Uszuli Morydz, p. Marcie Zaczyńskiej oraz p. Elizie Zgraja
  • paniom obsługującym grilla – p. Małgorzacie Surówka oraz p. Dorocie Mida
  • panu Józefowi Janickiemu za ufundowanie przejażdżek konnych,
  • straży pożarnej za utrzymanie porządku,
  • panu Władysławowi Malaga za przywiezienie sceny, panu sołtysowi Zbigniewowi Chojeckiemu za koordynowanie pracami związanymi ze składaniem sceny, p. Adamowi Chojeckiemu, p. Piotrowi Chojeckiemu, p. Jerzemu Kornasiowi, p. Andrzejowi Kornasiowi, p. Stanisławowi Włodarczykowi, p. Grzegorzowi Borowcowi, p. Grzegorzowi Szotowi, p. Jakubowi Bajerowi,
  • panu Andrzejowi Rabiaszowi, Włodzimierzowi Rabiaszowi za przywiezienie potrzebnego sprzętu,
  • panu Wojciechowi Hilla – dyrektorowi GOK w Iwkowej za wypożyczenie sceny,
  • panu Jakubowi Bajerowi za podarowanie własnoręcznie wykonanych prac z drewna,
  • młodzieży należącej do SKC
  • wspaniałym gospodyniom tymowskim za wyśmienite ciasto!!!

I wszystkim obecnym,

Bez wszystkich WAS  Parafialny Festyn Serca by nie zaistniał.

Za dobre serce, które pochyla się nad tymi,

którzy potrzebują pomocy,

za wrażliwą duszę,

która przynagla do czynienia dobra,

za bezinteresowną pomoc i życzliwość

 

Dziękujemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!